Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
puzon

Dzierżawa gminna w trybie bezprzetargowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
puzon    0

Witam 25 marca złożylem wniosek o dzierżawe dwóch działek sąsiadujących z moimi na cele rolne, do burmistrza gminy, w obrebie mojej miejscowości. Ogloszenie o przetargu zostało wywieszone 21 marca w czwartek . Więc mamy czwartek, piątek na zgłaszanie wniosków o dzierżawe. Dnia 15.04.2013 dostałem pismo o nie przyznaniu mi dzierżawy, pismo było z dnia 12.04.2013 Z tego co wiem gmina ma termin 14 dni na odpowiedź a, nie 18 dni. Ogłoszenie wisiało na stronie 20 dni gdzie powinno 21. Wydaje mi się, że jeżeli burmistrz wystawia nieruchomośc w trybie bezprzetargowym to jeżeli ma wiecej osób to powinien ogłosić przetarg na dzerżawe w.w działek. Dodam że burmistrz to sku...... ale to moje własne zdanie.

Edytowano przez puzon

garek    67

a na jakim czynszu się skonczyło za hektar ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    256

Czemu. można złożyć o wyjaśnienie i zastrzec przetarg. Wynik takiego przetargu musi być ogłoszony do publicznej wiadomości.

puzon    0

1 działka 0,24 ha 18,30zl za rok. 2 dzialka 0,40ha 16,10zł za rok. Działki nie duże, ale stoją nieużytkowane z 10-15 lat i pewnie dalej będą stały, a ja na nich tylko zawracam ciągnikiem.

solek01    39

to ze mnie zdzierają. ja mam dzierżawę na 10 lat, za 2 lata się kończy i płacę w tej chwili około 200zł + drugie tyle podatku.

Chciałbym je wykupić z prawem pierwokupu tylko nie wiem czy będzie mi się należał.

Nikita_Bennet    123

a co na to SKO?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

garek    67

to ze mnie zdzierają. ja mam dzierżawę na 10 lat, za 2 lata się kończy i płacę w tej chwili około 200zł + drugie tyle podatku.

Chciałbym je wykupić z prawem pierwokupu tylko nie wiem czy będzie mi się należał.

nie będzie ci się należało prawo pierwokupu na 99 procent

garek    67

nie wiem, ale wiem że na 99 procent nie ma prawa pierwokupu

qomar    0

niby dlaczego ? ustawowo prawo pierwokupu nabywa każdy dzierżawca po upływie 3 lat dzierżawy jeśli jeśli umowa dzierżawy ma datępewna - także czekam na argumenty dlaczego nie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Bartek2997
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć ile mogę dostać pieniędzy za umowę z PGNiG a dokładniej za dzierżawę placu na którym znajduje się odwiert. Dostałem propozycję 5000zł za 5 lat dzierżawy placu o powierzchni 2a.

• Przez maniek14
      Czy jest możliwość aby mój ojciec przepisał mi pole które dzierżawi w ANR? Bo ma zamiar mi przepisać ziemie tylko się zastanawiamy czy dzierżawę też się da, abym ja dalej mógł dzierżawić
    • Przez wagner
      Witam wszystkich forumowiczów,
      Mam działkę rolno-budowlaną do której przylega mały kawałek ziemi Agencji Nieruchomości Rolnej o powierzchni 400m2, który jest w mapach ewidencyjnych oznaczony jako działka rolna. Początkowo chciałem ja dzierżawić, jednak udzielono mi informacji, że takie małe kawałki są tylko na sprzedaż. Zgłosiłem się do procesu przetargowego, jednak w międzyczasie dowiedziałem się, że będą próbować ją przekształcić na budowlaną. Sprawa jasna - chcą za to większą kasę. Rozmawiałem o tym z sołtysem, zasugerował mi, żebym napisał jeszcze raz pismo do nich o tym, że się wycofuję z przetargu kupna i chcę, tak jak początkowo, dzierżawić ten mały kawałek ziemi. Dodał, że nie mogą odmawiać dzierżaw, tym bardziej, że ten kawałek jest zaniedbany i zagraża życiu tym, którzy się po nim ewentualnie będą poruszać a jeśli będą nadal mi odmawiać to mam pisać Krajowej Rady Notarialnej i Agencji Nieruchomości Rolnej w Warszawie.
      Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy ktoś może miał podobną sytuację i czy też byście wysłali informację do ANR o wycofaniu z przetargu. Nie chce przepłacać za te parę metrów, tym bardziej, że tam nic nie będzie budowane. Chcę tą ziemię taką, jaka teraz jest.
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez cinas16
      Rok temu podpisałem umowę dzierżawy z Urzędem gminy. Ziemia 6 klasa, w umowie napisane, że muszę użytkować rolniczo, w planie zagospodarowania użytki kopalne. Czynsz-równoważność  2q żyta, świadczenia publiczne po mojej stronie. W tym roku dostałem nakaz podatkowy na kwotę 1200zł/ha (naliczone jak od kopalin). 300 m dalej posiadam swoje pole podatek 0,00zł (6 klasa ziemi). I tu moje pytanie skoro ziemie mam użytkować rolniczo, czy maja prawo naliczać mi podatek jak do kopaliny? Zainwestowałem trochę w tą ziemię, pole było zaperzone, nawożenie itd. i szkoda rozwiązywać umowę, ale na taki podatek mnie nie stać.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.