Polecane posty

janosik15    1
8 godzin temu, pawel86lhr napisał:

Raczej uszczelniacz się kończy na pompie

ma tak od nowości i już 12 lat tak jest. jest z turem, i troszeczkę przecieka rozdzielacz bo tur bez jojstika tylko do sekcji podłączony. opada podnośnik, to rozdzielacz czy siłownik na tłoku puszcza? bo przecieków niema.ogólnie jest suchy ani kapnie stoi w oboże oprucz tego że spocone wodziki rozdzielacza

10 godzin temu, agros99 napisał:

Ten na łańcuszku to miarka u mnie. Filtr wymieniam raz w roku. A przeciek niewiem bo nie miałem w moich przecieku do skrzyni. Ale obstawiał bym oring.

ale to trzeba pompe wymienić?czy między zbiornikiem a skrzynią coś jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Między zbiornikiem a skrzynią nie ma innego przejścia oleju tylko przez pompę i jej napęd.


Co do opadania podnośnika to ruskie rozdzielacze nie grzeszą szczelnością wewnętrzną więc na 90% to jego wina. Siłownik jak suchy to raczej bym zostawił w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik15    1
58 minut temu, mani51 napisał:

Między zbiornikiem a skrzynią nie ma innego przejścia oleju tylko przez pompę i jej napęd.

 

Co do opadania podnośnika to ruskie rozdzielacze nie grzeszą szczelnością wewnętrzną więc na 90% to jego wina. Siłownik jak suchy to raczej bym zostawił w spokoju.

 

wiesz co podniosłem płóg 5obrotowy huard i może od tego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Panowie może wy pomożecie. Mianowicie w mtz 82 z 1996 coś stuka w okolicach rozdzielacza 3 sekcyjnego. Słychać to tylko w kabinie.  Stuka na postoju i podczas jazdy. Skrzynia i skrzynia pośrednia po kapitalnym remoncie. Co to może być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Tak części plus robota. Ale trzeba będzie drzeć jeszcze raz. Bo wyskakują biegi trzeba trzymać dźwignie ręka wtedy jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

To co nie tak zrobione? U mnie mechanik na wiosnę mechanik 2 tyś cenił a teraz to pewnie więcej zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

Nie mam pojęcia nie byłem przy składania skrzyni. Wydarłem to z ciągnika sam i mu zawiozłem do domu później odebrałem złożona ale coś nie tak chyba poskładał i jeszcze w dodatku te stuki. Myślałem że ktoś coś tu podrzuci ale raczej nie ma się co łudzić i trzeba jeszcze raz rozbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

I tu jest następny problem bo jak dźwignie od podnośnika da się na maksa do tyłu czyli jak podnosi się ramiona to stuków nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34
3 godziny temu, Sylu93 napisał:

Tak części plus robota. Ale trzeba będzie drzeć jeszcze raz. Bo wyskakują biegi trzeba trzymać dźwignie ręka wtedy jest ok

Sprawdź zatrzaski , może trzeba sprężynki i kulki wymienić tylko. Pokrywa skrzyni do zdjęcia roboty na jakieś pół godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

znajomy kupił teraz całą skrzynie kompletna do przekładki, u kokoszki w hrubieszowie 13.500 pln polskich bo nie ma czasu na remonty a w polu i przy krowach trzeba czymś robić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 minut temu, kubamako66 napisał:

znajomy kupił teraz całą skrzynie kompletna do przekładki, u kokoszki w hrubieszowie 13.500 pln polskich bo nie ma czasu na remonty a w polu i przy krowach trzeba czymś robić ;) 

Kokoszka jest monopolistą na nasz region i ceni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
6 minut temu, Andpol napisał:

Kokoszka jest monopolistą na nasz region i ceni się.

ja tylko wyłącznie kupuje masz tech Tyszowce teraz zmieniałem pierścienie w t25 Hrubieszów 75 zł te same w tyszowcach 55 zł :P robiłem kapitałkę całej góry w t25 3 lata temu w Tyszowcach na cylindrach tłokach i głowicy zaoszczędzięłm 250 zł na całym komplecie ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8
47 minut temu, pawel86lhr napisał:

Sprawdź zatrzaski , może trzeba sprężynki i kulki wymienić tylko. Pokrywa skrzyni do zdjęcia roboty na jakieś pół godzinki.

No na początek spróbuję to zobaczymy czy pomoże. A czy wytarty palec może mieć na to wpływ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 minuty temu, kubamako66 napisał:

ja tylko wyłącznie kupuje masz tech Tyszowce teraz zmieniałem pierścienie w t25 Hrubieszów 75 zł te same w tyszowcach 55 zł :P robiłem kapitałkę całej góry w t25 3 lata temu w Tyszowcach na cylindrach tłokach i głowicy zaoszczędzięłm 250 zł na całym komplecie ;)   

Ja robiłem na wiosnę swego t-25 cała góra + mechanik 4 tyś mi wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Mechanik do silnika t25🙆🏻‍♂️

Przecież to prostrze niz zapalenie zapałki.

też potwierdzam na nim to się można uczyć sam można powiedzieć swoimi rekami cały remont zrobiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
22 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Mechanik do silnika t25🙆🏻‍♂️

Przecież to prostrze niz zapalenie zapałki.

Jak nie masz czerchadła to zapałki nie podpalisz a tak na poważnie to wschodnich ciągników u mnie mało kto naprawia i mało kto na tym się zna między innymi ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34
1 godzinę temu, Sylu93 napisał:

No na początek spróbuję to zobaczymy czy pomoże. A czy wytarty palec może mieć na to wpływ? 

Raczej nie ma wpływu. Większy luz będziesz mieć w dźwigni - czyli latać będzie po całej kabinie :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam.

W moim pronarze 1221a mam rozdzielacz rp70-1221. Chciałem podnieść w nim ciśnienie.  Na wyjściu ma 150 bar. Myślę że to trochę za mało. Dobrze zrozumialem- zawor który to reguluje znajduje sie po prawej stronie od dolu taki jak na zdjęciu tak? W jaki sposób się go podkręca?

zawor-rozdzielacza-hydrauliki-mtz-belarus-rp70-parczew-503073689.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj