Polecane posty

jonkszi    66

Pompa się rozleciała jak nie masz ciśnienia bo co tam może być innego nawet jak zapchał się jakiś zawór to najpredzej z kół zebatych z pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Bardziej prozaiczne jest zacięcie zaworu przelewowego. 15 minut roboty pod kierownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dekiel do zaworu przelewowego jest na dole rozdzielacza ruska, ma kształt cytryny przykręcony 2 śrubami M10.  Nr 43

https://www.google.pl/search?q=zaworu+przelewowy+mtz&client=firefox-b&sa=X&biw=1216&bih=580&tbm=isch&imgil=SAouroTkBTXmdM%253A%253BrM8EDh_KE9il0M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.agrofoto.pl%25252Fforum%25252Ftopic%25252F70848-zmiana-rozdzielacza-mtz-82%25252Fpage-7&source=iu&pf=m&fir=SAouroTkBTXmdM%253A%252CrM8EDh_KE9il0M%252C_&usg=__xCAHbQ9Otwbcw5IISaM3jENrIDM%3D&ved=0ahUKEwiula6u_OTOAhXoK5oKHVf-DDIQyjcISw&ei=e0zDV-7rLujX6ATX_LOQAw#imgrc=SAouroTkBTXmdM%3A

@Jonkszi olej w rusłanie filtrowany jest na powrocie, podczas eksploatacji tura czasami podczepia się osprzęt aktywny, wtedy ewentualne zanieczyszczenia z szybko złączy muszą przejść przez rozdzielacz ciągnika. Dalej chyba jasne, że to one generalnie są odpowiedzialne za blokowanie się zaworu przelewowego.!


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Panowie dzieki za podpowiedzi okazało sie że zawor przelewowy musiał sie przyciac. Wyczyściłem chociaż syfu zbytnio nie było złozyłem i hydraulika zaczeła żyć. Nawet ciśnienie jakby wyższe mam teraz 150 a bylo 140. Oczywiście zawor przeleciałem też drobnym papierem ściernym grzybek miał delikatny rant. Teraz jest ok. Dzieki za podpowiedzi.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Dekiel do zaworu przelewowego jest na dole rozdzielacza ruska, ma kształt cytryny przykręcony 2 śrubami M10.  Nr 43

https://www.google.pl/search?q=zaworu+przelewowy+mtz&client=firefox-b&sa=X&biw=1216&bih=580&tbm=isch&imgil=SAouroTkBTXmdM%253A%253BrM8EDh_KE9il0M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.agrofoto.pl%25252Fforum%25252Ftopic%25252F70848-zmiana-rozdzielacza-mtz-82%25252Fpage-7&source=iu&pf=m&fir=SAouroTkBTXmdM%253A%252CrM8EDh_KE9il0M%252C_&usg=__xCAHbQ9Otwbcw5IISaM3jENrIDM%3D&ved=0ahUKEwiula6u_OTOAhXoK5oKHVf-DDIQyjcISw&ei=e0zDV-7rLujX6ATX_LOQAw#imgrc=SAouroTkBTXmdM%3A

@Jonkszi olej w rusłanie filtrowany jest na powrocie, podczas eksploatacji tura czasami podczepia się osprzęt aktywny, wtedy ewentualne zanieczyszczenia z szybko złączy muszą przejść przez rozdzielacz ciągnika. Dalej chyba jasne, że to one generalnie są odpowiedzialne za blokowanie się zaworu przelewowego.!

 

Nie wiem nie studiowałem hydrauliki w ruskim 5 lat bez roboty chodziła. A teraz przerobiłem na full ehr i jestem zadowolony nie muszę się nawajchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Witam. chce wywalić ten regulator pod siedzeniem bo cieknie z niego. Po jego odkręceniu zostaje 5 wyjść i teraz mam takie pytanie. Gdzie podłączyć węże do siłownika a które zaślepić ? https://zapodaj.net/2804aedc5d0f7.jpg.html


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Mam problem z moim mtz 1025.Została założona nowa pompa i rozdzielacz.Na wyjściu na manometrze ma 200 atmosfer.Unosi także bardzo dobrze.Lecz mam problem z pługiem obrotowym.Gdy olej jest zimny nie obróci pługa.Gdy olej się rozgrzeje wszystko działa bezproblemowo.To samo jest jak podepnę jakikolwiek zewnętrzny siłownik.Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Olej jest hydrauliczny ale przed wymianą pompy i rozdzielacza na tym oleju wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Czyściłeś filtr ? Bo maszyny na podnośniku będą opadać, a z siłownikami może być problem, jak zapchany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Przy wymianie pompy był także wymieniony filtr.Zauważyłem jeszcze coś takiego że na zimnym oleju obróci pług gdy ustawię jak najmniejsze obroty silnika tak że prawie gaśnie.Czyli jakby pompa dawała za duże ciśnienie, lub zawór jakiś puszczał olej  a jak się zagrzeje to olej jest rzadszy i mniejsze ciśnienie wtedy jest.Może coś z zaworem przelewowym?Lub zmniejszyć ciśnienie na 150 atmosfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453

Te ciągniki nie mają czasem filtra na powrocie z pompy? Wtedy masz przyczynę wzrostu ciśnienia

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Na powrocie masz ciśnienie bo filtr oleju stawia duży opór. Sprawdź filtr oleju, spróbuj z ciekawości bez niego.

Pomijając fakt że nie wiemy jak masz obracany pług...


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Ma ktoś może siłownik 125 założony albo możliwość pomiaru grubości tłoczyska? interesowałby mnie ten wymiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Siłownik 100, 110 i 115 mm ma takie samo tłoczysko 40 mm. W tym ze 125 wygląda na takie samo poza średnica gwintu na tłok.  Popytaj o uszczelnienia tłoczyska to będziesz wiedział średnicę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verygood    0

Witam. Mam pytanie do użytkowników pronara 82sa 2004 r podnośnik na dwóch siłownikach po miedzy nimi rozdzielacz. Kiedy rozgrzeję olej hydrauliczny to nie mogę opuścić żadnej maszyny na podnośniku jedynie jak uderzę w wystający bolec z rozdzielacz. Rozdzielacze wymieniłem już trzy w tym roku po wymianie było ok ale muszę poszukać innej przyczyny ponieważ nie stać mnie na wymianę rozdzielacza co 4 miesiące 


Być może ma któryś z użytkowników forum namiary na dobrego mechanika do MTZ z okolic Poznania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Za wysokie ciśnienie w hydraulice ? Manometr w dłoń i zmierzyć, na ile jest ustawiony zawór przelewowy i bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verygood    0

a gdzie znajdę te zawory powiem uczciwie ze kompletnie się nie znam na mechanice ale już mam dość wydawania pieniędzy na mechaników gdzie po 4 miesiącach jest z powrotem ten sam problem 

Ogólnie hydraulika działa dobrze tylko jak się rozgrzeję olej to nie chce opuścić maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj problemem jest zbyt wysokie ciśnienie ustawione na zaworze bezpieczeństwa, dłuższy czas rozdzielacz działa OK a podnośnik "ma parę" = user zadowolony, niestety, nie ma nic za darmo i po krótkim czasie zaczyna szwankować opuszczanie. Nagminnie dzieje się to w Ursusach ciężkiej serii, gdzie ludzie chcą dźwigać obrotowe czwórki i kupują "wzmacniane" zawory bezpieczeństwa. Radość trwa krótko, szybko kończy się właśnie zacinaniem w pozycji "podniesiony" i nie chce opadać.

Spotkałem się z zacinaniem w klasycznym rozdzielaczu, monobloku nie znam, niech się wypowie ktoś, kto ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verygood    0

Powiem szczerze że mój pronarek trochę dźwiga ale nic nie robiłem z podnośnikiem. Dziękuję za pomoc być może uda mi się rozwiązać problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

Dokładnie. Na powrocie masz ciśnienie bo filtr oleju stawia duży opór. Sprawdź filtr oleju, spróbuj z ciekawości bez niego.

Pomijając fakt że nie wiemy jak masz obracany pług...

 

ja mam tez problem z zamulonym opadaniem przyczep az ostatnio na skupie wogole nie umialem opuscic drugiej przyczepy (wczesniej pomagalo zgaszenie traktora/wylacznenie pompy) wiec sprobowalem bez filtra, nic to nie dalo, zamienilem sekcje z podnosnikiem (podnosnik dziala ok) i nic, wiec zadzwonilem do agricoli i mi gosci na serwisie powiedzial ze powinienym miec do wywrotu przyczep rozdzielacz z nurnikiem, badz zrobiony bajpas, a wiec chyba bede robil 2 bajpasy na zaworach trojdroznych. zastanawiam sie wtylko czy jesli podlacze przed filtr czy to cos pomoze czy odrazu walic z tym od dolu zbiornika oleju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A tam z nurnikiem z pozycja pływającą. Taka posiada oryginalny rozdzielacz w ciągniku. Możesz zrobić bajpas z zaworem kulowym na przewodzie w ciągniku do którego podłączasz przyczepę tylko ciekawi mnie czy to aby na pewno wina oporu w rozdzielaczu? 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mam skrecane, ale chyba dzialaja dobrze bo plug obraca normalnie, dziwi mnie to ze podnosnik (ktory jest lekki) na pozycji plywajacej opada a przyczepa nie chce ktoraa chyba wywiera wiekszy nacisk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj