Skocz do zawartości
News
Piotrek1985

ustawienie kółek dociskowych w polonezie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil16251290    339

Za wysoko masz czy za nisko? Nie mamy konkretnie ustalonej wysokości na jaka przykręcać je więc każdy przykręca je na swój sposób. Ja zostałem nauczony przykręcać je na otwór który jest patrząc od strony skrzynki bezstopniowej na redlice to od góry drugi rząd pierwszy otwór od lewej. Tez tak masz?

25-10.jpg

Pierwszy otwór od lewej jak są te dwa otwory.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Piotrek1985    4

ja kolego jak kupowałem siewnik w 2009 to nie mialem tych kółek

a w tym roku dokupilem i niewiem na jaką wysokosc ustawic

ale za info kolego dziekuje, dzis sie bawilem to tak mniej wiecej tez mi wychodzily sróbkiw tych otworach, tylko ze ja mam ten starszy ( pośredni ) typ redlic skrajnych ( te na spreżynkach)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil16251290    339

No to ustaw tak jak podałem. Masz śrubki w komplecie? Ile zapłaciłeś za te kółka?

Jak coś to idą tam śrubki 8mm na 40mm długie. Wkładasz śrubę bez podkładki a podkładkę dajesz tylko od strony nakrętki. Nakrętka samohamowna.

Jak już założysz śruby to przed przykręceniem podnosisz kółko do góry lekko do oporu i dopiero wtedy przykręcasz.

Osobiście współczuję to dokręcać zwykłymi kluczami. My dokręcamy kątówką pneumatyczną ze skróconą nasadką i jeszcze ciężki dostęp jest.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

tomek73    256

Ja w Focusie ustawiłem że kółka są 2 cm wyżej niż talerze w redlicy.Położyłem go na posadce betonowej i ustawiałem.

Śrubu z wkładką plastykową, samo kąntrujące, co chwile się odkręcały, więc zmieniłem na 2 nakrętki zwykłe.

kamil16251290    339

W sklepie firmowym Kraju Kutno.

Tu masz kontakt:

Mieczysław Tomczak

Specjalista ds. sprzedaży części

tel: 24 253 77 46

e-mail: agrohandel@o2.pl

Rafik    5

Witam szanowne grono forumowiczów.

Ponieważ temat pokrewny nie chciałem zakładać nowego. Swego czasu zakupiłem siewnik Amazone D9 z redlicami talerzowymi. Przyszło mi do głowy żeby dorobić kółka kopiujące za redlicami. Kupiłem sobie kółka (oczywiście nieoryginalne), poszykowałem potrzebny materiał, elektrody i utknąłem w głupim momencie. Otóż chcąc uprościć sobie życie wymyśliłem, a w zasadzie podpatrzyłem patent bardzo prosty, ale wykorzystujący do regulacji tzw. tarczki ząbkowane (coś jak na zdjęciu). Niewiele myśląc wchodzę w internet z zamiarem kupna takowych. Niestety po dluuuuuuuuuuuuugim surfowaniu nic takiego do nie znalazłem. Może źle szukałem albo jestem breszczaty na jedno oko jak Kargul, dlatego szukam pomocy tutaj. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś namiar na takie ustrojstwo, bo dorabiać się nie opłaca. Będę niewdzięcznie wdzięczny za jakieś info (flaszka w załączeniu).

Pozdrawiam.post-18929-0-20506100-1380137431_thumb.jpg

Nikt nie ma pomysłu co z tym począć?

Edytowano przez Rafik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik_w_dolinie
      Mam pytanie jak ustalić do danego modelu szczeline do danego zboża (pszenica,jęczmień,owies) na którym oczku młócicie te zboża
      Dołączam zdjęcie chodzi mi dokładnie o tą dźwignie
    • Przez pawlowomat
      dlaczego traktor sciaga mi na orane? plug ladnieorze jest ustawiony a caly czas ciagniego na orane
    • Przez marcin3
      Może ktos ma dobry sposób na ustawienie Ibisa. Orac orze ale to nie jest co być powinno
    • Przez michalkowalski115
      Witam. W tym roku będę siał siewnikiem Poznaniak (starszy typ bez docisku na metalowych kołach), i teraz mam pytanie , jakie ustawienie polecacie? Klasa mojej ziemi to 4, jęczmień mam swój, nie z centrali. Ostatnio siałem na A4 w trybie zwiększonym, ale to było za gęsto. W internecie widziałem tabelę ale nie jestem pewny czy ona jest akurat do tego typu Poznaniaka.

• Przez michalkowalski115
      Witam. Dziś planuje siać pszenżyto ozime (odmiana Twingo, kwalifikowane), ziarna są dosyć duże, chce poprawnie ustawić siewnik, z przekładnią sobie jakoś poradzę chodzi mi tylko o te zapadki i denka, jak powinny być ustawione. W innych tematach nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to, więc założyłem nowy. Proszę o pomoc, w załączniku dołączam zdjęcia dotychczasowego ustawienia. A, i jeszcze jedno pytanie, chce wysiać ok 215 kg/ha, czy muszę mieć ustawiony tryb zwiększony czy normalny?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.