Piotrek1985

ustawienie kółek dociskowych w polonezie

Polecane posty

Piotrek1985    7

witam,

koledzy, ustawiał ktos z was te kółka, na jaka macie wysokość ustawione ??

za wszelkie informacje z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Za wysoko masz czy za nisko? Nie mamy konkretnie ustalonej wysokości na jaka przykręcać je więc każdy przykręca je na swój sposób. Ja zostałem nauczony przykręcać je na otwór który jest patrząc od strony skrzynki bezstopniowej na redlice to od góry drugi rząd pierwszy otwór od lewej. Tez tak masz?

 

25-10.jpg

Pierwszy otwór od lewej jak są te dwa otwory.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ja kolego jak kupowałem siewnik w 2009 to nie mialem tych kółek

a w tym roku dokupilem i niewiem na jaką wysokosc ustawic

 

 

ale za info kolego dziekuje, dzis sie bawilem to tak mniej wiecej tez mi wychodzily sróbkiw tych otworach, tylko ze ja mam ten starszy ( pośredni ) typ redlic skrajnych ( te na spreżynkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No to ustaw tak jak podałem. Masz śrubki w komplecie? Ile zapłaciłeś za te kółka?

Jak coś to idą tam śrubki 8mm na 40mm długie. Wkładasz śrubę bez podkładki a podkładkę dajesz tylko od strony nakrętki. Nakrętka samohamowna.

Jak już założysz śruby to przed przykręceniem podnosisz kółko do góry lekko do oporu i dopiero wtedy przykręcasz.

 

Osobiście współczuję to dokręcać zwykłymi kluczami. My dokręcamy kątówką pneumatyczną ze skróconą nasadką i jeszcze ciężki dostęp jest.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w Focusie ustawiłem że kółka są 2 cm wyżej niż talerze w redlicy.Położyłem go na posadce betonowej i ustawiałem.

Śrubu z wkładką plastykową, samo kąntrujące, co chwile się odkręcały, więc zmieniłem na 2 nakrętki zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

W sklepie firmowym Kraju Kutno.

Tu masz kontakt:

Mieczysław Tomczak

Specjalista ds. sprzedaży części

tel: 24 253 77 46

e-mail: agrohandel@o2.pl


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik    16

Witam szanowne grono forumowiczów.

Ponieważ temat pokrewny nie chciałem zakładać nowego. Swego czasu zakupiłem siewnik Amazone D9 z redlicami talerzowymi. Przyszło mi do głowy żeby dorobić kółka kopiujące za redlicami. Kupiłem sobie kółka (oczywiście nieoryginalne), poszykowałem potrzebny materiał, elektrody i utknąłem w głupim momencie. Otóż chcąc uprościć sobie życie wymyśliłem, a w zasadzie podpatrzyłem patent bardzo prosty, ale wykorzystujący do regulacji tzw. tarczki ząbkowane (coś jak na zdjęciu). Niewiele myśląc wchodzę w internet z zamiarem kupna takowych. Niestety po dluuuuuuuuuuuuugim surfowaniu nic takiego do nie znalazłem. Może źle szukałem albo jestem breszczaty na jedno oko jak Kargul, dlatego szukam pomocy tutaj. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś namiar na takie ustrojstwo, bo dorabiać się nie opłaca. Będę niewdzięcznie wdzięczny za jakieś info (flaszka w załączeniu).

Pozdrawiam.post-18929-0-20506100-1380137431_thumb.jpg

 

Nikt nie ma pomysłu co z tym począć?

Edytowano przez Rafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonsuperzo56
      witam jak ustawic na znakach rozrzad. wymienialem wal i glownie chodzi o kolo stykajace sie z kolem od walu bo na wale jest oznaczenie C. a na kole stykajacym sie z nim sa nabite dwa przy sobie C i pytanie do was czy ten znak z kola od walu. ma sie z grac pomiedzy tymi dwoma znakami z kolem stykajacym sie z nim
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
    • Przez Michalq66
      Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj