Skocz do zawartości
Invicto25

Kombajn Claas Avero czy Tucano?

Polecane posty

Invicto25    0

W najbliższych dniach chcę kupić jeden z kombajnów. Nie wiem który wybrać. Kombajn Claas Avero czy Tucano? Oczywiście nie licząc ceny to Tucano jest lepszy, ale chodzi mi o to czy warto zapłacić więcej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymekrolnik    28

Bez 2-ch zdań TUCANO myślę że 320 chyba Ci styknie. Znajomy ma tyle samo pod kose i jeszcze usługi robi oraz kuku młóci.

Jeśli można wiedzieć to jaka cena Tucano?

SZYMEKROLNIK uzasadnij twoje zdanie bo nie podałes zadnego konkretu. na taka powieszchnie avero jak znalazł. powturze nowszy system omłotu mps kiedys drozej mozesz sprzedac. kabina wygodna jest. czujniki sa nie ma cebisa ale tak naprawde po co ci on na takiej powierzchni?. a heder mozez uzyc ten sam.

kris14    259

Tucano 300 ma klasyczny system omłotu Claas wraz z klepiskiem Multicrop

APS jest dostępny w Tucano 400 i w Avero 240

W ofercie na 2013 nie ma już Tucano serii 300.

http://app.claas.com/2012/fruehkauf2013/de/maehdrescher/tucano.php

Za to w Avero dostępny będzie CEBIS, kwestia tylko za ile..

Skoro nie ma dużo ha do obskoczenia to raczej Avero wystarczy. Da sobie radę i tak samo się zwróci.. A kupując maszynę na wyrost, trzeba też przewidzieć ewentualne usługi, bo maszyna ma się zwracać.

kris14    259

Czytam info o Avero i nic tam na tej stronie nie podają że będzie wyposażony w CEBIS, jest zdjęcie, ale opis dotyczy się młocarni 160'tki, więc opis zły czy zdjęcie niewłaściwe? ;)

Zdjęcie dobre tylko opis niewłaściwy. ;)

Wycofując 300-tkę musieli zrobić coś żeby przyciągnąć klienta, więc będzie wybór- CIS albo CEBIS.

Ale jest model 420, a to jest to samo co 320, więc dużo się nie zmieni. Poza tym to trochę dziwne jest to, że tam w ofercie nie ma tucano 440, a my mamy taki model zamówiony ;)

danield28    33

Bo po pierwsze nie jest to polska strona Claas'a i mogą to być maszyny przygotowane na inny rynek... W dodatku to co kolega @agrotechnicZ165 przedstawił nie jest żadną nowością gdyż już pisałem o tym w zeszłym roku jesienią... Na dzień dzisiejszy nic nie ulega zmianie na rynku polskim jeśli chodzi o modele serii tucano 400 i 300... Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania bardzo solidna kosiarkę bębnową Claas Corto 270 , szerokość robocza 2,7m , bardzo cicha, 4 talerze tnące na każdym po 3 noże , możliwość regulacji szerokości pokosu , składana hydrauliczne , w komplecie wałek , klucz do zmiany noży .
      Cena  7600 zł

• Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek