Polecane posty

Bambi14    97

i Mnie wymiana pompy dużo nie. polepsza sprawy

 

mnie rowniez, podobno pomaga zamontowanie silownikow wspomagajacych. Myslalem rowniez o zmianie oleju na hl100 ale wtedy by byl problem np z wywrotem przyczepy ktore wspolpracuja z ursusami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Rusek spokojnie kręci na oleju hydraulicznym HL 120.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Ja w zimie prawie nie załączam pompy hydraulicznej, a na pewno nie przy rozruchu. Wymontuj filtr ze zbiornika i przemyj w benzynie, pewnie nałapał jakiegoś syfu. A olej kiedy w hydraulice zmieniałeś ? Może ma sporą domieszkę wody i szlamu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie też i nie mam zamiaru wyłączać. W ilu ciągnikach dzisiaj czy np. koparkach które maja pompy jeszcze większe pompy w ogóle da się wyłączyć?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

no ja nie wyłączyłem i poszło. rozdzielacz do wymiany. ale nigdy niebyło wyłączane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

no ja nie wyłączyłem i poszło. rozdzielacz do wymiany. ale nigdy niebyło wyłączane.

A może polepszałeś sobie w ciśnieniu rozdzielacza bez ustawienia  na zegar i to teraz wywaliło?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pytanie co poszło i co się działo?  

Bo jakoś nie wierzę by przy zerowym ciśnieniu i znikomym przepływie w czasie rozruchu silnika rozleciał się rozdzielacz który wytrzyma ciśnienie grubo ponad 200 bar.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E to nic nowego. Uszczelnienia tego rozdzielacza są mało trwałe. To nie wina odpalania silnika z załączoną pompą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnie rozsadziło rozdzielacz tewż przy odpaleniu ale 2 dźwignie od wywrotu były w pozycji roboczej a olej gęsty jakieś ścierwo śmierdzące. Ale udało mi się kupić pokrywe inną i złożyłem i śmiga już 4 rok :) 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

Ja pozbyłem sie problemu wymienilem olej na hl-100 wyrzucilem fabryczny rozdzielacz i regulator w miejsce tego założone zostały dwa rozdzielacze jeden sterowany elektrycznie na zbiorniku steruje poprzez EHR podnośnikiem,a drugi jest zamontowany w kabinie po prawej stronie pomiedzy błotnikiem a siedzeniem wyszło ciekawie bo wajchy zaczynaja sie na wysokości dopiero góry błotnika i nie trzeba nisko do wajch sięgać chodzą one prostopadle do kierunku jazdy. Rozdzielacz posiada dwie sekcje pływające przeróbka objeła również montaż dodatkowych dwóch złącz hydrauliki z tyłu ciagnika. Do ukladu podnośnika zamontowany jest zawór dlawiący jednostronbego działania oraz zawór trójdrożny za pomocą którego można wybrac pomiędzy opadamiem ramion grawitacyjnie lub wymyszone oczywiście przyciski do sterowania podnośnikiem umieszczone w tylnich lampach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myharry    4

A sama skrzynka EHR zamontowana na slupky kabiny onok prawych drzwi fajnie wszystko pod ręką

Edytowano przez myharry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ogólnie filozofii nie ma. Po wywaleniu regulatora i ruskiego rozdzielacza i założeniu bółgara podnośnik czy pług z przodu trzyma pozycję tak że przez tydzień nie masz co liczy na opadnięcie o 5 mm. Wniosek prosty jakiość wykonania rozdzielaczy hydraulicznych jest bardziej niż fatalna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mowisz o tych rozdzielaczach z allegro, ze niby takie dobre? ja wlasnie w swoim planuje wyrzucic regulator silowy i w to miejsce wpiac jednosekcyjny rozdzielacz, do tego trzeba zalozyc zawor dlawiacy i to wszystko? czy trzeba jeszcze przelew dodatkowy robic? ten rozdzielacz pod kierownica chce zostawic bo do wywracania przyczep czy obracania pluga jest wystarczajacy..

 

apropo, ten rozdzielacz elektryczny to jest chyba bez sekcji plywajacej, nie? ;/

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kupiłem bółgara założyłem i jest na razie jak napisałem wcześnie. Pompa okrągła na wolnych obrotach podnosi rozsiewacz soli do którego jest półtora łuchy wwalone.

Słychać jak napęd pompy zaczyna żęzić.  Do tego chodzi wszystko paluszkiem bez szarpania się z dźwigniami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

A co masz nim zamiar dławić?

 


Musisz wiedzieć co i w którym miejscu chcesz podpiąć. Wrzucisz jakiś zawór i pytasz czy dobry. Ogólnie mtz ma hydraulikę na poziomie wydajności 50L/min ,a ten zawór jest na max przepływ 30L/min . Moim zdaniem lepszy byłby 1/2" , ale to wszystko zależy gdzie i jak chcesz go wpiąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

sorry, chce go wpiac zeby ramiona podnosnika z maszyna za szybko nie opadaly bo seweryn mowil ze bez tego jest jedno wielkie bum..

 

jeszcze jedno, nie da sie kupic rozdzielacza 2 sekcyjnego ale zeby obie sekcje mialy sekcje plywajaca? bo myslalem zeby odrazu pod wyjscia zewnetrzne podlaczyc druga sekcje a tam potrzeba sekcji plywajacej do wywrotu przyczep.. czy moze jakis inny sposob poza kupnem 2 szt jednosekcyjnych z sekcja plywajaca?

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Ale wydaje mi się że mtz ma w siłowniku w króćcu zaworek dławiący i wcale tam ramiona szybko nie opadają


Tak jest nazywa się to w katalogu zawór opózniający


Jeszcze jedno pytanie; gdzie dokładnie chcesz wpiąć ten nowy rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

No to moze seweryn go nie mial i zamontowal zawor dlawiacy..

tak jak wczesniej inni polecali, wywalic regulator silowy, z zasilania pompy na rozdzielacz (do podnoszenia ramion)  i dalej do rozdzielacza pod kierownica (jesli go tez nie wymienie na ten bulgarski jednosekcyjny) no i podobno trzeba ta cienka rurke co idzie do silowego podlaczyc do zbiornika oleju/powrotu

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj