kamilc360

Zapowietrzanie

Polecane posty

kamilc360    12

czy da się inaczej odpowietrzyć 3p niz w ten sposob ja ja robie, a mianowicie: 1.odkrecam nakretke od tej rurki co idzie do pompy i takie dwie srubki

2.te srubki zakrecam

3.wciskam przycisk od odpalania az trysnie paliwo i powoli przykrecam nakretke az zapali

4.dokrecam to nakretke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

odkręci przy pompie śrubke od odpowietrzania i pompuj pompką wspomagającą aż poleci paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

na pompie wtryskowej na wtryskiwaczach wszędzie filtry Perkins musi mieć wszystko odpowietrzone niezapalni inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Jeżeli chcesz odpowietrzyć sam filtr paliwa po jego wymianie, to wystarczy odkręcić (wystarczy tylko poluzować) jedną z śrub (korek) u góry boku filtra (klucz 16 - o ile dobrze pamiętam), potem trzeba pompować ręcznie paliwo pompą zasilającą aż do wypchnięcia całego powietrza z filtra. Następnie dokręcasz śrubę i odpalasz silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Swojego 3p odpowietrzałem już kilka razy i zawsze w ten sam sposób: odkręcam przewód na środkowym wtrysku luzuje dolną śrubkę w pompie przekręcam starterem aż poleci paliwo następie zakręcam tak samo z górną, a później identycznie postępuję ze środkowym wtryskiem. Cały czas druga osoba wspomaga pompując pompką. Sposób przeze mnie stosowany i jak dotąd niezawodny :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszoo    0

podczep się pod drugi traktor wsadz 5 i ciągnij aż zapali. Jak już załapie wszystko jest odpowietrzone tylko pare metrow trzeba ciągnąć... ale napewno szybciej i wygodniej niż bawić sie z rurkami o ile oczywiście masz pod ręka drugi ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

podczep się pod drugi traktor wsadz 5 i ciągnij aż zapali. Jak już załapie wszystko jest odpowietrzone tylko pare metrow trzeba ciągnąć... ale napewno szybciej i wygodniej niż bawić sie z rurkami o ile oczywiście masz pod ręka drugi ciągnik.

 

O ile się orientuję silniki Perkinsa są wrażliwe i takie sposoby jak odpalanie na zaciąg czy tym bardziej odpowietrzanie nie wchodzi w grę :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja odkręcam przewód ciśnienia na pompie i pompuje ręczna pompka kilkadziesiat razy około 150 póxniej przekręcam starterem i za 2 razem pali , nie trzymam startera dłużej jak 10 sek


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

lukaszoo pewnie nigdy nie miales 3 p,jak go kupilem to pol wsi w kolo objechalem ;) i nie zapalil,przypalilismy rozrusznik i dalej nic w koncu szwagier poszedl do faceta co mial 255 i odpalil od kopa,tylko odkreclilsmy rurki od wtryskow. wtedy nie bylo niestety jeszcze zadnych for rolniczych zeby zapytac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszoo    0

3p mam już na podwórku ponad 20 lat. To jeszcze ciągnik ojca, właśnie w tamtym tygodniu pierwszy raz mi ropy zabrakło zapowietrzył się i właśnie na ciąg go odpalałem a ciągneliśmy go na oko jakieś 80-100m i odpalił ojciec mówił że już kiedyś też tak odpowietrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

podczep się pod drugi traktor wsadz 5 i ciągnij aż zapali. Jak już załapie wszystko jest odpowietrzone tylko pare metrow trzeba ciągnąć... ale napewno szybciej i wygodniej niż bawić sie z rurkami o ile oczywiście masz pod ręka drugi ciągnik.

Tak jak byś zaczoł ciągnąć drugim ciągnikiem to byśgo zapalił głowica by pękła wreszcie ja swojego 3p odpowietrzam tak odkręcam 2 srubki na pompie wtryskowej pompką wspomagającom pompuje aż dotąd aż zaczyna spienione paliwo siączyć sastępnie zakręćam 2 śrubki i luzuje na filtrze śrubę łacznikową i starter gdy 3p zapali dokręcam śrubę pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie, jeżeli głowica rozdzielacza pompy bedzie sucha to przyciera się i ukręca się wałek


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

szefa 3P tez na zaciag bralismy jak paliwa za brakło denerwowało mnie te pompowanie pompką, nie czułem w ogóle ciagnie paliwo a była to pompka miesieczna podajrze. i na zaciag brał ciagnelismy jakies 100 metrów pare razy się tak zdarzyło ( sasiad nim jezdził i cep nie umiał przewidziec na ile paliwa starczy) i zawsze palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

sąsiad ma pompkę zasilającą walniętą w swoim 3p i jak ma mniej niż 10l ropy to staje. jeszcze jak nie wiedział o co chodzi to jak mu stawał, to palił na rozciąg. raz rozciągałem w zimę proxe 8441. 1 km ciągnełem i nic. dopiero jak odpowietrzył to sam zapalił.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SNAJPER2012    0

Najlepsza metoda to ta którą działasz:

1.Dwie śrubki na pompie odkręcasz

2.Kręcisz starterem dla odpowietrzenia

3.Zakręcasz te śrubki i luzujesz nakrętkę przewodu powrotnego z ostatniego wtrysku na pompe

4.Znowu kręcisz starterem i powinien zaraz zapalić

5. Zakręcasz nakrętkę i cieszysz się pracą swojego Perkinsa

 

Metoda sprawdzona- tak 3512 odpalałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franke    0

Mam to samo z moim 3P.

Zabrakło mi dzisiaj paliwa w moim 3P więc dolałem ropy. Odpowietrzyłem go a on nic. Paliwo leci na wszystkich wtryskach i na powrocie który jest u góry filtra. Nie wiecie co może być za przyczyna że nie chce zapalić? Jak zapalmy starterem to druga osoba pompuje jeszcze pompką ale to nic się nie zdaje. Jak nie zapalił tak nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    320

a może masz rzędową pompę wtryskową? Ja kiedyś taką miałem i na prawdę ciężko było to odpowietrzyć. Luzowanie przewodów od wtrysków czy filtra nic nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

to spróbuj na zaciąg lub kręc rozrusznikiem, a druga osoba nirch w kolektor dolotowy pryska plak do tapicerek. w ten sposód musi zapalić


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franke    0

Dobra już po problemie. Ciągnik było zostawiony na noc, rano podchodze podpompowałem trochę pompką, próbuje zapalić i zapalił z początku trochę plewił ale później się to ustatkowało.

@masiew - próbowane było wczoraj samostartem przekręcił tylko raz i zgasł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

1. Bierzesz klucz(chyba 16, nie pamiętam już)

2. Bierzesz drugi ciągnik.

3. Odkręcasz rurkę od 1 wtrysku od chłodnicy.

4. Ciągniesz go aż będzie wylatywało paliwo(ok 10 - 20m)

5. Zatrzymujesz się, dokręcasz rurkę i ciągniesz dalej(10- 20m)

6. Cieszysz się, że odpaliłeś ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj