Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz89

NH T6030 stukanie skrzyni

Polecane posty

Lukasz89    0

Mam T6030, który ma przejechane 120h. W skrzyni występuję bardzo słyszalne stuki przy zmianie kierunku jazdy oraz przy ruszaniu z postoju ze sprzęgła. servis kalibrował skrzynie i mowił ze to standard w tych skrzyniach. Czy to jest normalne, żagraża to w jakiś sposób eksploatacji traktora? Może komuś udało się ten problem rozwiązać?

rocco0987    29

mógłbyś napisać chociaz jaką masz wersje 6030 albo skrzynie. u mnie słychać stuk z takim zgrzytnięciem tylko przy załączaniu 19 biegu a szarpniecie czasem przy 13 ale to bardzo rzadko zawsze kalibracja pomagagdy pojawi sie szarpanie stuków nigdy nie miałem a zrobiłem 600 mtg. Ostatnio slyszałem case i skrzynia strzelała jak armata a chodzi tylko

to chya odpowiednik range command był.

LukaszT6030    0

też mam ten problem,T6030 Delta skrzynia electro command 16*16. zauważyłem ze te stuki są zdecydowanie głośniejsze jak się ciągnik rozgrzeje ale wystepują tylko na niskich obrotach, gdy zmieniam kierunki jazdy przy obrotach powyzej 1600 to stuki nie występują i wszystko odbywa się płynnie

Wiadomość z agroFakt.pl

rocco0987    29

to ja nigdy nie zmieniam kirunku jazdy przy takich wysokich obrotach, najlepiej mi sie zmienia przy 1300 -1200.

LukaszT6030    0

Problem rozwiązany. wymienione elektrozawory od zakresu B i C, stuki ustały i wszystko ładnie pracuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Vroobel
      Witam!
      W moim Zetorze 8045 po rozgrzaniu oleju, jest problem ze zmianą biegów, a gdy ciągnik jedzie i wciśnie się sprzęgło to tak jakby skrzynia hamowała bo gwałtownie zwalnia, a przy ponownym włączeniu biegu, szarpie, czasami to jakby ruszał z żółwia i przeskakiwał na zająca. Parę lat temu była robiona mikropompka, żółw i  sprzęgło , stan oleju jest, co może być przyczyną ? hamulec skrzyni?
    • Przez Adii
      Witam mam małe pytanko dziś podczas pracy w moim nh wyskoczył mi parę razy taki błąd . Co on moze oznaczac ?bo w ksiazce nic na ten temat nie mogę znaleźć

• Przez artb1977
      Witam,
      Mam problem ze skrzynią biegów. Aby zdiagnozować i naprawić problem potrzebuję ją rozebrać, ale utknąłem w punkcie gdzie nie mogę jej rozpołowić.
      Może ktoś zna patent jak to zrobić. Jestem na etapie jak widać na załączonych zdjęciach i wygląda jak by był bardzo mały luz pomiędzy dwiema częściami skrzyni, ale jednak "coś" trzyma te dwie części razem.
      Nie wiem jak się zabrać aby czegoś nie uszkodzić.
      Jak widać na zdjęciu wszystkie szpilki i nakrętki wykręcone, łożysko wałka wyciągnięte. a jednak coś trzyma. Luz jaki udało się osiągnąć to około 1-2 mm i trzyma jak by po lewej stronie (patrząc od przodu).
      Mam nadzieję na pomoc któregoś z forumowiczów za którą będę wdzięczny.
      Pozdrawiam.

• Przez Bartek_0
      Witam, mam problem ze skrzynią biegów. Po przejechaniu trasy, zatrzymałem się gdy chciałem ruszyć wszytko poszlo okey do momentu gdy chciałem wrzucić czwarty bieg...bieg wszedł normalnie tylko traktor nie chciał jechać, tak jak by był na luzie, bieg szósty wszedł także normalnie. Po kilkukrotnej próbie wrzucenia bieg nic nie pomogło. Rozkręciliśmy pokrywy po lewej i po prawej stronie wałków, myśleliśmy że wypadł bieg, postukaliśmy ustawiliśmy tak jak miało być także nie pomogło. Chciałbym zapytac czy miał ktoś podobny problem i jak by mozna było to naprawić. Z góry dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez bartosz55
      Witam . Mam pytanie czy da się wymienic synchronizator 2 biegu bez demontażu skrzyni tylko po wyjęcie całego kosza dynshift i rewersu od strony sprzęgła a jeżeli nie da się czy skrzynie poprostu rozkręcamy z tyłu przy moście czy gdzieś z tylu jest jakieś zabezpieczenie które blokuje skrzynie przed rozjechaniem z mostem .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.