Runder

wypalanie traw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Runder    16

Czy jesteście za tym by wypalać trawy czy raczej za tym że to szkodzi glebie ?

Moim zdaniem szkoro tyle ludzi w polsce to robi i nie ma wioski gdzie na wiosne nie widać by dymu od wypalania traw. Ja jedyne co mogę zaobserwować to to że po wypaleniu trawy szybcie rośnie nowa ;)

Edytowano przez Runder

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Lepiej opryskać Roundape, niż wypalać moim zdaniem bo po wypaleniu i tak za miesiąc wyrośnie nowa :)

 

A i czasami niektórzy tak wypalają, że OSP musi im później w tym pomóc więc jak mam np. spalić sobie stodołe to wole wydać np. te 200 zł na oprysk i mieć spokój na dłuższy czas.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

wypalanie traw to chyba najgłupsza rzecz, jaką można z nią zrobic. fakt, pole jest po tym czyste, ale trawa odrośnie bardzo osłabiona gdyż jej spora część nadziemna zostanie zniszczona przez ogien, pozatym najpierw to po takim zabiegu odrastają chwasty, a nie trawa, bo im nic nie szkodzi. nie mówiąc już o możliwości puszczenia z dymem kilku budynków gdy ogień wymknie się spod kontroli. masz racje, sporo ludzi wypala trawe, ale przeważnie są to ludzie starzy i tak robią, bo tak robili ich dziadowie, tylko potem są zdziwieni, że trawa tam nie rośnie, albo rośnie bardzo słabo


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u nas podpalają ale tylko po to aby chłopaki z OSP za wyjazd dostali, tylko papracy wypalają trawę, jak masz łeb na karku to jesienią skosisz i spasiesz lub sprzedaż a na wiosnę młoda trawa rośnie ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Wypalanie traw to najlepszy dowód jakie podejście do tych łąk mają ich właściciele. Jeżeli łąka jest zadbana , co 5-6 lat siana jest nowa trawa to nie ma na takich łąkach co wypalać. I tacy ludzie mają w d...ie łąkę a potem chcą , żeby nie wiadowo ile trawy tam urosło.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Co do wypalania traw jest ono zabroniopne i można stracić dopłaty, co do rośnięcia traw to po wypaleniu zgadzam się z założycielem tematu. trawa po wypaleniu starej rośnie szybciej gdyż pozostające popioły użyźniają glębę, i brak starej darni nie ogranicza dostępu światła. Tylko poco je wypalać jak można więcej stracić niż zyskać, ogień wynknie się i stodoła z dymem pójdzie. Koledzy co do randapu to możesz go stosować jak chcesz pozbyć się wszystkich roślin ale wczesną wiosną go nie zastosujesz puki nie zazieleni się trawa, a potem masz czarny ugór chociaż pierwsze co lubi rosnąć po zabiegu na dobrej glebie to pokrzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

chodzi też o zwierzęta i owady które zamieszkują łąki. ja nie wypalam bo dla mnie to typowe wieśniactwo i prymitywizm. masajowie wypalają trawy na sawannie. gdyż mają specyficzne warunki i prymitywną forme rolnictwa. jężdże często do niemiec i ngdy nie widziałem żeby ktokolwiek tam cokolwiek wypalał na polu. ewntualnie kombajn się pali....

 

 

 

do autora tematu: to jakie jjest twoje zdanie? bo piszesz że je masz ale nic pozatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy w jakimś stopniu zbliżać się do kultury europejskiej to czas przestać zadawać pytanie o to czy jesteście za głupota, a raczej edukować ludzi dlaczego nic na tym nie zyskują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jeżeli tak bardzo chcesz się pozbyć jakiejś tam trawy to odżałuj i kup oprysk jak masz coś lub kogoś spalić.

  • Like 1



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

a co zrobić na łące która była przez kilka lat nieużywana i sucha trawa sięga powyżej kostki.

myślałem o wypaleniu ale jak czytam to bardziej przychodzi mi do głowy zkoszenie tego kosiarką ogrodową.

 

Macie koledzy jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Odrosty skosić, najlepiej bijakową kosiarką która to dodatkowo rozdrobni. Dodatkowo możesz łąkę przesiać i wykonać włókowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Wypalanie, to przejaw niedorozwoju umysłowego. Niszczy się faunę, która nie zdążyła uciec, a przede wszystkim ogień niszczy najwartościowsze gatunki traw i motylkowe, na których przecież najbardziej nam zależy. Zostają trawy mało wartościowe, za to bardzo agresywne biologicznie. Jak widzę w okolicy swoich pól dym, natychmiast szlak mnie trafia. W ubiegłym roku dzięki jakiemuś bałwanowi, pozbyłem się 3ha lucernika, bo nie zdążyłem dojechać by zgasić. Zresztą nic bym nie wskórał, bo był silny wiatr i ogień szedł błyskawicznie. Po spaleniu lucerna wypadła. Generalnie bazuje na trawach sianych na GO, z dużą domieszką motylkowych drobnonasiennych,więc nie jest to tania imprezka.

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak sąsiad(lub ktoś inny) przy okazji wypalania rowu łąki itp spali trawę na waszej działce to trzeba to zgłosić do ARiMR, ( jeśli dobrze pamiętam trzeba mieć zaświadczenie ze straży pożarnej o tym, że ktoś wam podpalił) W przeciwnym razie gdy zostanie wykryte wypalanie na Waszej działce to Wy poniesiecie wszelkie konsekwencje(obcięcie dopłaty) i nikogo nie będzie to obchodziło, że zrobił to sąsiad albo ktoś rzucił niedopałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale na małe wyróżnienie zasługuje fakt ze coraz mniej ludzi to robi. Ludzie starszej daty robili to corocznie, młodsi rolnicy nie robią tego aż tak często, na szczęście. Wypalanie traw to zacofanie jak w średniowieczu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RufusRega    0

Trawę najlepiej wypalać wieczorkiem - w lufce lub jako skręta :P, i ja wolę nie nie donosić a przyłączyć się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Popiół dobrze użyźnia ziemie(I chyba nawet odkwasza) zwłaszcza drzewny ale wypalanie traw to za duże ryzyko(I nie chodzi tylko o kary),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak sobie popiołu rozsiejesz to użyźni. Z wypalania już nie bo to tylko więcej szkody glebie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Gdzie można kupić popiół? Są jakieś zakłady które to sprzedają?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: w tym kraju na rozpalenie ogniska potrzeba zezwolenia :o a co do wypalania traw i nieuzytków, jeżeli nie zagrażają budynkom i lasom jestem Za w Australii celowo wypalają, ażeby użyźnić i odkazić glebę, tam pożarów traw się nie gasi w przeciwieństwie do UE, chyba,że zagrażają domostwom :mellow:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez arni251
      Witam czy sprzedaje z was ktoś nasiona traw z certyfikatem ekologicznym??
    • Przez Marcelix
      Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym materiałem siewnym, a jeżeli tak to prosiłbym o jakiekolwiek opinie na ten temat.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez xXKarolXx
      Witam . Chciał bym kupił sieczkarnie john deere 6810 i przerobić ją do zbioru traw na zielonkę  tylko zastanawia mnie to czy noże nie pękają od kamieni i czy często może złapać kamień i cos rozwalić co będzie skutkowało dużymi kosztami co myślicie na ten temat proszę o wypowiedź ? I ile się bierze za ha zebranej trawy z odowozem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj