Zaloguj się, aby obserwować  
Cezary4514

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MCKYLO    1

Cześć koledzy fajne forum, tytuł powinien być wszystko o claasie Mercatorze.

Ja jestem użytkownikiem od kilku lat Mercatora 50 sprzęt był zadbany prosto z Niemiec ale ma wadę i z nią pracuję opis w pytaniu do AgroSmol. Co mogę powiedzieć o nim:

Plusy:

- małe gabaryty, zwrotny, łatwo wjechać i poruszać się po drogach (heder 3m), zwłaszcza przy rzepaku gdy nie można pojechać po polach,

- silnik Perkins ok 80 KM (mocniejszy) był stosowany model słabszy, bardzo oszczędny na godzinę pracy 8-10 l,

- kabina bez niej omijałbym kombajn z daleka

- jedna dźwignia do obsługi hedera, itd

- znikoma awaryjność pod tym względem BIZONA sąsiadów kładzie na łopatki

MINUSY:

- heder 3m idealny do tego modelu, generalnie za mały, problem czasem z prasowaniem prasą kostką,

- bardzo mała wydajność kombajnu, tylko na własny użytek, w rzepaku 4ha to max może uda się 5 ale jak stojący, pogoda itd,

- bez klimy troszkę gorąco ale z wentylatorem idzie wytrzymać raz się spalił masakra,

- części zamienne ogólnie jest dobrze z dostępnością i z cenami ale przy popularnych częściach, gdy padnie coś poważnego (na szczęście jeszcze mnie nie dopadło) koszty koszmarnie wysokie np: jakiś wał

- ceny oryginalnych pasów koszmarnie drogie ale warto 80% pasów mam jeszcze oryginalnych łożysk też (rok prod. 1980)

PODSUMOWANIE:

Z kombajnu jestem zadowolony przede wszystkim z bardzo niskiej awaryjności, i oszczędności w zużyciu paliwa. Przyzwyczaiłem się do wad maszyny i zalet. Co do BIZONA wielki ukłon był nasz naszej konstrukcji mimo wad dobra maszyna kwestia że nie ma dobrych części zamiennych tylko same podróby rzemiosło i to jest dramat dlatego są tak awaryjne. Z claasem jest to samo zamienniki są niezbyt dobre ale nie ma wyjścia. Pasy do Mercatora tylko oryginale, zamienniki szkoda zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

powinieneś. ja za swojego dałem 26tyś. i super maszynka tylko bez kabiny.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

MCKYLO -świetna recka :rolleyes: ;)

 

Jako użytkownik Mercatora 75 miałbym 2 spostrzeżenia odmienne -ale to tylko moje zdanie

-co do zamienników pasów to się z Tobą nie zgadzam.Ja kupuje pasy Roulunds w Gąsce i przez 8 lat nie

miałem z nimi problemów a sporo od orginałów tańsze.

-co do wydajności to prędzej bym określił ją jako średnia a nie mała-to nie jest Mega ani Lexion raczej prędzej mu do

Bizona.Ja określam wydajność nie w ha na godzine tylko w tonach .W rzepaku nie sprawdzałem ale w pszenicy średnio

dziennie wykoszę powiedzmy przez 8 godzin 30-35 ton.Wszystko zależy jaki plon z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam!

Kolego Vril Ty masz Mercatora 75 a to całkiem inna kwestia Twój kombajn ma nieporównywalnie większą wydajność niż Mercator 50. Silnik u Ciebie pewnie coś około 120KM 6-cyl, jest sporo dłuższy ma większą powierzchnię sit i dłuższe wytrząsacze. Zgodzę się że ten model nie siada przy Bizonie mój niestety tak i odstaje w wydajności.

Co do tych pasów to różnie się trafia akurat tej marki jaką wspomniałeś są w miarę ok trochę pochodzą. Ja raczej jestem jednak zwolennikiem oryginałów ale Korbanki w cenach przyprawiają o ból głowy szczególnie w sezonie.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1
Zetmen a można wiedzieć gdzie go kupiłeś?. Możesz polecić jakiś komis???

Ja to swojego claasa kupiłem za Ostrowio Mazowiecko jak sie nie myle to w ruskołedze.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Witam!

Kolego Vril Ty masz Mercatora 75 a to całkiem inna kwestia Twój kombajn ma nieporównywalnie większą wydajność niż Mercator 50. Silnik u Ciebie pewnie coś około 120KM 6-cyl, jest sporo dłuższy ma większą powierzchnię sit i dłuższe wytrząsacze. Zgodzę się że ten model nie siada przy Bizonie mój niestety tak i odstaje w wydajności.

Co do tych pasów to różnie się trafia akurat tej marki jaką wspomniałeś są w miarę ok trochę pochodzą. Ja raczej jestem jednak zwolennikiem oryginałów ale Korbanki w cenach przyprawiają o ból głowy szczególnie w sezonie.

Pzdr

 

Zwracam honor fakt trochę się różnią ale czy aż tak .Co do silnika to się zgadzam ma około 120 km -przez to nie ma ciężko z sieczkarnią.Co do wytrząsaczy

to czy ja wiem czy te 40 50 cm coś daje -moim zdaniem chyba nie .Sita według mnie są tej samej długości tylko ja mam na całej powierzchni te grzebieniowe a w Twoim masz jeszcze na końcu takie krótkie kłosowe.

Mój sąsiad ma takiego jak Ty i ja w koszeniu i wydajności różnicy nie widzę.Jeździ na usługi więc mam porównanie jak i w jakim zbożu kosi (wydajność

zboża z hektara) -raz się wściekł - chyba 120 ha na kosił na ale to było pare ładnych lat temu kiedy można było kosić z miesiąc a nie jak teraz góra 2 tygodnie bo się pogoda kaszani.

 

Ogólnie reasumując Mercatory Rulez ;) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Mam pytanie do posiadaczy Mercatora 75. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu takowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja swojego sprzedaje -wymieniam na Dominatora 88 :rolleyes:

 

Zwrócić uwagę trzeba na :

-silnik (praca ,wchodzenie na obroty,ogólny wygląd )

-młocarnia i klepisko -w jakim są stanie

-sprawdź wszelkie koła czy mają nie mają luzów i czy nie są popękane

-sprawdź podsiewacz czy nie ma dziur i w jakim stanie są sita.

-luz na panewkach wytrząsacza -nie może być to luz większy tak żeby pukało

 

To tak z grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Hmm.. musiał bym na pewno dostać z 25 tys bo miał w zeszłym sezonie silnik robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Vril, a ma sieczkarnię, jak bym kupował to mógłbyś mi ją odjąć? Po zarobkach bym nie jeździł tylko na swoje potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mam rozumieć że mam odjąć i z ceny zjechać ? :rolleyes: A co ja z nią zrobię? jak nie chcesz ciąć to opuszczasz ją zdejmujesz pasek i kosisz bez.

Zresztą jak Jesteś zainteresowany to zapraszam na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
Mam rozumieć że mam odjąć i z ceny zjechać ? :rolleyes: A co ja z nią zrobię? jak nie chcesz ciąć to opuszczasz ją zdejmujesz pasek i kosisz bez.

Zresztą jak Jesteś zainteresowany to zapraszam na priva.

a masz gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

o sprawach gg prosze sie dogadywac na gg :rolleyes: a teraz prosze wrocic do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
Ja swojego sprzedaje -wymieniam na Dominatora 88 ;)

 

Zwrócić uwagę trzeba na :

-silnik (praca ,wchodzenie na obroty,ogólny wygląd )

-młocarnia i klepisko -w jakim są stanie

-sprawdź wszelkie koła czy mają nie mają luzów i czy nie są popękane

-sprawdź podsiewacz czy nie ma dziur i w jakim stanie są sita.

-luz na panewkach wytrząsacza -nie może być to luz większy tak żeby pukało

 

To tak z grubsza.

 

To co to za kombajn widziałes żeby miał luzy w kołach i popekane ?? chyba musiał mieć z 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Niw wiecie czasem czym może być spowodowane rozległe popękanie opon przednich w kombajnie? Niedawno takiego oglądałem to miał tak spękane opony na przodzie jakby po kwasie nim jeżdżono :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0
Niw wiecie czasem czym może być spowodowane rozległe popękanie opon przednich w kombajnie? Niedawno takiego oglądałem to miał tak spękane opony na przodzie jakby po kwasie nim jeżdżono :huh:

 

 

sprawdż date produkcji na tych oponach. Są to opony diagonalne a nie radialne więc myślę że to jest ze starości.Kombajn miał pewnie około 30 lat a opony oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Ja mam merkatora 75 z silnikiem perkinsa 6 cylindrów.Ma już 38 lat z czego u mnie jest już z 10 lat. kosa 3,6 chociaz przydało by się więcej. Ogólnie nie mam z nim problemów wymieniłem trochę pasków z czego 2 od młocarni. Kilka łożysk i śmiga. Z większych awarii to tylko wytrzęsacz mi urwało ale to moja wina nie sprawdziłem dokładnie luzu na panewkach no i oponki wiadomo stare to tylko wino i skrzypce hehe. Oryginalnie miał dunlop-a opony jedna mi strzeliła z przodu (nowa 1400pln) jedna z tyłu (250pln) i to chyba to na tyle......

 

 

A wydajność kombajnu nie zależy tylko od niego jak tu piszą bo merkator to szybciej jezdzi po polu to też zależy od kombajnisty.....

Co z tego , że fura gwizda jak szofer piz.....


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super sprawa moj sasiad ma sprawuje sie swietnie ma wiekszy przerob niz bizon

Jestem użytkownikiem Claasa Mercatora i jestem bardzo bardzo zadowolony.Dostęp do części bardzo dobry można dostać każdą część.A właśnie Class ma szerszy przerób niż Bizon jak masz 6 cylindrowy silnik w to można pogonić a kombajn nie wygoni zboża.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Potrzebuje info na temat ilosci oleju do silnika Merca 6 w Merkatorze 75 bo sąsiad sobie właśnie takiego kupił i chce mu zmienić olej ale nie wie ile go ma zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj