Leasing-rolniczy

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi

Polecane posty

darek3    420
Napisano (edytowany)

Hej Wam 

Ja żyję, i mnie nic nie wciągnęło....... jeszcze  :P ale faktycznie pracy nie brakuje :D

Tes Ty zapraszasz nad Bałtyk a może w góry byś przyjechała? :D sucho, zielono, pięknie, spokojnie, no chyba że jakiegoś niedźwiedzia spotkasz na swojej drodze  :P

Laleczka ale z jaką kosą, spalinową czy ręczną?  :D jak z tą drugą to dobra jesteś :D  choć i do tej pierwszej to trzeba trochę pary mieć  :D

 

Gosia no garba na pewno się dorobisz  :D taki bonus od losu dostaniesz hehehe  ;)

Edytowano przez darek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Siemka.

Jak to na gospodarce jest pogoda to i pracy w brut. Ja dzisiaj i wczoraj zboże sprzedawałem to niby nic ale czas zapie.... a tu trzeba jeszcze bydłu trawy dać. Może Laleczka byś u mnie nakosiła ja daje ciągnik z kosiarką więc nie ciężka robota  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147
Napisano (edytowany)

Darek, jedna i druga kosa jest do opanowania :D  :lol: no garb będzie najpewniej :P 

Edytowano przez Goska93

"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

ja to wiem, ale ręczną trzeba umieć się posługiwać bo inaczej to sobie można nogi skrócić  :D a spalinową kosić to też trzeba umieć i mieć trochę siły w rękach, zwłaszcza jak się dużo kosi  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

witajcie eee co tak sie rozczulacie nad tymi kosami ,ja lubie kosiś ,oczywiście spalinową ,choć i ta tradycyjna potrafie  tylko klepac nie ma komu wiec poszla w odstawkę :)

Gosia i Marcin kase dzis licza ,a ja dziś ja wydawałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147

ręczną to się szybko tępi podczas nauki w ziemi  :P a spalinowa masz ładnie zawieszoną na pasku i dopóki masz paliwo to kosisz :D :D 


Ja tych pieniędzy na oczy nie widziałam jeszcze a już są wydane :D  :lol:


"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

witajcie eee co tak sie rozczulacie nad tymi kosami ,ja lubie kosiś ,oczywiście spalinową ,choć i ta tradycyjna potrafie  tylko klepac nie ma komu wiec poszla w odstawkę :)

Gosia i Marcin kase dzis licza ,a ja dziś ja wydawałem :(

Kasa  jeszcze nie na koncie a już wydana. Poza tym trzeba było sprzedać bo zapowiada się rok zwany klęską urodzaju a co za tym idzie niskimi cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe to chyba jak wszędzie kasa sie rozpływa ,bo nakłady duże ,z tym urodzajem to spokojnie do zniw daleko a natura bywa zlosliwa :blink:

co do kosy to ta ręczną trzeba szybko sie uczyc ,bo klepac nie ma kto a przy ostrzeniu na szlifierce szybko jej ubywa ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Tomek zgadza się, wyklepać kosę to trzeba umieć a jak się nie umie to lepiej nie próbować bo jeszcze bardziej się ją stępi  :D

 

Z klęską urodzaju to ja bym jeszcze tak nie wróżył, bo zima zrobiła swoje w pszenicy, na niektórych kawałkach zdziesiątkowało pszenice więc ogromnego plonu z tego nie będzie a nakład taki sam jak przy plonie w normalnej obsadzie. Poza tym jeszcze mogą przejść nawałnice, susza, gradobicie itp więc dowiemy się dopiero po żniwach czy będzie urodzaj  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Cześć perełeczi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147

chłopaki spokojnie, jest jeszcze 500+ , można to jakoś odrobić tą klęskę urodzaju  :D  :lol:


"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laleczka    518

Dareczku umiem jedną i drugą lecz królom to ręczną trzeba opanowałam dosyć szybko może jak tata nie umiem ale dołków w ziemi nie robię :D spalinową raz kosilam. Marcinku chętnie jak jest radio w ciagniku to mogę i cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Witam niedzwiadka.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

- instrukcja obsługi kosy w obcym języku

 

Ale kosa też niczego sobie u nas by powiedzieli że wpadła pod koła  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Witam wszystkich :)

widzę że zabraliście  się za koszenie :)  abyście nie poszli na robotę za bardzo i zboża nie skosili bo urodzaj wtedy bardzo kiepski i 500+ nie pomoże  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Cześć Teska :)

Darek ja kiedys próbowałem kosa klepac :wacko:  ,wyszły fale jak na Bałtyku :blink:  stwierdzilem to nie dla mnie i od tej pory jest spalinowa B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goska93    147

kurde ale słodko się zrobiło misiaki a ja muszę iść  :(  :unsure:  dobranoc  :wub:


"Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Gosia spokojnie nadrobimy ,słodkich snów misiaczku :wub:  :P;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420
Napisano (edytowany)

Witaj meduzo  :D

 

Ale krzywa ta kosa, jak tym kosić?  :D

 

Gosia jeszcze będziesz miała nas dosyć  :D

 

Tomek no ja też próbowałem i to przy dziadku ale zaraz mnie wygonił jak zobaczył co zrobiłem z tą kosą  :lol:

Edytowano przez darek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ach ci amerykańce...kiedyś chciałam kupić taki specjalny szpadel do kopania dołków - w stanach to standart, a u nas mało kto słyszał... Nawet na allegro była tylko jedna aukcja -ale drogo...no cóż taka nowość ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja to chciałby taki szpadel czy lopate co sama kopie ,ale nie ma nigdzie takich ofert :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

a taki zwykły nie mógł być? musiał być specjalny?

 

weris ale jak nie będzie urodzaju w polu to może chociaż będzie klęska urodzaju w......dzieciach  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Napisano (edytowany)

Odrazu czworaki to tylko brać kose i na cały dzień w pole  :D a później jakiś ciągnik wieloosobowy bo każde by chciało jechać maskra. Pojedziesz a za chwile tato: chce pić, jeść itd.  :lol:

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes
Napisano (edytowany)

Zwykłych to jest mnogo - sztuka mieć coś wyjątkowego...powiesić na sieni- ale mieć :D

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj