Skocz do zawartości
marttinj23

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario??

Polecane posty

WHATEVER

marttinj23    0

witam pomoż ktoś jak przestawić zeby po nacisnienciu guzika w joysticku End tylny tuz sie podnosił a po naciśnięciu guzika GO opuszczał i ciągnik przyspieszał może ktoś z szanownych formułowiczów by nagrał jakiś film na you tube własnie jak to ustawić albo tu opisał tak na chlopski rozum jak to ustawić bym był bardzo wdzięczny:):)

PALAX    30

Jeżeli masz instrukcje to przeczytaj dział 12.FUNKCJA AUTOMATYKI PODNOSNIKA I WOM . Tam masz wszystko wyjaśnione dokładnie. Na wypadek gdybyś nie miał instrukcji to opiszę Ci to w skrucie.

Musisz odryglować podnośnik, najprościej to klawiszem niebieskim z boku konsoli od tylnego podnośnika( nr 1 na zdjęciu) . Tym co podnośnik tylny unosisz, podnieś trochę i ustaw klawisz w pozycji neutralnej-środkowej. Następnie w konsoli od tylnego EHR wciśnij niebieski przycisk z ikoną ramienia podnośnika jest to pierwszy od tyłu przycisk przy pokrętle głebokości tylnego podnośnika (2 na zdjęciu ). Po wciśnięciu tego przycisku zapali się z boku przycisku czerwona dioda sygnalizująca że automatyka jest aktywna. Teraz powinna Ci działać wygodna obsługa z joja. Możesz także tym przyciskiem obsługiwać tylny WOM oraz WOM z TUZ przy agregacie uprawowo siewnym z broną wirnikową . Pamiętaj że, jeżeli użyjesz zewnętrznego przycisku od podnoszenia bądz opuszczania podnośnika funkcja automatyki się wyłącza i musisz ponowanie aktywować ją . Co do przyspieszania po opuszczeniu tylnego podnośnika to ustaw sobie tempomat na prętkość jaka Cię interesuje i następnie na bocznej konsoli (czwarty rząd przycisków aktywuj wybrany tempomat 1 lub 2). Tempomat możesz ustawić z termnala vario . W tym celu nacisnij przycisk F4 i z menu głównego przechodzisz do ustawień tempomatu . pokrętłem P2lub P3 ustawiasz prętkość. Po ustawieniu wyjdz do menu głównego przyciskiem ESC.

Po naciśnięciu przycisk GO na joju, podnośnik się opuszcza , następnie w prawo joja wychyl i ciągnik będzie Ci jechał z prętkością jaką nasz ustawioną na tępomacie. Jeśli ciągnik będzie pracował na tępomacie na konsoli centralnej zapali się pomarańczowa kontrolka 2 od prawej strony obok kontroli kierunkowskazu prawego. Z obsługą TMS nie opisze Ci bo nie mam tego w swoim F, a nie chcę wprowadzać w błąd, wiedzą nie poparta praktyką. ;)

post-22783-0-45757100-1366786755_thumb.jpg

Edytowano przez PALAX
  • Like 2

Wiadomość z agroFakt.pl

PronarekP5    25

A automatykę można ustawić także na hydraulikę ze np dźwignie maszynę i dajmy na to odwróci plug lub znaczniki przerzuci?

kris14    259

Tak, używając przycisków Stop&Go możemy używać zaprogramowanej hydrauliki, tuz, wom, blokady mostów, ale niestety nie mogłem tego systemu rozgryź

PronarekP5    25

Interesowało by mnie z ta hydraulika , mi sie wydaje ze tam te karty jakby maszyn da gdzie ustawiasz i pytanko jak sprawdzić czy ma variotronik ti ? Mam książkę do niego ale tam jakoś tez tego nie idzie odnaleźć lepiej to ktos wytłumaczy kto ma lub tym pracuje... // juz sie do tego dogrzebalem hehe jest w nim ti

Edytowano przez PronarekP5

kris14    259

Ja właśnie kiedyś chciałem zrobić sobie zapis sekwencji wg książki, żeby pług mi sam obracał, niby wszystko zapisane a i tak nie działało, niestety już nie jeżdżę na tym ciągniku.

pupeq    0

Ja tam się na tym nie znam ale czytając kiedyś instrukcję w opcjach hydrauliki[zaworów](terminal) była opcja czasu, tj. po 1 kliknięciu przycisku na joyu(tego od hydrauliki) będzie podawał olej przez ustawiony czas i potem zamknie zawór. Czyli chyba tak jak chciałeś?

Zenek714    0

Dobry. Od 2 msc mam Fenda 714 i pług obracany i miałem ten sam problem ale już wiem co i jak. Odpalasz automatykę podnośnika pod stop/go a w opcjach hydrauliki odblokowujesz zegarek i wtedy wystarczy nacisnąć raz i będzie podawać olej tak długo jak masz podane pod zegarkiem. W moim mam wydatek na 26% i czas 5s  i śmiga poprawnie. Pod stop/go można załączyć również wałek tak samo jak podnośnik, sprawdzałem i działało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Przez MKrajes
      szperając po sieci natknąłem się na to:

Czy ma ktoś może więcej informacji na temat tej nowej serii ?
    • Przez PronarekP5
      witam , tak jak w tytule tematu , chciałbym się dowiedzieć czy można i czy da się zmniejszyc moc w ciągniku Fendt 716 z 160km tak jak jest fabrycznie do Ok 125km , Czyli z 716 zrobić 712 i gdzie ewentualnie albo kto mógłby to zrobić ? Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi .
    • Przez lew908
      Witam jestem początkującym użytkownikiem kombajnu zbożowego Fahr M1000 i wielu rzeczy nie wiem mimo że posiadam książkę od tego kombajnu (niestety w języku Francuskim) I dlatego chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być dokładnie ustawiona szczelina omłotowa dla tego modelu.
    • Przez Spaluchwp
      Witam,
      panowie nie mogę ustawić za nic kombajnu żeby było czyste ziarno, lecą mi co chwila resztki słomy i kawałki kłosów. Dolne sito mam przymknięte prawie na maksa górne uchylone dużo mocniej wiatr ok 650 bęben na ok 800, jak tylko wzmocnie wiatr to leci za kombajnem, a jak bardziej otworze to w zbiorniku syf jak ... .

Proszę o radę