Skocz do zawartości
rolnik1414

zblokowana skrzynia 103.14

Polecane posty

rolnik1414    0

Witam mam pytanie dotyczace renault 103.14 przed zima zablokowala mi sie skrzynia na pierwszym biegu szosowe terenowe i pelzajace dzialaja rewers rowniez tylko ta jedna wajcha sie zablokowala po tym zajsciu zobaczylem ze jest zbyt malo oleju w skrzyni biegow czy jezeli doleje oleju to sie naprawi prosze o szybka i fachowa pomoc i z gory dziekuje

r13rs    1

napewno brak stanu nie pomógł w odpowiedniej pracy skrzyni, jeśli oleju przez długi czas nie było odpowiedniej ilości to mogło się coś przytrzeć stąd zablokowana dźwignia. radził bym ci jeśli jeśli już ją odblokujesz zmienić olej i filtry skrzyni.

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    483

sam na pewno sie nie odblokuje, wybierak przeszedl przez kamien i nie ma takiej opcjii aby wrocic

radze delikatniej obchodzic sie ta dzwignia, jest dluga wiec dziala wieksza sila na wybierak,

tadzik79    0

Witam, mam podobny problem więc nie zaczynam nowego tematu. Jak czytam - problem nie został rozwiązany na forum.

Podpowiedzcie mi jak mam ją odblokować.

Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.

Wojtek987    61

Kolego jeśli stało się to od razu powinieneś ściągnąć dekiel razem z wybierakiem (wodzikami) na 90% tam tkwi problem. Nie patrzyłem u siebie ale może wystarczy odkręcić samą wajchę przy skrzyni i nią poruszać. Przypuszczam że bez drobnej naprawy znowu może się zaciąć ponieważ coś się wyrobiło.

Jeśli nikt nie odpowiedział konkretnie (tym bardziej założyciel tematu - a szkoda :( ) to nie było z tym problemu a nikt swojego nie będzie rozbierał by zobaczyć jak to działa.

izydor6280    483

kolega otrzymal juz odpowiedz

napisze dla potomnych, wystarczy zdjac dekiel skrzyni, wcisnac srut, ktory blokuje listwe/wodzik i ustwwic wszystko jak bylo wczesniej, prawda ze proste

jesli bedziecie sie delikatnie obchodzic z dzwigniami nie bedzie wiecej tego problemu, przelozenie jest dosc duze i przy uzyciu wiekszej sily kazdy moze miec takie szczescie :D

jescze jedno, po lewej stronie na boku skrzyni sa bezpieczniki, dwie sruby odok siebie na klucz 19 badz 22 jak dobrze pamietam, mozecie odkrecic i probowac "wyjac" bieg

Edytowano przez izydor6280

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez janusz14
      mam ursusa c-360 i nie wiem coo mi się stało z wom ale nie moge go wyłączyć nawet jak na chama pociągne to dźwigienka ani drgnie ,;/ co może byc powodem tej awarii. jak usunąć tą usterkę;]?
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Power20
      Witam,
      Wczoraj w moim ciągniku renault 103.14 zaczela zapalc sie kontrolka : wykrzyknik w dwoch kółkach obok kontrolki akumulatora. Kontrolka zapala sie gdy wciskam sprzeglo.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?