Skocz do zawartości
rolnik1414

zblokowana skrzynia 103.14

Polecane posty

rolnik1414    0

Witam mam pytanie dotyczace renault 103.14 przed zima zablokowala mi sie skrzynia na pierwszym biegu szosowe terenowe i pelzajace dzialaja rewers rowniez tylko ta jedna wajcha sie zablokowala po tym zajsciu zobaczylem ze jest zbyt malo oleju w skrzyni biegow czy jezeli doleje oleju to sie naprawi prosze o szybka i fachowa pomoc i z gory dziekuje

r13rs    1

napewno brak stanu nie pomógł w odpowiedniej pracy skrzyni, jeśli oleju przez długi czas nie było odpowiedniej ilości to mogło się coś przytrzeć stąd zablokowana dźwignia. radził bym ci jeśli jeśli już ją odblokujesz zmienić olej i filtry skrzyni.

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    614

sam na pewno sie nie odblokuje, wybierak przeszedl przez kamien i nie ma takiej opcjii aby wrocic

radze delikatniej obchodzic sie ta dzwignia, jest dluga wiec dziala wieksza sila na wybierak,

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

tadzik79    0

Witam, mam podobny problem więc nie zaczynam nowego tematu. Jak czytam - problem nie został rozwiązany na forum.

Podpowiedzcie mi jak mam ją odblokować.

Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie.

Wojtek987    62

Kolego jeśli stało się to od razu powinieneś ściągnąć dekiel razem z wybierakiem (wodzikami) na 90% tam tkwi problem. Nie patrzyłem u siebie ale może wystarczy odkręcić samą wajchę przy skrzyni i nią poruszać. Przypuszczam że bez drobnej naprawy znowu może się zaciąć ponieważ coś się wyrobiło.

Jeśli nikt nie odpowiedział konkretnie (tym bardziej założyciel tematu - a szkoda :( ) to nie było z tym problemu a nikt swojego nie będzie rozbierał by zobaczyć jak to działa.

izydor6280    614

kolega otrzymal juz odpowiedz

napisze dla potomnych, wystarczy zdjac dekiel skrzyni, wcisnac srut, ktory blokuje listwe/wodzik i ustwwic wszystko jak bylo wczesniej, prawda ze proste

jesli bedziecie sie delikatnie obchodzic z dzwigniami nie bedzie wiecej tego problemu, przelozenie jest dosc duze i przy uzyciu wiekszej sily kazdy moze miec takie szczescie :D

jescze jedno, po lewej stronie na boku skrzyni sa bezpieczniki, dwie sruby odok siebie na klucz 19 badz 22 jak dobrze pamietam, mozecie odkrecic i probowac "wyjac" bieg

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Freek
      Witam od jakiegoś czasu posiadam ten ciągnik i strasznie wyje w nim skrzynia najgorzej na czwartym biegu. Napęd rozłącza normalnie, zjeżdżam z górki to jest wszystko dobrze cicho. Może po prostu ten typ tak ma lub ktoś coś takiego robił i coś  podpowie
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez Bartek1012
      Witam, planuje wymienić olej w skrzyni w moim Case i czy w przystawce i w tylnym moście jest ten sam olej co w skrzyni? Jeśli tak to trzeba spuszczać zapewne ze skrzyni, przystawki do przedniego napędu i tylnego mostu osobno? Jaki olej tam zalać? Jaką gęstość? PS: Na zimnym oleju biegi wchodzą płynnie i wgl a jak olej się dobrze rozgrzeje to jest trochę gorzej, dlatego wydaje mi się że troche gestszy nie zaszkodzi chyba.
    • Przez siema1348
      Witam mam problem z biegami polowo drogowymi wogulę mi się nieprzełanczają,  bezpieczniki sprawdzałem skrzynia napewno nie ponieważ wogulę mi  się niepojawia komunikat ani nic tego typu.
    • Przez andrzejoo7
      Witam wszystkich i przepraszam za zakładanie może podobnego posta. Mam problem z 311. Mianowicie podczas jazdy przybywa mi oleju w skrzyni.olej ucieka korkiem wlewu  tym za kabiną. Biegi działają polbiegi też. Co może być przyczyną? Ciągnik przy opryskiwacz więc to pilne

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.