Skocz do zawartości
News
gosia14-89

Czy skup cielaków jest możliwy?

Polecane posty

gosia14-89    0

Mamy cielaka który ciągle choruje. Czy możliwa jest jego sprzedaż na rzeź?? ktoś zna jakieś firmy z kujawsko pomorskiego??

Jak przyjmował leki w ciągu paru dni to zapewne musisz odczekać około 2 tygodni tak jest przynajmniej w wypadku trzody chlewnej :)

Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

simson2812    364

może pójść na rzeź ale dopiero gdy minie czas po przyjęciu leku na każdym leku od bydła pisze kiedy może mięso nadawać się do spożycia

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Wiadomość z agroFakt.pl

gabrysiek    50

Witam chciałbym odświeżyć temat, ponieważ też mam problem z byczkiem. Nie wstaje już od około miesiąca. Wet stwierdził, że to mikotoksyna poszła, inne sztuki już opanowane. Tylne kończyny wchodziły pod byczka pod spód. Jednego udało mi się sprzedać jako pourazowe za 200 zł. Byczek, który mi jeszcze został ma ok 10 miesięcy. Wagi to on zbytnio też nie ma bo był najmniejszy ze stada i od początku był takim od rzutkiem. Leki się skończyły i nie wiem czy jest sens podejmować dalsze leczenie, chociaż czasami się podrywa jakby chciał wstać. Inna sztuka po miesiącu wstała. Co byście na moim miejscu zrobili, bo tak troszkę szkoda aby padł. Czy była by możliwość uboju w gospodarstwie na własny użytek? Jak z papierami, żeby było wszystko w porządku?

grzegorz132    9

jak lezy i nie wstaje to nie mozna go wiesc  szukac lokalnej ubojni bydla i od nich przyjedzie rzeznik ubije i jest 2 godz  na dostarczenie ubitego na rzeznie  ...tak twierdzi szefowa lokalnej rzeźni  ..... a jak chcesz dla siebie jakies koslawe nie rosnace ale chodzi  to za 200-230 robia ubój i podzial na cwierci oskórowanie badanie

dabaz    61

mmm. zgrilowałem sobie tydzień temu steka z polskiej wołowiny to miodzio. my tu takie rarytasy hodujemy a żremy gówno z duńskiej świni. niesprawiedliwość jest na tym świecie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez aron
      Jak w temacie może ktoś oś wie na ten temat. Potrzebuję przedni most do mf 3060 mam niedaleko możliwość kupna od 6120/30 Tylko czy będzie pasował? Jak porównać?
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez tomek2201
      Witam. Zastanawiam się dlaczego wszystkie moje pszenice zrobiły się fioletowe. Zrobiłem test zimotrwalosci i jest 100% dobrze. Jest to odmiana sailor nasiona z własnej plantacji która była obsiana nasionami kwalifikowanymi. Sąsiad obok ma ode mnie tą pszenicę i jego jest dużo bardziej zielona. Jesienią pod korzeń dostała 150kg soli potasowej i 150kg superfosfatu wzbogaconego potrójnego więc myślę że nie brakuje jej fosforu. Czy to dlatego że było zimno i niepobierala fosforu. Jesienią również siałem wapno w postaci kredy 2t/ha ale nie na wszystkie pola, a fioletowa jest na wszystkich. Cześć pól w mojej okolicy jest zielona a część fioletowa. Może azot coś pomoże ale narazie nie mogę wjechać bo mokro. Jak myślicie dlaczego tak jest?
    • Przez krystiano2808
      Witam chcialbym sie dowiedzieć gdzie w wlkp skupuja jajka przepiorek. Pozdrawiam
    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam

z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.

Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.