Zaloguj się, aby obserwować  
jas323

zmiana trybu pracy skrzyni biegów z 24/8 na 8/8

Polecane posty

jas323    3

witam

poszperałem trochę w necie i natrafiłem na taki temat

 

http://forum.grostracteurspassion.com/viewtopic.php?f=127&t=2847

 

(strone można sobie przetłumaczyć troche chaotycznie tłumaczy)

 

 

qd, masz dużo manewrów zrobić, można przejść w trybie specjalnym. jesteś zaangażowany, w tym samym czasie po naciśnięciu dwóch przycisków na Tripler na 2 sekundy i presto jesteś w intensywnym trybie, i nie jest to uczta

 

 

Hi to prawda, że tractonics jest uciążliwe sobie z nimi radzić, jeśli chce się go, czy nie chce, to nie.

Intensywny tryb nazywa 8/8, bo ma tylko 8 prędkości dostępne? zwany przez niektórych "pali kiszonki" tylko wykorzystuje dwa sprzęgła i nie porusza się zakresy falownika, więcej czasu martwego pomiędzy inwersji.

Gdy mijamy / 8 do 24-mode / 8 8, odłączony, falownik neutralny i wsparcie w tym samym czasie na dwóch dźwigni przycisku + i - Chwileczkę, światła potrajacz są na, po usłyszeniu sygnału dźwiękowego, a następnie widząc swoją średniego tempa i odwrócić ten położy rzutowo, na ciebie . jest tryb / 8 8

 

 

 

 

czy ktoś już z was robił tak i czy to rzeczywiście działa

czekam na wasze opinie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?? Nic z tego nie czaje :D Aczkolwiek... wydaje mi sie to bardzo ciekawe :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

z tego co ja zrozumiałem z tego to wynika ze po naciśnięciu dwóch przycisków od połbiegów naraz na 2s

zmienia tryb z 24/8 na 8/8

tryb 8/8 jest zalecany gdy mamy dużo manewrów przód-tył, zmiana kierunku jest bardziej miekka

 

nie wiem czy dobrze to zrozumiałem

 

testował już ktoś z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może przez takie coś nastąpić awaria jakas w skrzyni? I potem nie powróci do przyzwoitego stanu? Czy zgaszenie i odłaczenie aku rozwiąże ten problem albo cos w tym stylu? :blink: bo wydaje sie przyjemne ale może potem być NIE przyjemne dla kieszeni jak by sie coś pomieliło w skrzyneczce :D:P

Edytowano przez slawek261993

Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

no właśnie stąd też moje pytanie.

zmiana trybu pracy następuje tak samo jak właczenie tego trybu

 

nikt u nas w PL nie testował tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty tez masz TRACTONIC?? :) Strach to coś zrobic :D Nie wiadomo jakie konsekwencje moga byc potem :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

czytajac dalej to forum francuskie dość karkołomnie można wywnioskować że lepiej tego nie robic jednak


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to sie wydaje bardzo ciekawe wiec moze by warto bylo sprobowac. Ale w sumie i tak nie wiem do konca o co w tym chodzi :(

 

Ale to sie wydaje bardzo ciekawe wiec moze by warto bylo sprobowac. Ale w sumie i tak nie wiem do konca o co w tym chodzi :(


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

i co panowie robimy z tym fantem ??

no właśnie co się może stać ?

trochę dużo niewiadomych

 

użytkownik

zetor3011

 

ma książke renault

 

może mógłby luknąć czy czegoś tam nie ma na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haaalooo?? ten temat jest bardzo ciekawy nie zapominajcie o nim :P nikt nic takiego nie próbował?? :) odezwijcie sie :P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

no właśnie.wszyscy się boją .

może znajdzie się jeden odważny i przetestuje zobaczy czy to działa wogóle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jest tu jakis kozak? :D


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem kozakiem wiec nie sproboje :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tak więc nie podpuszcza innych tak :blink:


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

a nie ma nikt instrukcji od TRACTRONIC aby sprawdzić czy to wogóle prawda??

sam się też troche boje sprawdzić no ale jak to mówią DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY

więc licze na was panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Funkcja ta działa, wystarczy rewers ustawić w pozycję neutral, równocześnie przycisnąć oba przyciski od półbiegów i przytrzymać powinna zacząć migać kontrolka na panelu sterownika skrzyni (czerwona z wykrzyknikiem w środku). Nadal trzymając przyciski wciśnięte naciskamy pedał sprzęgła i czekamy jak jednocześnie zapalą się kontrolki I i III półbiegu (te zielone), teraz puszczamy sprzęgło i przyciski i mamy skrzynię 8x8. Aby powrócić do 24x8 używamy tej samej procedury, lub wystarczy zgasić ciągnik a po odpaleniu mamy znów 24x8. Może komuś się przyda, ja używam przeważnie tego przy zwożeniu bel słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez matpol91
      Witam,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj