katopo

Ursus 4514 - szukam brakującej części

Polecane posty

katopo    43

Witam,

ostatnio w moim ursusie 4514 silnik zaczął nierówno pracować i lać delikatnie olejem z prawej strony. Znalazłem wolne miejsce w kolektorze dolotowym za świecą. Wygląda tak jak by tam było coś wkręcone. Jakaś śrubka czy coś. Gwint jest czysty więc to co tam było niedawno odleciało. Jak ktoś wie to niech powie co tam było. Jak by ktoś dysponował katalogiem części to było by super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja w 2812 mam nakręcony chyba jakiś korek a z jakiego powodu chlapał tamtędy olejem?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Za świecą to zbyt ogólnikowo, nie wiem skąd patrzysz że za świecą :D .Obok świecy powinny być 2 śrubki 10 lub 13 mm (nie pamiętam) trzymające kolektor, może jedna z nich sobie wyleciała.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

O to dobrze mówiłem :)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

a jest ta zaślepka jakiejś normatywnej wielkości?

 

Przy okazji mam zapytanie o powód cieknięcia oleju z osi przedniej przy jednym z kół. Jest tam jakiś uszczelniacz? Jak by ktoś podesłał skan katalogu części to bym był wdzięczny.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czy metryczny, ciężko mi powiedzieć.

 

A co do wycieków to przednim moście to jest tam uszczelniacz, w obudowie zwrotnicy, wymieniałem go ale kurcze, jaki on miał rozmiar... wiem że miał metalową obudowę.

Nie wiem czy to czasem nie ten http://sklep.techrol.com/catalog/product/id/16364 najpewniej będzie jak rozkręcisz i wymiarujesz, ale wtedy ciągnik stoi i nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@kotapo Na piaście koła znajduje się uszczelniacz kaseta .Tam są dwa rodzaje mostów przednich ,jak masz duże piasty to masz stary typ to mogę podać wymiar ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Dokładnie chodzi o ten uszczelniacz przy piaście. jego wymiar to 165x190. Ma ktoś do niego numer katalogowy? Jak rozpoznać rodzaj mostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Są dwa rodzaje mostów szeroki i wąski Gorzów w 6014 szeroki reszta wąskie,uszczelniacze takie same


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
    • Przez Wolodymyr
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 2620, 2640 bo nigdzie nie mogę znaleźćchodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj