Zaloguj się, aby obserwować  
marcin80wlkp

Próba kręcona Sulky GC Tramlines

Polecane posty

marcin80wlkp    38

Czy może mi ktoś powiedzieć jak zrobić próbę kręconą do 3 metrowego Sulky GC Tramlines?Ile razy kręcić korbą i przez ile pomnożyć.Dodam, że to stary siewnik o rozmiarze kół 185/70/14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

ja w poznaniaku mam napisane 1900 obrotów na hektar i dawke więc robie 19 obrotów zbieram zboże i waże więc zobacz u siebie na tabliczce czy nie masz czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

Zmierz obwód koła np. centymetrerm krawieckim i:

100 dzielisz przez szerokość siewnika(3) i obwód koła

100:3:1,9 (przykładowo)=17,5

Wynik mnożysz przez 1,05 (poślizg koła)

Przykładowo:

17,5x1.05= 18,3 i tyle razy kręcisz kołem.

To co wyleci ważysz i mnożysz przez 100 i masz dawkę na 1h.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialyYouTube001
      Witam.
      Mam takie pytanie do posiadaczy siewnika nabudowanego fiona apollo dr. Chodzi o to że nie mogę na całych internetach wyszukać gdzie założyć korbę i kręcić próbe kręcona, czy tutaj koło skrzyni gdzie wchodzi wałek napędzajacy od kaset czy przy kole napedzającym?
    • Przez Lukas1992
      Witam. Zakupiłem Siewenik zbozowy Sulky Master 3 m i mam pytanie czy posiada moze ktos taki siewnik, co moze o nim powiedziec, i czy posiada ktoś instrukcje napraw i tabele wysiewu do tego siewnika ? Z góry dziekuje.
    • Przez Kamix20
      Witam, 

      mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Raucha i Sulkiego. Będe brał rozsiewacz na MR i musze zadecydować co by zakupić. Rozsiewacze do wyboru to albo Rauch MDS 17.1Q albo Sulky DX20+. Rozsiewacze wyposażone w komputer sterujący dawką, siew graniczny, full hydraulika, plandeka ze stelażem i jakieś tam oświetlenie. Ten Sulky teraz ostatnio mnie zainteresował ma on 900l to i tak bede musial skladac prosbe do Agencji o zmiane. Ogólnie rzecz biorąc prosiłbym ludzi którzy mają takowe sprzęty o wypowiedzenie się na ich temat. W MDS boje się troche regulowania tych łopatek do każdego nawozy inaczej. W Sulkim jest to troche inaczej rozwiązane bo jest tam rynienka którą sie steruje padanie nawozu na talerz. Na YT widzialem ze ludzie troche pisali ze Sulki po 2 sezonach ma problem z lakierem. 

      Dzięki za odpowiedź  
    • Przez Maciekul
      Witam! Potrzebuję rady odnośnie siewnika kongskilde. Niedawno został zakupiony, ale nie było instytucji obsługi. W związku z czym rodzi się moje pytanie, jak wykonać próbę wyziewu zboża? Z góry dziękuję za odpowiedź! 

    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj