Polecane posty

kris148a    89

Albo założyć ten zawór trojdrozny w kabinie i przełączać na rozdzielacz tura lub ciągnika. Wajche dać z boku żeby dobry dostęp był i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

To bym musiał kupić tą przystawkę od tej większej pompy żeby wkręcić wąż. a jaki rozmiar węży i tego zaworu dać? Patrzyłem to na tym rozdzielaczu jest niby wyjście zaslepione o oznaczeniu T, gdzieś wyczytałem że to kontynuacja ciśnienia. Ale znów problem z przepustowości? A ta tak zwana tuleja ciśnieniowa do łączenia rozdzielacz co ona ma w sobie? Zwykłym wężem nie można by tego połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Pomyliłem się, miałem na myśli N bo T1 mam wąż do zbiornika jako powrót. A jak wygląda sprawa przepływu oleju jeśli miał bym połączone te rozdzielacze szeregowo? zasilanie do pierwszego, kontynuacja N do tego drugiego (od mtz) to powrót musi być też z pierwszego do zbiornika? Jak wygląda przepływ oleju wtedy gdy nie używam 1 rozdzielacza tylko drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Bez tej tulejki oba wyjścia możesz wykorzystać jako powrót do zbiornika a jak wkręcisz tulejkę to rozdzielasz jedno wyjście od drugiego. Wtedy z wyjścia T wypływa olej tylko ten który cofa się z siłowników a jak nie korzystasz z rozdzielacza to cały olej przez niego przepływa i wyjściem N idzie na następny rozdzielacz. Bez tej tulejki olej uciekałby do zbiornika.

Tak więc z obu rozdzielaczy musi być powrót do zbiornika tylko jak nie będziesz korzystał z pierwszego ani drugiego cały olej pójdzie przelewem drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Dzięki kolego za wytłumaczenie. Oto chodzi w tym forum żeby podpowiadac i innych edukować. Teraz tylko jestem ciekaw jak by to chodziło jak by ten od tura o przepływie 40l dać pierwszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Jednak dam ten zawór trojdrozny tylko teraz pytanie o jakim rozmiarze przyłącza 3/4cala czy 1/2? tak żeby nie mulilo przepływu jak będzie zawór w pozycji przepływ z pompy do rozdzielacza mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case844    4

witam mam problem z podnosnikiem jak dźwignię obok siedzenia dam na podnoszenie to ciegna się podniesą do końca a regulator chce jeszcze donosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Może masz załączoną regulację pozycyjną i do tego źle wyregulowane cięgno od niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

mani51

Nie wiem co to ta tuleja ciśnieniowa i po H*j to, ja mam zwykły rozdzielacz bez kontynuacji ciśnienia tylko zwykły i koniec,  i albo powrót podłączasz do zbiornika albo na kolejny rozdzielacz, i tyle nie ma co filozofować za dużo, ja mam jednyny błąd taki że powinien być 80l/min zamiast 40l/min bo mi się olej trochę grzeje

 

w ciapku jest tak ze najpierw rozdzielacz jest ten od podnosnika a następnie od tura na tej zasadzie, i tur chodzi normalnie, także na pewno rozdzielacz tura jako drugi będzie chodził normalnie, jeżeli ten pierwszy rozdzielacz będzie odpowiedniej przepustowości, 

ale olej mi się nie grzeje jakoś mocno także tak zostanie jak zrobiłem, rusek suchutki jak JD a to się wydawała taka prowizorka wspawywanie nypli migomatem na rurki a teraz ciśnienie mam 300 bar i podnoszę cuda, aczkolwiek wiem że coś prędzej czy później je*nie albo siłownik wyrwany będzie albo coś, 

naprawdę najprościej będzie założyć pierwszy rozdzielacz na tuza, a tego ruskiego zostawić jak go te ruskie połączyli, tylko daj 80l/min koniecznie i nie pchać się w koszty bo nie ma sensu

i jeszcze do tego nie mam zaworu dławiącego, jak opuszczam to bardzo delikatnie pcham dźwignie i dzięki temu pomału opada,  w ciapku w turze mam ten zawór kręcony dławiący ale i tak mam rozkręcony na max i mi opuszcza za wolno przy ładowaniu gnoju, bez dławików a jak coś się robi turem przy przewożeniu worków czy maszyn to przepływ hamujesz dźwignią opuszczania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Są rozdzielacze gdzie nie trzeba tulei ciśnieniowej stosować i pewnie Ty masz taki.

Zawór dławiący regulowany przydaje się bo nie musisz za każdym razem uważać przy opuszczaniu tylko bez zastanowienia dźwignia w dół i opada jak sobie ustawisz. Możliwe że masz za mały ten zawór i dlatego dławi Ci za bardzo nawet rozkręcony. Ja mam do MTZ ta założony i do brony z siewnikiem muszę przydławić a do pozostałych maszyn rozkręcam i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

się reguluje ciśnienie w układzie hydraulicznym, chodzi mi o to żeby podkręcić zawór żeby podnośnik mógł wiecie podnieść. Gdzie ten zawór jest i jak się go reguluje. Dodam że regulator siłowy ten kolo siedzenia mam wywalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pod deską rozdzielcza w rozdzielaczu trzysekcyjnym. Nie przesadzaj z ciśnieniem. Przy 200 barach podniesie więcej niż jest wstanie ujechać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Jak to tam wygląda? Pokrętło czy co? Śruba jakąś czy coś? Muszę podkręcić bo przy turze 700kg nie chce mi podnieść.
Wrzuć zdjęcie i zaznacz gdzie ten zawór jeśli możesz i ile trzeba przekręcić żeby zwiększyć ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To nic nie kręć tylko zmierz ciśnienie na wyjściach hydraulicznych. Zakładam że siada pompa lub jest jakiś przeciek wewnątrz hydrauliki. Podkręcanie zaworu nic nie pomoże.

Ale jeśli już chcesz to zdejmij lewy boczek pod deską rozdzielczą w górnej części rozdzielacza z jego lewej strony jest kołpak na klucz cos koło nie wiem..... 22 czy 24 a pod nim regulacja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

zmienilem rozdzielacz na 2 sekcyjny z 2 sekcjami plywajacymi z allegro, problem w tym ze jak kipuje przyczepe i daje na poz. plywajaca zeby opadla to nie chce opasc, dopiero jak zgasze silnik to opadnie, ramiona tuza na drugiej sekcji opadaja pod swoim ciezarem, jakies rady co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Filtr oleju zasrany.  Olej ma ciężko się przebić przez niego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

no a ramiona maja sile opadac pod swoim ciezarem? przeciez ten olej tez idzie na filtr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

A może jednak coś skopałeś w instalacji, skoro podnośnik opada, a przyczepa nie ? Podłączyłeś ten 2 sekcyjny zamiast fabrycznego rozdzielacza, czy do fabrycznego rozdzielacza ? Bo w tym drugim przypadku problem pozostał. A jeśli fabryczny rozdzielacz padł, to i tak warto zajrzeć do filtra, bo wszystkie opiłki z padniętego rozdzielacza siedzą w filtrze. Raz do roku instrukcja zaleca go przejrzeć i wyczyścić w razie potrzeby w ramach normalnej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ja mam juz zalozony papierowy, rozdzielacz oryginalny calkowicie wyrzucielem, zalozylem 2 sekcyjny z allegro, jedna sekcja na podnosnik druga na 2 wyjscia z tylu, wiec nie bylo co pomylic przy podlaczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

No tak, w tym przypadku nie ma takiej opcji. Może trywialne, ale powrót z przyczepy może blokować kulka w złączu, jak z jednej strony jest słaba sprężyna, to może przymykać. Tylko dziwne byłoby opadanie przy wyłaczonym silniku. A rozdzielacz na jaki masz przepływ ? Tak już gdybam, bo przy wydatku pompy w MTZ zbyt cienkie przewody, za mały wydatek rozdzielacza i się może to wszystko w pracy nie wyrabiać.  Nie wiem, jak się zachowa twój rozdzielacz, jeśli po stronie zdawczej pojawi mu się ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

rozdzielacz jest 80l a przewody grubsze niz w oryginale, wszystkie na klucz 27

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj