Skocz do zawartości
gosia14-89

Czy skup cielaków jest możliwy?

Polecane posty

gosia14-89    0

Mamy cielaka który ciągle choruje. Czy możliwa jest jego sprzedaż na rzeź?? ktoś zna jakieś firmy z kujawsko pomorskiego??

simson2812    356

może pójść na rzeź ale dopiero gdy minie czas po przyjęciu leku na każdym leku od bydła pisze kiedy może mięso nadawać się do spożycia

Wiadomość z agroFakt.pl

gabrysiek    47

Witam chciałbym odświeżyć temat, ponieważ też mam problem z byczkiem. Nie wstaje już od około miesiąca. Wet stwierdził, że to mikotoksyna poszła, inne sztuki już opanowane. Tylne kończyny wchodziły pod byczka pod spód. Jednego udało mi się sprzedać jako pourazowe za 200 zł. Byczek, który mi jeszcze został ma ok 10 miesięcy. Wagi to on zbytnio też nie ma bo był najmniejszy ze stada i od początku był takim od rzutkiem. Leki się skończyły i nie wiem czy jest sens podejmować dalsze leczenie, chociaż czasami się podrywa jakby chciał wstać. Inna sztuka po miesiącu wstała. Co byście na moim miejscu zrobili, bo tak troszkę szkoda aby padł. Czy była by możliwość uboju w gospodarstwie na własny użytek? Jak z papierami, żeby było wszystko w porządku?

grzegorz132    9

jak lezy i nie wstaje to nie mozna go wiesc  szukac lokalnej ubojni bydla i od nich przyjedzie rzeznik ubije i jest 2 godz  na dostarczenie ubitego na rzeznie  ...tak twierdzi szefowa lokalnej rzeźni  ..... a jak chcesz dla siebie jakies koslawe nie rosnace ale chodzi  to za 200-230 robia ubój i podzial na cwierci oskórowanie badanie

dabaz    54

mmm. zgrilowałem sobie tydzień temu steka z polskiej wołowiny to miodzio. my tu takie rarytasy hodujemy a żremy gówno z duńskiej świni. niesprawiedliwość jest na tym świecie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez RolnikMat
      Chodzi mi o zdjęcie jak jest połączony ładowacz czołowy z ciągnikiem Valtra N92 lub N82 pod spodem, czy idzie jakaś rama czy coś? Bardzo proszę o zdjęcia. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez Bartek_IHC
      Witam.
      Chciałbym poznać wasze zdanie na temat magazynowania pszenicy. Czy w tym roku jest sens trzymać pszenice aby potem sprzedać z nadzieją na dostanie wyższej ceny czy lepiej odwieźć do punktu skupu prosto z pod kombajnu.
      W moim przypadku w tamtym roku przez magazynowanie straciłem 50 zł na tonie.
      Więc co według was opłaca się w tym roku bardziej, sprzedać od razu czy może magazynować? 
      Pozdrawiam
    • Przez lemelvaus
      Bardzo mnie interesuje nawiazanie kontaktu z takimi przetwórniami i gdzie się znajdują,  jeśli wiecie piszcie niżej nazwe i miejscowość w jakiej się znajdują.  Ewentualnie wyślijcie prywatną wiadomość.
    • Przez BIMAR
      Firma BIMAR z siedzibą w Zwoleniu zakupi każde zboża paszowe, konsumpcyjne na terenie całego kraju ilość od 20-25t lub wielokrotność tej wartości. 

Kupujemy:
      -pszenicę (paszową, konsumpcyjną), jęczmień, pszenżyto, żyto, owies, kukurydzę, rzepak, groch, grykę

Zakupiony towar odbieramy własnym transportem oraz płacimy na załadunku. 

Zapraszamy do współpracy

TEL 517-011-781