Polecane posty

kris148a    89

Jshoo to tracisz zatrzask przy podnoszeniu, no i ramiona masz sztywne w górę czy się mylę, napisz jak to się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Przy podnoszeniu nie ma zatrzasku, a rozdzielacz ma pływającą do orki, plus docisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Jak ci się tym teraz pracuje? Zastanawiam się czy kupić nowy rozdzielacz oryginalny czy też przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Róznica jest taka, że podnosi płynnie i płynnie opuszcza, z dźwignia nie trzeba się szarpać . Przy pracy z pługiem precyzyjniej się operuje podnośnikiem. 

Generalnie, w porównaniu do sprawnego układu z wajchą opuszczanie/podnoszenie i orginalnym sprawnym rozdzielaczem pod siedzeniem , jest to mały krok w tył, bo nie ma automatyki. W praktyce, w starym MTZ automatyka i tak praktycznie nie działa.

Tak, przydałby się zatrzask na podnoszenie, ale da się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Oryginalny też można przerobić tak żeby lekko pracował. Wystarczy wywalić kulki z zatrzasków. Tyle że nie będzie wtedy też zatrzasku na pozycji pływającej.

O ile przy pługu czy kultywatorze albo bronach zatrzask na podnoszeniu jest zbędny to mi brakowało by go przy pracy broną aktywną bo teraz samo się podnosi a wtedy wyłączam WOM bo u samej góry przeguby strzelają. Wizja już jest żeby zrobić samoczynne wyłączanie WOM przy podnoszeniu ale trzeba to jeszcze dopracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przy womie załączanym elektrycznie nie było by z tym problemu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie przepraszam że nie w temacie ,ale tu wiem ze otrzymam konkretne porady ,

do rzeczy robie tura do 60tki i chce zastosować rozdzielacz trzy sekcyjny z NUJN jest on bez zaworu , powrót na wolnym spływie, moje pytania; czy to ma znaczenie ? czy brak jego wplynie na funkcje ładowacza? czy ten zawór  przy pompie przejmie jego funkcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

bez zaworu przelewowego czy zaworu bezpieczeństwa ? rozdzielacz bez zaworu przelewowego da radę, o ile masz sprawny zawór bezpieczeństwa w ciągniku, żeby nic nie rozsadziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

o właśnie o to mi chodzilo , zawór bezpieczeństwa sprawny (teoretycznie  ) w czeskich ładowaczach z którego adoptuję hydraulikę sa  oba zawory,tylko zamontowane na stałe w pierwszym dwu sekcyjnym ,a ja potrzebuje ten drugi z szeregu trzy sekcyjny i on ich nie ma i z tond moje pytanie

Wielkie dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Chce kupić nowy rozdzielacz, ten stary ma na obudowie P80-2320-121 i pytanie czy to rozdzielacz który może pracować bez regulatora pod siodlem? Drugie pytanie.
Czy każdy rozdzielacz ma na chodź na jednej sekcji tak że. W dół dzwignia podnoszenie ramion z zatrzaskiem, na środku wiadomo ramiona są w pozycji jakiej zostawiłem i do tyłu dzwignia to opuszczanie i docisk ramion wymuszony. Też bym tak chciał jak teraz mam. O jakim symbolu muszę kupić rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ten stary pracował z regulatorem czy bez? Bez regulatora każdy będzie pracował tylko niektóre wymagają małej przeróbki ale jak już kupować to taki żeby był bez kombinacji. 

Dziwne masz to oznaczenie, tak jakby dwie skrajne sekcje były inne niż ta środkowa. Te skrajne masz bez zatrzasków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Pracował bez regulatora, na prawej wajhli mam zatrzask, następne dwie to są tak podłączone że tylko do wywrotu przyczepy Sie to nadaje.
Zasilanie z pompy mam z lewej strony rozdzielacza (chyba oryginalną rurką) na zdjęciach w Google widzę że jest z przodu (od gałki biegów), o co to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Ok, dzięki, czytałem. A taka Pompa NSZ32M-4 M

Może być jak miałem okrągłą? To jest z hydrosiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z hydrauliką nie podnosi mi tależówki hydraulicznej a pług normalnie nawet ciągnik moge podnieść na ramionach a tależówka zaprze się na kołach i dalej nawet o cm się nie ruszy dodam że traktor chodził w lesie z przyczepą wyposażoną w HDS i ma 4 węże z tylu dwa które idą od prawej strony przy kabinie i dwa prosto z szafy rozdzielczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Manometr i ciśnienie sprawdzić na wyjściach zewnętrznych to podstawa. Możliwe że pompa zużyta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zostało sprawdzone gdyby pompa wysiadła to nie podniósł by pługu ani traktora tak mi mechanik powiedział a co do węży to ma znaczenie do których przyczepiam ? Które mają zostać te od szafy czy te przed kabiną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to jest nie powiedziane a jaki masz rozdzielacz? Mało prawdopodobne żeby pompa była zajechana pewnie zawór ci przepuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jest możliwe, że sekcja wyrobiona. Mam taki rozdzielacz, gdzie na każdej sekcji jest inne ciśnienie.

Masz regulator pod siedzeniem?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter125    0

mam problem w moim mtz gdy używam hydrauliki zewnętrznej podnoszą się również ramiona podnośnika co może być problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Było o tym. Trzeba wyregulować dżwignie koło fotela względem regulatora. Daj ją z pozycji stop lekko do tyłu i sprawdź co się dzieje. Jeśli ustąpi to wiesz czy skrócić czy wydłużyć na cięgle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Według mnie trzeba ja dać lekko do przodu żeby nie podnosil. Tak czy inaczej trzeba ja wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter125    0

Którą dźwignię trzeba wyregulować?dodam że ta koło siedzenia u mnie nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Tą co nie działa właśnie.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Już nie pamiętam bo nie mam tego wynalazku ale właśnie zdaje się do przodu trochę i będzie ok. Czyli pod blachą z wycięciami dokręcić na badylu nakrętki.

Chyba że już ma duże luzy to nie wydoli.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj