Damian1025A

Jestem zainteresowany kupnem siewnika dexwal bis tornado duo turbo proszę o poradę

Polecane posty

Damian1025A    0

Witam jestem zainteresowany kupnem nowego rozsiewacza dexwal bis tornado duo turbo prosze aby ktoś mi doradził co do wyboru tego siewnika ewentualnie jakiegoś innego cena max 4500 tysiaka. z góry dziękuję za podpowiedzi.

Dorzucę jeszcze link tego rozsiewacza

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozow-tornado-duo-850l-1200kg-i3134818520.html

Edytowano przez Damian1025A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Mam takiego, kuzyn z tej samej wsi też.

 

Tutaj w aukcji oświetlenie niby jest, jak Ci potrzebne to się dopytaj (ja mam i ani razu nie podczepiałem :P )

​Na pewno przyda się hydrauliczne otwieranie, pierdoła a bardzo poprawia komfort.

 

Za dużo nie mogę Ci powiedzieć mam go 2 lata i tak 6 ton co roku ma do przerzucenia

na początku, jak tylko wyjechaliśmy siać miał drobną usterkę (wada fabryczna) jakiś plastikowy element,

ojca się muszę dopytać bo nie byłem wtedy w domu, w 10 minut serwis wymienił i dostaliśmy drugi ten plastik na zapas i jest na razie ok.

 

U kuzyna chodzi bez awaryjnie 3 lata a on ma więcej towaru do rozsypania, ponad 10 ton rocznie

Za tę kasę polecam, na pewno rdza go nie wpierniczy :)

 

To jest cena netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1025A    0

jeszcze nie dzwoniłem za nim, ale wydaje mi się że to jest cena brutto. Powiedz mi jeszcze jak ten siewnik rozrzuca nawóz równo czy nie równo jaki ma zasięg i jak spisuje się ustawianie wysiewu do danego nawozu z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Zdaje mi się, że jest to cenna netto.

 

Opryski i nawozy generalnie robi u mnie ojciec, ja od czasu do czasu więc tak mniej więcej odpowiem.

Z tego jak rozrzuca jesteśmy bardzo zadowoleni, w porównaniu z jedno-tarczowym jest zdecydowanie lepiej i nawóz równomiernie rozrzucony.

Zasięg to w granicach 15-18m, nie robimy ścieżek technologicznych to tak na oko podaję.Do rozsiewania wapna workowanego się nie nadaje.

 

Czy będziesz brać ten czy inny rozsiewacz weź lekki przekaźnik aby nie zniszczyć skrzyni przekładniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1025A    0

a do wapna czemu się nie nadaję? i jak z nawozem wysiewa do końca czy coś zostaje i jeszcze jedno pytanie jakie jest zastosowanie w środku do rozdrabniania nawozu czy jest jakieś mieszadło czy poprostu wahadełko na spodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kupiłem rozsiewacz z tej firmy, posypały się tryby w przekładniach wszystko się tłucze i jakość jest mizerna, a po za tym tam nie wchodzi tj piszą 1200 kg a 800 kg.,,, 1200 kg to moze piachu tam byście nasypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

pewnie nie wchodzi 1200kg bo pojemnosc jest w litrach

lepiej pomysl nad motylem, lub pod nowa nazwa kłos


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Mam taki rozsiewacz i nie jestem z niego do końca zadowolony nie równo sieje jadąc przy miedzy zostaje pas o szerokości ok 2-2,5m na którym jest b.mało nawozu na szerokich polach jest ok. bo jak się zrobi zakład to jest już lepiej ale ja mam klika wąskich działek (20-40m) więc jest kłopot bo albo żuci za miedze albo nie dosieje jak należy.

 

Jeśli ma ktoś taki to niech pisze czy nie można by czegoś poprawić żeby lepiej siał i po co mu te łopatki od spodu talerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich. Jak w temacie szukam i szukam książki z insukcją napraw do ZETORA 10145 turbo. Znalazłem książkę do URSUSa 1014 ale nie jestem pewny czy to bliźniaczy model. Proszę o pomoc
    • Przez ArturKa
      Witam czy warto kupić siewnik do kukurydzy "klein multicron" 6 rzędów obsiewał by 30 h rocznie. 
      Lub podać swoje propozycje siewnik tylko 6 żędowy do 15 tyś. 
      Dziękuję za pomoc. 
    • Przez michalc123
      Witam, szukam z jakim momentem trzeba dokręcić głowice w 2140 turbo oraz kolejność dokręcania.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich na forum. chcial bym sie dowiedziec od posiadaczy i tych ktozy posiadali taki ciagnik o tym modelu jaki jest tam montowany silnik ??? jego wady zalety jak skrzynia biegow czy w kabinie jest cicho itd
      i czy warto tali cignik kupic jest z rocznika 90
    • Przez silos
      Witam
      W trakcie siewu wciągnęło worek i urwało się koło zębate wałka mieszalnika napędzane kołem podwójnym (18 zębów). Koło zębate jest osadzone na pręcie fi13mm. Koło zębate oczywiście spadło i nie znalazłem go na polu. Czy ktoś wie może jakie są parametry tego koła (średnice, ilość zębów, itd.). Może ktoś ma takie koło z woj. śląskiego (Kłobuck, Częstochowa) ze złomowego siewnika konnego z danych czasów ?
      Dziękuję za wszelką odpowiedź.
      M.K.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj