Zaloguj się, aby obserwować  
kamil22

Co sądzicie o John Deere 8530

Polecane posty

robertbara    75

Kolego chyba nie masz za bardzo co robić ;)

 

Chcesz takiego kupić czy co? Moc blisko 350 KM -ogólnie rakieta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil22    0
Spoko spoko ale pewnie cena tego JD jest kosmiczna ;)

 

Ale nie można sobie takich tematów przytaczać??? ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ten traktor jest ładny, silny,mocny,drogi,trwały i dobry(chyba). Sądze że pojemnosc silnika wynoszaca 9l jest najwieksza na rynku dlatego pewnie ten ciągnik jest trudno zadusic (nie to co fendt 360 koni a 7.4litra). Auto power w standardzie, resorowana przednia os tez. Doskonały na duze, ba, ogromne gospodarstwa. Dużo może ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ten traktor jest ładny, silny,mocny,drogi,trwały i dobry(chyba). Sądze że pojemnosc silnika wynoszaca 9l jest najwieksza na rynku dlatego pewnie ten ciągnik jest trudno zadusic (nie to co fendt 360 koni a 7.4litra). Auto power w standardzie, resorowana przednia os tez. Doskonały na duze, ba, ogromne gospodarstwa. Dużo może ;)

oj mylisz sie jest pare ciagnikow o wiekszej pojemnosci na rynku, a z porownywalnych to case magnum ma 9l i to od cumminsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

case magnum to swego rodzaju czołg i jesli chodzi o silnik to czołówka razem z jd a tak jak kolega LEF napisał...fendt niestety mały silnik łatwiejszy do zduszenia mniejsze ciągniki mają wieksze pojemnosci...no ale z czegos sie bierze to mniejesze spalanie ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Własnie brzozak. Masz racje Case magnum ma 9litrow. NH t8050 tez tyle samo. A że cummins to jekaś lepsza firma? Chyba angielska. Te silniki są również w JCB montowane jeśli sie nie mylę. A jeśli chodzi o traktory o jeszcze większych pojemnościach to miałeś na mysli pewnie JD serii 9030, Big bud (czy jakoś tam), STX Qadtracki i pochodne.(:


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no bez przesady wystarczy nowy t-150k :P , a tak naprawde to mialem na mysli challangery.

cummins to poprostu legenda i chociazby z tego powodu chcialbym miec pojazd wyposazony w silnik tej marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

legendarny nie znaczy dobry...oczywiscie nie zawsze bo moze cumminis nie zszczedł nic z jakosci :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

A przecież MF 8480 też należy do tej czołówki... Tak jak i NH T8000 , fendt z serią 9 i John deere z serią 8030...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

John Deere 8530 jesy niezawodny (przynajmiej w pobliskim gospodarstwie)mają 1 szt. i cały czas haruje q nie wiedziałme nigdy gdy się wkopał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli dba się o sprzęt to każdy będzie niezawodny. RPT przedstawiała przez jakiś czas ciągniki o przebiegu ponad 10tys mth. Wśród nich były traktory chłodzone powietrzem (Deutz Fahr czy Same). Trzeba po prostu dbać i tyle ;p


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas1616    3

Mamy na AF kilku użytkowników maszyn z serii 8030, myślę że warto sie ich spytać. ale uwazam ze są raczej zadowoleni ze swoich maszyn, niedaleko mnie pracuje John 8420 i bardzo dzielnie sobie radzi, wiec mysle ze jego nastepcy ( 8030 ) są równiez bardzo dobre, oczywiście to juz jest nowsza technologia więc porównać sie nie da za bardzo. A co do stylistyki to wedlug mnie najladniejszy ciągnik w klasie 200- 350 koni mechanicznych. Pozdrawiam :D


Robert jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Na allegro znalazłem Jd 8430 z 2009r nowy z gwarancja itp za 498 800 zł netto a brutto pisało za 608 500zł, Normalnie masakra ten Vat. Różnica w cenie to około 118tys! Za tą kase można by było kupić nawet inny trkator. A orientuje się ktoś po ile stoi 8530? pytam z ciwkawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

John Deere 8530 680 000zł. Też jest na allegro.

 

A 8x30 to już stara wersja, zastąpili ją wersją 8R, a najmocniejszy 8345R ma 380km maksymalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

No to wiem że jest już nowa seria, ale o jej cene to wole nawet nie pytac bo pewnie tego 8345R oscyluje w granicach 700tys.

Na forum nie znalazłem żadnego tematu odnosnie tej nowej większej seri JD, to chyba nikt się nie obrazi jak tutaj zapytam o nią, interesuje mnie co tak włąściwie zmieniono w niej w stosunku do 8x30, oraz jeśli ktoswie jaką pojemność silnika posiada JD 8345R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zmiany głównie w kabinie. Pojemność 9 l

 

Skrzynia bezstopniowa dostępna również w wersji gąsienicowej T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale chyba caly czas nie ma automatyki napedow :/ przynajmniej widzialem taki grzybek w kabinie, wiec to chyba blokada :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No ale w IMSie nie ma automatyki przedniego napędu? Raczej jest :lol: 12 funkcji można zaprogramować.

No chyba że chodzi Ci o blokadę mostów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no o blokade tez.

poza tym uwrocia uwrociami, a automatyka przedniego napedu i blokady mostow rowniez powinna byc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ale chodzi Ci o automatyczne włączanie blokady w sekwencji na uwrociach? Bo ta automatyka to takie pojęcie bardzo szerokie i nie wiem czego ma dotyczyć.

Po zawróceniu włączasz przedni napęd, blokadę mostów i wszystko to może być włączane automatycznie. Grzybek jest do jednorazowego użycia, żeby nie szukać w menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czyli jest tak:

jak masz sekwencje uwroci to mozesz na czas uwroci wylaczyc blokade i naped automatycznie, po czym po wykonaniu samego uwrocia sie wlaczy, to jest ok.

 

tylko czy naped przedni/blokada tez sie wylacza w zaleznosci od katu obrotu kierownicy i/lub predkosci ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj