Sebastian_krk

Mój plan na życie, co powiecie?

Polecane posty

Konkretnie nie moge powiedzieć, cały czas staram się to przeliczyć ale jeszcze troche czasu mi to zajmie ponieważ za dużo czynników ma na to wpływ i wciąż zbieram informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Moze inaczej na ile ha ziemi wytarczy ten kapital i jaka bedzie jej klasa?

Wiadomo ze ciezko okreslic kiedy nastapi sam zwrot kapitalu a co dopiero zyski lecz sama koncepcja bio moze byc dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

plany planami a życie pokaże co będzie z tego życze powodzenia w drodze do realizacji celów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmm, na ile Ci wystarczy ten milion??Na założenie gospodarstwa od zera to trochę mało. Osobiście szanuję i podziwiam ludzi, którzy chcą się parać rolnictwem w tych czasach:) Bedziesz musiał zakupić jakiś dom, to jest ok 200k no i ziemię oczywiście, kalafior i marchew potrzebują dobrej ziemi, więc jeśli myślisz o zakupie od agencji to trzeba się liczyć ok. 25k za ha, do tego sprzęt. nie myśl o nowym, jakiś traktor albo dwa no i kombajn do marchwi, maszyny do uprawy i transportu,przeładunku, magazyny, środki do uprawy, to wszystko jest kasa, nie wspominam o podatkach. Nie zniechęcam Cię oby Ci się udało:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez jakimś ekonomistą ani doświadczony nie jestem ale milion to chyba troche mało na wystartowanie od zera jak byś miał juz mieszkał poza Krakowem i miał milion to co innego , co do kierunku to sam musisz policzyć za i przeciw my nie znamy wielu czynników więc nie powinniśmy sie wypowiadać , chcesz iść w dość specyficznym kierunku myślę ze na AF jest mało takich ludzi albo nawet i nie ma co by ci powiedzieli coś na ten temat z doświadczenia . Ale życzę powodzenia :) Pozdrawiam

Ps. To nie wiem z z sieciami typu Lidl wyjdziesz na + na ekologi

Edytowano przez synproboszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

musisz zrobić biznes plan, analizę rynku, czy przedsięwzięcie jest rentowne i czy przepływy pieniężne będą na plus

 

jeżeli miałbyś jakieś kłopoty czy potrzebował byś pomocy to pisz na pw, kończę studia ekonomiczne, pracuje w zawodzie, na pewno coś pomogę

 

a gdzie jakaś kobieta w tym wszystkim??? z kalafiorem nie pobaraszkujesz w nocy/dzien przecież :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Najważniejsze, że wiesz jak praca sprawia Ci frajdę. Pracując dla przyjemności, a nie obowiązku człowiek wkłada mnóstwo "serca" - a to już połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

a jak masz milion to jest tez dużo programów dofinansowujących przedsiębiorców, czy rolników, specjalista w tym nie jestem, ale warto odwiedzić jaka instytucje, która pomaga w uzyskaniu środków, są tez kredyty nisko oprocentowane na korzystnych warunkach, tylko te środki można przeznaczyć na środki trwałe czyli maszyny, urządzenia, budynki, jakieś chłodnie itd. wszystko co przekracza wartość 3500 zł i będzie wykorzystywane przez Ciebie dłużej niż rok.

 

Milion to bardzo duży kapitał, jeżeli dobrze "pokombinujesz" możesz uzyskać 2 milion a później jeszcze 2 kredytu, maszyny możesz brać w leasing i sukcesywnie się rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi..:) Oczywiście nie chce wydawać całej gotówki na to przedsięwzięcie, chce wziąć jak najwięcej od "państwa i uni" czyli wszystkie dofinansowania i myślę tez o kredycie żeby w razie niepowodzenia mieć płynność finansową w postaci gotówki. Jeśli chodzi o zakup pola itp. to rozglądając się w ofertach znalazłem kilka ciekawych i najbardziej interesują mnie działki z budynkami gospodarczymi. Przykładem jest działka 30ha z domem do kapitalnego remontu oraz ceglaną stodołą w dobrym stanie, na działce oczywiście wszystkie media, cena 400 tys zł , tak więc zostaje mi dużo pieniędzy na zakup sprzętu oraz dokupienie albo dzierżawę dodatkowych pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Jest bardzo dużo miejscowości gdzie ziemia leży ugorem bo nikt nie chce jej uprawiac, brac w dzierżawe lub kupywać. Poszukaj takich miejscowosci i tam kupisz ziemie za grosze w porównaniu z miejscowosciami gdzie co trzeci dom ma gospodarke. 30ha za 400tys w jednym kawałku plus dom i stodoła to bardzo dobra cena. Wychodzi troche lepiej jak 13 tys za hekta plus jeszcze stodoła i dom. Radze Ci nie bierz sie za remont domu tylko buduj nowy. Piszesz ze dom jest do kapitalnego remontu-uwierz mi, ze lepiej wybudować nowy dom niz remontowac. Koszt nowego domu nie bedzie wiekszy niz remont starego mieszkania. A za 600 tys kupisz dobry używany ciagnik i jakieś sprzety do niego i Ci jeszcze zostanie :)


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem remont się nie opłaca, myślałem raczej o tym że rozebrał bym go do fundamentów i wybudował na nowo. W każdym razie pozostały mi jeszcze 3 lata na dokładne ułożenie mojego biznesplanu i dopracowania wszystkich szczegółów, tak więc sukcesywnie będę zadawał pytania na tym forum i zbierał informacje. Mam nadzieje, że uda się osiągnąć cel :) Hehe a co do pytania w poprzednich postach odnośnie kobiet, to lepiej poszukać takiej na wsi bo te które są w Krakowie to nie polecam. Jak ktoś jest z dużego miasta to zrozumie :P

Edytowano przez Sebastian_krk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

nie wydaje mi sie zeby na wsi byly lepsze-przynajmniej podkrakowskiej :P .

wydaje mi sie ze ekologia najlepsze czasy juz ma za soba-jak kazda rzecz ktora unia intensywnie promuje i doplaca do niej nie ma realnego ekonomicznego uzasadnienie i wystarczy jedna ustawa i po interesie-patrz zielone certyfikaty i energia odnawialna ze slomy- juz drogi blokuja.

zeby cokolwiek uroslo to ziemia musi byc przynajmniej III klasy a takiej raczej za 13 tys nie kupisz, bez nawozu naturalnego to wielkich plonow sie nie spodziewaj a zarobek na owcach to zalezy od kondycji finansowej wloch a oni niedlugo podziela los np. cypru,slowenii, a ze zakazano uboju rytualnego to w polsce widoki na zbyt miesa[o welnie to szkoda pisac] sa marne.

na poczatek sprobuj gdzie pod krakowem wydzierzawic kawalek ziemi i zobaczyc czym to pachnie- i to doslownie, babranie sie w ziemi i gnoju moze ci szybko przejsc,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to w Polsce bywa z ekologią itp. dlatego interesują mnie odbiorcy na zachodzie czyli w normalnych państwach...A jeśli chodzi o uprawę ekologiczną i uzyskanie certyfikatu BIO to trochę czasu minie. Owce chce głownie hodować pod nawóz ponieważ są najlepsze pod uprawy ekologiczne. Widze, że jak to wśród polaków bywa męczy was ten milion, więc wyjaśnię ze sa to pieniądze z oszczędności i wartości większości majątku moich rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Właśnie nie bardzo rozumiem dlaczego ludzie tak patrzą Ci na ten mln. przecież średniej wielkości gospodarstwo to jest co najmniej jeden mln plnów.

 

Co do samej idei inwestycji.

Wszystko dokładnie policz pamiętając aby zastosować wskaźniki bardziej pesymistyczne niż optymistyczne. Wex pod uwagę, że to czy dostaniesz dofinansowanie zależy w pewnym zakresie od widzimisię urzędnika.

Biorąc pod uwagę, że masz już odbiorcę za zachodnią ścianą to możesz na tym rzeczywiście całkiem nieźle wyjść.

Powodzenia i informuj nas jak Ci idzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

ja dalbym milion na lokate w 3-4 bankach (jedna czesc w dolarach) i mialbym ok 5tys miesiecznie nic nie robiac

do tego zainwestowal bym jeszcze w akcje lub derywaty bo interesyje sie troche inwestycjami finansowymi

i zycie jak w madrycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Życie jak w Madrycie. Ha ha ha .Pieniądze na giełdzie byś stracił a banki albo by upadły albo w związku z rosnącym długiem Polski Unia nakazałaby opodatkowanie lokat jak na Cyprze więc w mógłbyś stracić dużo w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz który leży traci na wartości tak więc w myśl tej zasady napewno bym nie dawał do banku. Ziemia była, jest i zawsze będzie i napewno jak się ją posiada to na wartości się nie straci tylko można zyskać. Ludzie często robią głupie inwestycje jak nagle dostaną porządny zastrzyk gotówki..takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

To ja sie chciałbym dowiedziec, czy kiedykolwiek wyprodukowales i sprzedales cokolwiek do zachodnich odbiorcow, bo co innego jest popracowac sobie z chaczka w niemczech a co innego priowadzic samodzielnie gospodarstwo. Wedlug mnie sprobuj na poczatek wydzierzawic hektar ziemi tam gdzie mieszkasz i zobacz przez te 3 lata jak Ci bedzie szlo, bo zywnosc ekologiczna to chyba ciezki temat. Swoja droga watpie zeby 400tys starczylo na 30ha dobrej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

ja dalbym milion na lokate w 3-4 bankach (jedna czesc w dolarach) i mialbym ok 5tys miesiecznie nic nie robiac

do tego zainwestowal bym jeszcze w akcje lub derywaty bo interesyje sie troche inwestycjami finansowymi

i zycie jak w madrycie :)

 

Podaj mi chociaż 2 banki które z miliona (do tego rozproszonego po różnych bankach) dadzą mu w tej chwili 5tys msc :)????

 

Co do samego pomysłu, w wersji optymistyczniej ekstra, pesymistycznej możesz wyjść na swoim.

Zwrot kapitału założonego długie lata.. ale jakby tak przy pracy przez pierwsze lata wychodził chociaż na swoje to i tak lepiej niz siedziec w tym Krakowie. (chyba że dobrą pracę znajdziesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hubert21
      Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne
    • Przez Kuba1212
      Witam.
      Jako że chcę kupić ciągnik ok 80 KM, za maks 25-30 tyś. , chciałbym wam zadać parę pytań.
      Mam na oku ciągnik Renault 75.14 z 1988r.
      Chciałbym się od was dowiedzieć, coś o tym ciągniku. Jaka jest dostępność części, czy są one awaryjne, czy dużo palą. Jego wady i zalety i to, czy jesteście z niego zadowoleni. I ile by kosztowała wymiana kompletu opon?
       
      Chciałbym się również dowiedzieć, na co zwracać uwagę przy kupnie takiego ciągnika, by się nie przejechać.
       
      Oto ten ciągnik.
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez kissmy...
      mam do Was pytanie, otóż czy macie wykupione ubezpieczenie na życie, w gospodarstwie rolnym bardzo istotny jest stan zdrowia oraz "możliwości produkcyjne" każdego z członków gospodarstwa domowego, stąd warto jest zadbać o zabezpieczenie rodziny w razie "W", w zakładach pracy można skorzystać z taniego ubezpieczenia grupowego, ale nie każdy rolnik ma partnera z dostępem do takiej polisy, wskażcie proszę czy korzystacie z takich polis, na jakich zasadach oraz ile to Was kosztuje
    • Przez mateuszs1993
      http://tablica.pl/oferta/case-1494-CID757-ID3ycBl.html#8223dc9a4f
      tak jak w temacie co powiecie o tym ciągniku i wgl o tej serii??
      jak z cześciami w normalnych sklepach rolniczych jakie ceny?
      i czy ten ciągnik posiada skrzynie hydro shift i co to wgl za skrzynia bo słyszałem że są z nią problemy i z naprawą ??
      Pozdrawiam z z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź na temat tego ciągnika.
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj