KAbi12

Władek kopci i nie ma mocy

Polecane posty

KAbi12    13

Witam mam taki problem jak w temacie. Zrobiłem władkowi remont silnika wszystkie części nowe i przy obciążeniu kopci na czarno i nie ma tyle mocy co powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

rozrząd jest ok pali na dotyk mi się wydaje że musi się jeszcze dotrzeć wszystko i go blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawalarz    0

Czarny dym moze byc przyczyną za póżnego wtrysku, jeśli tak jest nie masz zapewne problemów jakichkolwiek z rozruchem ale silnik przegrzewa się i ''klepie'' mocniej. Pompe targnij do siebie troche. Jak nie pomoże to sciąg kolektor wydechowy i zobacz z którego wali czarnym dymem. Jak zmieniałeś głowice to może być że uszczelniacze są do kitu, albo jak zawory w starej głowicy zmieniałes i je uszkodziłeś, teraz w nowych częściach cuda dzieją sie czasami. PRzyczyną może być uszczelka pod głowicą jak olej zasysa, albo pękniete pierscienie, sprawdz wtedy odmę, zatkaj dziure miernika oleju i palcem od spodu do odmy i zobacz czy ostro dmucha cisnieniem. Jeszcze silnika w putinie nie robiłem nie wiem jak tam głowica dostaje olej i z niej jak spływa, takie domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

nie grzeje sie bardzo a czy przyczyną może być to co pisałem wyżej bo dziś pojeździłem ze 3 godzinki i jest coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojas1    0

Reaktywuję temat! Mam podobny problem w T25. Po kapitalnym remoncie silnik nie ma mocy, dymi na biało. Do remontu użyłem oczywiście nowych części, rosyjskich (nowe cylindry, pierścienie, tłoki, głowice kompletne). Mechanik powiedział, że po remoncie ciągnik powinien przepracować na biegu jałowym 50 motogodzin. W chwili obecnej przepracował 10, ale według mnie nawet teraz nie powinien mieć problemów z podjechaniem pod górkę, a niestety ma problem. Dodatkowo czy może to być spowodowane wyciekiem z jednego z filtrów paliwa? Górna uszczelka stożkowa przepuszcza trochę paliwa. Czy możecie mi coś poradzić? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lgruchala
      Jaki polecacie używany ciągnik o mocy ok. 200 km w cenie tak do 200 tysięcy? Osobiście zastanawiam się nad fendem. Słyszałem bardzo dobre opinie o fendt 924 vario. Moc przewyższa założenia ale podobno bardzo dobry ciągnik. Co wy sądzicie? Chodzi mi zarówno o awaryjność jak i o spalanie, cenę, komfort pracy. 
    • Przez DeutzFahrAgroplus85
      Pomocy.
       
      Posiadam od niedawna ciągnik Deutz Fahr Agroplus85 z rocznika 2000 typ D11S. 
      Problem polega na tym, że nie ma mocy i kopci na czarno. 
      Zrobione zostały wtryski, uszczelniony kolektor dolotowy i intercooler, a problem nie zniknął. Turbo Ok. 
      Spotkał się ktoś z was z takim problemem? Bądź ma jakiś pomysł? 
    • Przez wojran
      Brak mocy podczas prac polowych  oraz bardzo kopci. ( i pali ponad 10 l na ha w orce czy to normalne )? :
      Podczas tegorocznej orki ciągnik nie dawał sobie rady a orka na 20-28 cm (3-4-5) kl ziemi prędkość ok 6-7 km/h (na wolniejszy biegach to samo )pług 3 unia a z 2 też miał problemy oczywiście przedni napęd włączony oraz tur z łyżką  z przodu ktoś wie co może byc nie tak?
      Moc ciągnika 62 km pracę wykonywane na 1600-1900 obrotów 
    • Przez Renozetorocase
      Witam. Posiadam ciągnik rolniczy Case a mianowicie model jx80 ...  Ciągnik posiadam od 2012 roku  nigdy nie miałem z nim problemów aż do teraz. Ciągnik przy 1500mth stracił na mocy ... Ciągnik w gospodarstwie pracuję głównie z turem. Co już jest dla niego dużym wyzwaniem . Ma straszny problem przy ruszaniu   żeby jechał mini 1500 obrotów musi być  nie daje sobie nawet rady z bronami lekkim 5tkami . Wspomnę że serwisowany jest na bieżąco  .   Chodzi jak by z 80km które niby miał   spadł na jakieś 50 , sam ma problem siebie uciągnąć ... 
      Czytałem o zwiększeniu mocy poprzez zwiększenie dawki paliwa  . Co Wy na ten temat myślicie czy można zwiększyć w jakiś inny sposób? Pozdrawiam
       
      Ps. Dodam że ciągnik nie kopci
    • Przez mysza103
      Witam . jak w tytule , jak zwiększyć moc w case maxxum 110 x-line .rok produkcji 2009 . pompa DELPHI sterowanie mechaniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj