Skocz do zawartości
andrzeju207

Pronar 82 SA podnośnik wolno opada

Polecane posty

andrzeju207    2

Witam. Mam mały problem z pronarem otóż podośnik strasznie wolno opada. Wcześniej miałem problem ponieważ dźwignia podnośnika wogóle nie działała, a przyczyną był sworzeń urwany w korpusie z tyłu ciągnika. Po naprawie podniśnik strasznie wolno opuszcza. Co może być problemem? Czy muszę coś wyregulować? Proszę o szybką i fachową pomoc.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie ma tam gdzieś drugiej dźwigni od prędkości podnoszenia/opuszczania podnośnika?

beniu33    2

Gdy miałem ten problem , to rozbierałem siłowniki czyszcząc ebonitowe prowadnice tłoka -nawłaziło tak syfu i opory były tak duże ,że nawet rozsiewacza nawozu nie chciał opuścić, a przy zimnym oleju to była tragedia

seweryn20    575

Nie ma nic od opuszczania swobodnego. W ruskim siłownik wspomagania jest dwustronnego działania. Opadając z jednej strony olej wyciska a z drugiej zaciąga. To stawia taki opór. Trzeba go opuszczać na rozdzielaczu siłowo.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym ciągniku akurat są dwa siłowniki jednostronnego działania. Nie ma się co martwić. U mnie też tak jest. Jak do tego masz w hydraulice olej silnikowy to już całkiem ciężko ma opaść. U mnie o okresie jesień/ zima właściwie jak się nie stanie na ramionach to nie opadnie. Nie ma się co przejmować. :) Pozdrawiam

andrzeju207    2

Przepraszam, żę się nie odzywałem, ale studia w weekendy robią swoje. Otóż chodzi o to, że ciągnik ma na podnośniku obciążenie nie małe łądowacz do bel + bela i opuszczaine jest bardzo ale to bardzo powolne.Wcześniej był problem z tym podnośnikiem ponieważ zerwał się sworzeń w rozdzielaczu z tyłu ciągnika i była podnoszona tzw klapka i pod nią to się znajdowało. Myślę że to wszystko przez brak wyregulowania, ale nie wiem jak się za to zabrać. Dodam jeszcze, że układ hydrauliczny zalany superolem.

padre1989    9

na monobloku tak jest u mnie jak ktos nie stanie to nie opadnie sam chyba ze olej rozgrzany to wtedy sam odpadnie

andrzeju207    2

To teraz tak jest wcześniej było, że z ładowaczem do bel i belą to podnośnik opadał bez problemu teraz to już naprawde ślimacze tempo. Póki nie ma jeszcze prac w polu chciałbym go jakoś naprawić ale nie wiem za co się wziąć i co może być przyczyną

5620    0

ja bym udeżył w taki cyndzelek co jest z tylu u mnie podniusl i nie opuscił taka wlasnie była przyczyna zacioł się, po uderzeniu było wszystko ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się