gibos95

Pasza Cj-tką dla cieląt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gibos95    39

Witam, chciałbym sie dowiedziec czy jest jakaś metoda zrobienia samemu tej paszy :)


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

sruta + koncentrat+caly owies+cala kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

a soja ?

 

bo tak myślałem nad zrobieniem: mlekopan+soja+śruta :)

  • Like 1

Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

a cielak strawi całe ziarno kukurydzy ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

koncentrat na soji z witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

cielaki strawią całe ziarna kukurydzy do 4 miesiąca póżniej będą je wydalać w całości będzie widać , całe ziarno jest wręcz wskazane bo pomaga rozwijać żwacz i dostarczasz energię bo w śrucie zbożowej i sojowej masz białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jaka firma robi dobra CJ dla cielat w dobrej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja kupuję gotową CJ-kę ale mieszam to z całym ziarnem owsa i kukurydzy dodatkowo trochę śruty zbożowej w skład której wchodzą zboża+śruta sojowa+kreda pastewna+premiks(witaminy) ilość śruty zwiększam z czasem chociaż początkowo pierwsze dni daje kuku+owies i CJ jak zaczyna znikać dokładam śruty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 17dawid92
      Witam mam zamiar rozpocząć hodowle bydła mięsnego, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.
      Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe tak myślę.
      Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez DanielTrawiski
      czy można dać bydłu śrutę od razu po śrutowania jeśli nie to dla czego 
    • Przez janzan30012
      Witam. Czy ktoś stosuje gotowe pasze treściwe dla opasów? Jeśli tak to proszę o opinie.
    • Przez zbori1
      Na forum powstała dość ciekawa i interesująca dyskusja na temat preparatów mlekozastępczych. Dlatego chciałbym, aby wpisywać w tym miejscu  - producenta z nazwą, wagę worka, cenę, ilość białka roślinne/zwierzęce, ilość tłuszczu, laktozy, włókna surowego, dodatkowo można wpisać składniki mineralne i witaminy w celu porównania preparatów. Jak ktoś ma możliwość można wstawiać fotki preparatów.
       
      Proszę forumowiczów o nie robienie z tego postu tematu dyskusyjnego. Po prostu proszę o proste wpisy. Jak ktoś chce dyskutować na ten temat odsyłam do tej dyskusji. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3801-preparaty-mlekozast%C4%99pcze-dla-ciel%C4%85t/
       
      Wg specjalistów (także norm NRC) zawartość dobrego preparatu powinna wyglądać w ten sposób: co najmniej 20% białka, tłuszcz 10 %-30%, laktoza od 30%, Białko zwierzęce co najmniej 90%, włókno do 1,6 %
       
      Kilka faktów:
      1. Im więcej włókna tym gorzej młody cielak trawi białko. 
      2. Im więcej białka roślinnego tym gorszej jakości preparat.
      3. Im więcej popiołu surowego tym mniej składników odżywczych.
      4. Preparat powinien zawierać około 10 g Wapnia na 1 kg proszku.
      5. Preparat powinien zawierać około 7 g fosforu na 1 kg proszku. 
      6. Preparat powinien zawierać około 7 g magnezu na 1 kg proszku.
      7. Im więcej białka zwierzęcego tym lepszej jakości preparat.  
       
       
       
      Poniżej przykład a zarazem pierwszy wpis. 

      LNB LONOMILK, 20 kg, cena 110 zł, 
      białko surowe     22%,
      tłuszcze                12%
      laktoza                20%
      włókno surowe     3,6 %
      popiół surowy    8,7 %
      wapń                    0,70 %
      fosfor                  0,70 %
      magnez               0,20 %
       
       
    • Przez farmer333
      Witam, nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi, dla tego zakładam temat. Otóż co jest lepsze dla opasów ziemniaki (surowe) czy wysłodki ? Proszę o konkretne i uzasadnione odpowiedzi.
       
      Z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj