Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
samson

Deutz Fahr DX 85 -Jak dorobić obciążniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samson    0

Witam ;) Chciałem was zapytać z czego macie dorobione obciążniki, kuzyn kupił 3 obrotową i dx85 z przodkiem troche skacze. Na przodzie ma tylko 6 oryginalnych obciążników. Ma obciążniki od ursusa z kół ale nie wiemy jak to przymocować. Może pospawać jakąś skrzynkę nawrzucać złomu i zalać betonem? Co Wy na to? najlepiej gdybyście pokazali mi fotki swoich dorobionych obciążników. Z góry dzięki ;) pozdrawiam wszystkich B)

tommy66692    63

U mnie w zetorze jest zrobiona taka skrzynka.Chyba jest w niej beton. ;) Pomimo tego jeszcze wykombinuje jakieś obciażniki.Trzeba będzie dospawać 2 rury i na nich zawiesić obciążniki od kombajnu.

Zdjęcia tej skrzynki:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image37296.html

tutaj trochę widać.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image15412.html

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image37298.html

Jak coś to moge porobić fotek z bliska tej skrzynce. ;)

samson    0

@tommy jak byś mógł to porób trochę fotek. A jaki wyszedł koszt tej skrzyneczki?? ile waży +/-?

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    63

Jaki koszt to ci niestety nie napiszę bo jak go kupiłem to już tak było. ;) Waży więcej jak oryginalne obciążniki czyli powyżej 100kg(chyba) ;)

mirasek    8

Ja planuje zajumać z jakiejś huty sztabe płaskownika, myśle że 10mm wystarczy, i wykonać z tego dodatkową ramę zawieszaną na ramę przednich obciążników która okalała by obecny balast i można było na niej zawiesić z przodu jeszcze do 200kg (8x 25kg od MF 255) które mocno odsadzone od ciągnika dały by pożądny efekt.

Nie bardzo pamiętam jak tam jest w tym DF ale może takie rozwiązanie wchodziło by w gre?

tommy66692    63
Ja planuje zajumać z jakiejś huty sztabe płaskownika, myśle że 10mm wystarczy, i wykonać z tego dodatkową ramę zawieszaną na ramę przednich obciążników która okalała by obecny balast i można było na niej zawiesić z przodu jeszcze do 200kg (8x 25kg od MF 255) które mocno odsadzone od ciągnika dały by pożądny efekt.

Nie bardzo pamiętam jak tam jest w tym DF ale może takie rozwiązanie wchodziło by w gre?

No mirasek nie rób włamu. ;) ;)

Co do obciążników to może by do tego deutza skombinować od jakiegoś innego ciągnika i założyć jakoś.No dla mnie dobrym pomysłem na obciążniki są 2 rury dospawane o długości 25 cm i na nie zakładać obciążniki od kombajnu ale tylko do orki i uprawy. B)

samson    0

jutro postaram się wrzucić fotki deutza. Nie są to dokładne zdjęcia obciążników ale widać jakie są. Może podrzucicie jakiś pomysł co i jak pospawać ;)

samson    0

Obciążniki wyglądają tak i tak . Podzielcie się ze mną waszymi pomysłami. Jak dorobili byście tu obciążniki? albo jak można powiesić obciążniki z kół od ursusa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Moja sprawa przedstawia się tak . Posiadam tego  DF Agrofarm 410 GS z ładowaczem z 2011 r . i chcę go sprzedać i kupić coś innego na jego miejsce w przedziale  90-100 km. Powiedzcie mi co polecacie . od razu mówię nie chce DF . sam myślałem nad renault 110.54 lub jakiegoś Fendt'a . Ciągnik ma głównie pracować jako pomocniczy z ładowaczem , opryskiwacz itp ...  przy areale 70 ha łaki + orne .
      Domyślam się że znajdą sie osoby które beda pisać po hu* zmieniać nowy na stary :)) ... rozważę też propozycje i nowszych modeli ...

A może ktoś też zainteresowany kupnem tego DF ( nigdy nie orał itp tylko pomocniczy ) 

• Przez Michalcywka
      Witam mam problem z deutz Fahr m 610 ,brak prawego kierunkowskaza , po włączeniu awaryjnych też brak prawego .Może spotkał się ktoś z waz z takim problemem lub wie jak go rozwiązać ?
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, mam problem z hydrauliką w deutzu, zaczeło mi coś cykac pod kabina i teraz po około 5 min od uruchomienia silnika zaczyna przerywać hydraulika. Dodatkowo muszę wszystko uszczelniać bo co chwilę nowy wyciek na rurkach pod kabina . Stan oleju jest a nie stety hydraulika przerywa, proszę o pomoc 
    • Przez robert077
      Witam mam problem z ciągnikiem deutz fahr agrotron 6.00tt 105 KM potrzebuje pomocy gdyż po rozgrzaniu sie na wolnych obrotach nie równo pracuje oraz dodatkowo podnosiu mu sie temperatura co wczesniej sie nie działo. Dodatkowo jak włącze ogrzewanie jeszcze szybciej rosnie temperatura a jak wyłącze gwłtownie spada ale nie dużo.
    • Przez Grzebcio
      Witam,

niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.