Polecane posty

Tomek9a1    12

Witam. Proszę o rady dotyczące podnośnika w tym ciągniku, podnośnik działał aż w końcu na jesieni ubiegłego roku zgineła regulacja, podnośnik ciągle podnosił pomagało jedynie ustawienie dzwigni w grugą strone na sam duł, ale tur działał normalnie. NA jesieni nie był mi potrzebny i remont skrzyni i sprzęgła robiliśmy w zimę, co do podnośnika to był zacięcy zawór przy pompie(z czego to wynikało to nie wiem prawdopodobnie z opiłków powstałych na skutek starcia wałków w skrzyni) pompa był wyjęta przeczyszczona tak jak cały korpus podnośnika i most. Wszystko ładnie zlozone i działało tylko bardzo krótko podnośnik podnosił pare razy aż w końcu sie zacinał pomagało pojeżdzenie po dołkach :D ale teraz się zawiesił i nic żadnej reakcji( niesłychać wogule pompy) tur też przestał działąć. Proszę o pomoc co to się z nim mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Opiłki w skrzyni niszczą pompę przecinając filtr siatkowy ssawny pompy. Zobacz jeszcze zawór pod siedzeniem może tam coś siedzi opiłek , i ciśnienie idzie na powrót . Odkręć ten dekielek z regulacjom opuszczania pompy i zobaczysz jak chodzi oscylator lub coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Musisz zawór wymienić na nowy,ponieważ jak raz się zacioł to są powtórki innej rady nie ma


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@Tomek9a1 Ale o który zawór Ci chodzi w pompie ,czy pod siedzeniem

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Trudna sprawa , możesz go rozruszać odkreślając ten okrągły dekielek (bagnet do sprawdzania oleju w skrzyni),może przemęczysz wiosnę ,ale czeka Cię wyjęcie pompy.Mam znajomego z AF co naprawia takie pompy i sprawdza przepływ kosz ok 800 zł lub nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc odświeżę ten.

Mam problem z podnośnikiem a mianowicie na pusto podnosi a pod obciążeniem nie chce nawet drgnąć :( .

Gniazda hydrauliki normalnie działają więc to chyba nie wina pompy, sprawdziłem także filtr oleju czy aby nie jest zapchany (od nowości nie wymieniany) ale to też nie on bo jest jak nówka. Może macie jakieś pomysły co to może być? Jak na razie moim kolejnym podejrzanym jest rozdzielacz <_<.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jmierzwa952    2

Chcialbym odswiezyc temat i zapytac jaka moze byc przyczyna podnoszenia caly czas do gory ramion w U 3512 (mf 255)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zacięty zawór oscylatora w pozycji podnoszenia pompa do naprawy


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

z powodzeniem można to zrobić samemu, nie wiem jak w 255 ale w 235 trzeba troche rozjechać ciągnik bo inaczej pompy się wyjąc nie da, zawór nowy w sklepie internetowym 112 zl z przesyłką. ale jeśli sa opiłki to i nowy zawór nie pomoże, dokładne płukanie no i ja u siebie zamontowałem 4 magnesy które "ściągają" to co sobie lata w oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Witam. Mam do naprawy Mf255 i mam pare pytań. Pierwsze z nich to jaka pompe podnosnika polecacie by słuzyła dobrze.Pytanie drugie to jak rozebrac główny walek w czapie podnosnika bo musze tulejki wymienic bo walek ma spory luz i nie wiem w ktora strone go wybijac i w zadna nie chce drgnac i czy jeszcze nie ma tam jakiegos chytrego zabezpieczenia. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez daniel20v
      Witam. Mam parę pytań odnośnie podnośnika w moim IHC.
       
      Interesuje mnie ta dźwignia od tempa podnoszenia (prawa górna), domyślam się że chodzi o to że odpowiada ona za szybkość podnoszenia, u mnie niestety nie ma reakcji na nią (czy odpowiada za coś innego a ja błędnie podejrzewam ?)
       
      Dwa to problem z podnoszeniem. Są dwie dźwignie, pierwsza od strony błotnika to poziom opadania / podnoszenia drugą to natomiast standardowa dźwignia od podnośnika do ustalenia  uniesienia wysokości ramion . Problem w tym że u mnie ona nie zostaje w wymaganym położeniu , a zawsze opada maxa (stąd ta blaszka tam dokręcona by się trzymał na górze ).
      Pytanie teraz co mogło ulec uszkodzeniu że ona się nie zatrzymuje w wymaganej pozycji ? 
       
      Na chwilę obecną by mieć wymagana pozycję podnośnika postanowiłem te dwie dźwignie połączyć i tak oto dwoma dźwigniami steruje na raz w wachlarzu od skrajnie dolnego poziomu do maxymalnie uniesionego . Pytanie tylko czy tak może być ? Czy nic się nie zepsuje w dźwigni która ustala ograniczenie odpadania i unoszenia gdy będę nią cały czas robił ?
       

    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj