Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adiksutil16

Zetor 7340 odpowietrzenie silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adiksutil16    9

Witam. Czy z rułki odpowietrzającej silnik powinno dość mocno dmuchać? Bo u mnie tak jest. Mam prawdopodobnie wydmuchana uszczelka pod głowicą, woda do oleju nie idzie ale robi się w układzie chłodzenia cisnienie. Do czego dążę? Chciałbym wiedzieć czy to dmuchanie z odpowietrznika silnika moze być powiązane z wydmuchaną uszczelką pod głowicą?

padre1989    10

gdyby sprezanie gonilo w chlodnice to rurka odpowietrzajaca nie ma nic do tego mozliwe ze pierscienie slabe...albo glowica

rafal831    1

Jeżeli z odmy (rurki odpowietrzającej silnik) idzie dość mocno to mogą to być pierścienie ale oprócz tego zauważył byś też znaczny spadek mocy. a to że w układzie chłodzenia robi sie ciśnienie to normalne bo pod wpływem temperatury ciecz sie rozszerza. jeżeli uszczelka pod głowicą będzie dmuchnięta i będze dawało w układ chłodzenia to w płynie powinieneś mieć małe, tłuste oczka i płyn bedzie śmierdział spalinami. chociaż wcale nie oznacza to że to akurat uszczelka bo słyszałem historie że w tulei cylindrowej robiła sie bardzo mała dziurka i też dmuchało w ciecz

Wiadomość z agroFakt.pl

adiksutil16    9

Jeżeli z odmy (rurki odpowietrzającej silnik) idzie dość mocno to mogą to być pierścienie ale oprócz tego zauważył byś też znaczny spadek mocy. a to że w układzie chłodzenia robi sie ciśnienie to normalne bo pod wpływem temperatury ciecz sie rozszerza. jeżeli uszczelka pod głowicą będzie dmuchnięta i będze dawało w układ chłodzenia to w płynie powinieneś mieć małe, tłuste oczka i płyn bedzie śmierdział spalinami. chociaż wcale nie oznacza to że to akurat uszczelka bo słyszałem historie że w tulei cylindrowej robiła sie bardzo mała dziurka i też dmuchało w ciecz

Co to dmuchania z odmy to wydaje mi sie ze dosc mocno. A czy słaby jest to nie mam jak porownac bo dopiero go kupiłem.

Co do chłodnicy to normalnie robiłem w polu ciagnik dostal po d*pie bo w błocie pracowałem ni i jak wrociłem to lał sie płyn rurką z nadmiaru w chlodnicy. A płyn miał bąbelki malutenkie ale czy smierdział spalinami to nie wiem.

u3512    0

adiksutil16

mam ten sam problem co Ty. płyn sie pieni i to bardzo , wylatuje rurką i nie raz korkiem chłodnicy.

wiesz może jakie jest rozwiązanie tego problemu?

DarekD    60

tuleje cylindrowe w zetorach są podatne na korozje szczególnie jeśli w układzie chłodzenia była woda . Miałem ten sam problem z buzującym płynem i okazało się ,że na jednej tuleji powstały wżery przechodzące na wylot.

nowy

u3512    0

jest możliwość stwierdzenia która to tuleja bez większego rozbierania silnika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Michle18
      Witam jak w tytule jak zablokowac przednia os w zetorze? przy belkach przodek siada boje sie o sprezyny
    • Przez Bartekk303
      Witam   W zetorze 7441 szybko nagrzewa się olej w skrzyni biegów (10w30 oryginalny Zetora), nowa pompa hydrauliczna. Jakie mogą być tego przyczyny? 
      Pilne! Oczekuję sensownych odpowiedzi  
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam okazję kupić traktor zetor proxima 100 power z roku 2012 i 2010. Jakie opinie macie na temat tego traktora (jazda, awarie)? Naprawiał ktoś sprzęgło elektrohydrauliczne? Jakie są częste awarie w tych traktorach? Na co patrzyć przy kupnie traktora? 
    • Przez Kondzio55
      Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z przednim napędem w moim zetorze.Mianowicie,podczas jazdy czasem słychać jakies odgłosy z napędu.
      Odkreciłem wał napędowy i okazało się ze na tej łączce zerwane są frezy.Więc zakupiłem tą łączke załozylem i wszystko fajnie,lecz samym wałem moge kręcić w lewo i prawo do pewnego momentu ale przy kręceniu słychać stuki tak jakby na zębatkach w moscie.I moje pytanie gdzie szukać przyczyny,czy zdejmować koło i probować się jakoś tam dostać,czy probować grzebać w przekladni od strony wału??
    • Przez radek5314
      ciezko pali na zimnym silniku zetor 10540 jak sprawdzic czy swiece do wymiany czy co innego moze byc np ten przekaznik sterownik swiec  zarowych?