Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kozaktonzola

Zapala sie kontrolka i cieknie olej

Polecane posty

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem MF 3060 z 90r

Mam problem z kontrolka ktora zapala sie gdy podnosze i opuszczam i gasnie

Co to znaczy pompa wysiada

Stan oleju jest nawet troszke ponad stan...

I dzis tez zauwazylem ze cieknie mi olej z przedniego kola

To symering wydaje mi sie

Duzo przy tym pracy?

sznajdik    131

Wyjaśnij jaka kontrolka jaśniej bo nie bardzo wiadomo (kolor i z jakim znaczkiem). a co do uszczelniacza to też musisz sprecyzować bo tam są 3 i nie wiadomo o który ci chodzi

Kontrolka to jest druga na dole po lewej czerwona i taki trybik na tle

a z kola leci olej od srodka kola od strony silika i jest luz na tym kole szpara jak poruszysz 4mm

Wiadomość z agroFakt.pl

Vrykoulakas    11

ta kontrolka to chyba od ciśnienia oleju w skrzyni biegów, ja miałem z tym przeboje, a się okazało, że czujnik był walnięty, ale u ciebie mi wygląda na słabą pompę, a jak włączysz napęd i blokadę to też się zapala ? musisz pomierzyć ciśnienia, bez tego to chyba tylko do wróża Macieja ci pozostało dzwonić ;)

Edytowano przez Vrykoulakas

Pompa jest dobra bo na sucho jak przycisne to az przygasa ciagnik

Ale z turem jak pracuje to nic sie nie zapala a jak by pompa byla slaba to tez by sie palila

Moze wina oleju bo zmiane robilem i agrol wlalem a nie wiem jak byl wczesniej

sznajdik    131

Zależy jaki agrol wlałeś musi być STUO albo UTTO takie oznaczenie ewentualnie agrol U inny nie wchodzi w grę. Chodzi ci o koło przednie ciągnika rozumiem nie pasowe bo zastanawia mnie ten luz tam takiego być nie powinno

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Leo
      Na gwarancji moja 80ka zaczęła brać olej.Okazało sie że pękł pierścionek. Po naprawie bierze ok 2l na jedną zmianę oleju.Rozmawiałem z jednym właścicielem agroplusa 80 i jemu też ciągnik bierze olej(ok1.5l). Czy ten typ tak ma??
      Poza silnikiem nic mu nie zarzucę.Super ciągnik. Nie zamieniłbym go na żaden inny (chyba ,że na JD 5620 Prenium)

• Przez samson
      Witam, jaki trzeba wlać olej do hydrauliki do DX 85 ???? Kupiliśmy pług i jest chyba mało oleju bo nie może siłownika do końca wypchnąć.
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez miki26
      witam. mam pytanie jaki olej sie lejej do hydrauliki i czy mozna mieszac . ile wchodzi tego oleju
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?