BrX

Jaki kombajn na areał 20 ha do 50 000 zł

Polecane posty

BrX    0

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Zwracam się do Was z pytaniem, co polecacie kupić, jaki kombajn do 20 ha, w kwocie 30 000 - 50 000 - gdzie 50 000 to absolutny max, wolałbym coś do 45 000 jednak. Rozglądałem się za różnymi maszynami i wiem jedno - nie chcę Bizona. Początkowo zastanawiałem się nad Deutz Fahr'em, jednak podobno z częściami jest kłopot, no i z przegrzewaniem się silnika. Z drugiej strony są classy. Mercator 70,75 to jedyne chyba które można dorwać w tej cenie, w zadowalającym stanie, czasem nawet "idealnym".

 

Rozmiar hederu 3 - 3,60 m.

 

Także proszę o pomoc w wyborze, zanim zaczną się prace w polu, ruszy cała kampania żniwna i tego typu sprawy. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to wg. Cb kombajn trzeba kupować jak ma sie ile ha? U nas było 8ha jak tata kupił kombajn bo miał dość usług. Teraz mamy 16 więc raczej opłacało sie kupować.

Wracając do tematu, a nie myślałeś o jakimś małym Dominatorze? Np. 56. ? W tej cenie można coś na prawde fajnego wyrwać a i komfort jest bardzo duży. Za Mercatora nie dałbym tyle pieniędzy :D Co do DF to znajomy ma(nie pamiętam symbolu) i nie słyszałem żeby miał jakieś problemy z częściami. Zresztą jedziesz do dealera DF i na pewno dostaniesz części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego tylko claas np dominator bez problemu mało się psuje za taką kasę to znajdziesz fajną maszynę np http://otomoto.pl/claas-dominator-80-A301957.html http://otomoto.pl/claas-dominator-85-A295301.html http://otomoto.pl/claas-dominator-80-A303362.html ja jestem przekonania że lepiej kupić do roboty bo wtedy wiesz co kupujesz i remont a w pole to masz pewność że ci się nie popsuje(Polacy lubią podmalować i gruchota sprzedać za dużą kasę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BrX    0

Ciezko wlasnie cos znalezc, dosc dobrego, w dobrej cenie. Zjezdzilem juz pol Polski i wlasnie nie wiem na co sie zdecydowac. Ciezko jest wybrac. Poczatkowo byla mowa o DF, teraz class... Ceny dobrych stanowo mercatorow z tego co patrzylem to sie wachaja od 30 do 45 nawet. Dzis widzialem jednego, Mercator 75, rocznik 79 z pierwszej reki od Niemca, z kompletem pasow, kolem zapasowym przednim oryginalnym, oraz sieczkarnia, oryginalna nigdy nie uzywana nawet. no ale za 49 tys, nie mniej. Stan wizualny troche pordzewialy, ale w srodku prawie jak zloto, silnik po zimie na dotyk zapalil, tylko trzeba bylo z kabla bo alu puscilo. Ale pojezdzone bylo chwile, zgaszone i juz sam odpalil. Tylko troche drogo za takiego mercatora w tym wieku.... No ale stan na prawde bardzo dobry. Jednak chyba mimo wszystko nie warto.

 

A kombajn potrzebny, bo placimy za usluge 6 - 7 tys rocznie, wiec 4 latka i sie zwroci, jak sie pokosi w usludze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Juz sobie odpowiedziałeś na pytanie, tylko claas. Szukaj od rolnika my kupiliśmy ,mercatora 75r. za 20 tys super stan ale kilka lat temu i do tej pory bez żadnej poważej awarii jedzie :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odradzam Ci Claasa.. Zanim się nim kosić nauczysz to więcej ziarna na polu zostanie niż w zbiorniku.. Kolejna sprawa to naprawa tych kombajnów. Wszystkie pasy po jednej stronie? Kto to wymyślił.. Chcąc dostać się do 1 paska musisz wszystko zdejmować.. Te starsze Fahry się nie grzeję aż tak bardzo.. Jak nie miałem jeszcze swojego kombajnu to kosił nam znajomy jakimś Fahrem 1000 ileś. I powiem Ci, że 8 hektarów wykoszone bez ustanku, wysypwanie w biegu, i jakoś się nie zagrzał. Obecnie mam kombajn International 431, koszę nim rocznie ponad 30 hektarów, i za bardzo się tam nic nie psuje... Wszystkie części są dostępne z rozbiórki uszkodzonych bądź spalonych egzemplarzy więc takie drogie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Bizon Sampo

taki jak mój http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/308353-bizon-sampo-2020-bizon-z140/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/308355-bizon-sampo-2020-wnetrze-kabiny-bizon-z140/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/308354-bizon-sampo-2020-bizon-z140/

Nie prawdą są opinie że nie ma części i nie prawdą jest to że niby skrzynia z bibuły. Mam go od nowości na ~25 ha i do tej pory sprawuje się bardzo dobrze. Heder 3,15m wystarczająca wydajność i ekonomiczny silnik.

Ps. Nie słuchaj postów w stylu ,,po co Ci kombajn"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

CaseIH744 co ty pierdzielisz ? Claasa ustawia sie jak każdy inny kombajn. Jeśli nigdy nie ustawiał kombajnu to z każdym na początku będzie miał małe problemy ;) Ktoś pisał żeby kupić od gospodarza. Stanowczo odradzam. Znajomy kupił Consula od rolnika, bo niby zmieniał na większy i już w 1. sezonie miał kupe awarii. Najgorsze było to, że strasznie nakombinowane tam było. Jak rozebrał wariator, bo mu padło łożysko, to było włożone Ruskie łożysko i dane podkładki i tulejki. Najlepiej poszukać sprowadzony z zagranicy, bo tam tak nie kombinują jak w Polsce, tylko zakładają org. części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ja tam bym nie rezygnował i z DF. Silnik nie przegrzewa się, malo tego on nawet lepiej jest chłodzony od tych co sa na płyn. Jedynie trzeba więcej obsługi - ja codziennie rano go wyczyszczę ( wydmucham ale bez skojarzeń::) i nic mu sie nie dzieje. Częsci są dostępne, silnik najlepiej z seri F_L912 do niego każdą część dostaniesz bez problemu, silnik musi być suchy, bez żadnych wycieków w okolicach cylindrów i głowic wtedy raczej przegrzany nie był. Łańcuchy, pasy i łożyska takie jak w claasie, a większość łożysk w DF z lat 80 i początek 90 są samonastawne zaciskane na mimośród co oznacza że wałki w tym kombajnie są to zwykłe prety ciągnione. Jedynie problem z częściami jest do szkrzyni - to dotyczy wszystkich maszyny DF, a jak są już cześci do i tak ich nie kupisz:) Ale dorobić się da bez problemu. Ja mam M900 i jakbym zminił to na takiego M2385, 3,6 heder i 6 silnik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

też polecam new hollanda z serii 15xx , ja mam 1530 3 sezony i nie mogę narzekać.dużo części z tego co słyszałem to pasuje od polskiego bizona,najlepiej kupować świeżo sprowadzonego z zagranicy a nie od rolnika,za 30-40 tyś już kupisz w super stanie takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

niektóre części do NH Clayson pasują od Bizona, ale ja wolałbym oryginał ;) Po prostu jakość polskich części pozostawia sporo do życzenia, a potem mogą chodzić głosy że te kombajny sie często psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Dlatego tak jak pisał kolega, kombajn najlepiej jest kupić świeżo sprowadzony z zagranicy :)

Swojego mam trzy lata ;)

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj