Zaloguj się, aby obserwować  
Cezary4514

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPykuS    68
Właśnie większe zboże trzeba na 1.Słabsze idzie i na 2.U nas gość bizonem wszystko kosi na 2 ;) (tzn.tak mi się wydaje,nie wiem ile bizony mają biegów.)

P.S Zdarzają się bizony mało awaryjne. ;)

 

Wszystko zależy od właściciela jak dba... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Bizony ma cztery biegi trzy do przodu i jeden do tyłu zazwyczaj się kosi na jedynce z przyspieszaczem żyto pszenżyto pszenice owies i inne... a owies drobny jak kosze dwójka

Znajomy ma Bizona od nowości o kombajn mocno dba i mało kiedy im się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

u mnie brat to kosi zawsze dwójką claasem tylko na przyśpieszacu go reguluje.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nie wiem jaka jest szybkość w Classie na dwójce bo ja Bizonem Kosze na jedynce jest lepiej bo dwója to jest trochę za szybko i może nie przerobić więc kosze jedynką z przyspieszaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

bo tak jak u mnie to jest mały heder, duża gardziel i silnik 6cylindrowy. to można zasówać


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ale znajomy ma mercatora50 i silnik 4cylindry o jakiej mocy to nie wiem i też posuwa dwójko w życie.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

A przy jakich obrotach bo ja kosze Bizonem tak 900obr/min i w Classie może być wolniejsza dwójka to można kosić jak w moim dawnym kombajnie MF się wszystko kosiło na dwójce do jedynka była tylko do podjechania albo nawracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

nie powiem wam. nie wiem.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W moim Bizonie od 1985roku jest zrobione 1400mtg ale już jak kupiliśmy 7lat temu to licznik nie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

Claas mercator 75 no no

 

nawet dobry kombajn znajomy ma taki nawet go sobie chwali jak dotąd nie miał żednej awarii od pół roku jak go kupił żniwa właśnie tym kombajnem kosił mówi że lepszy mu niepotrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
Jaka jest wydajność tego kombajnu...?? ;)

 

 

mercator ma wydajność gdzieś koło 1ha na godz nie jestem pewien ale jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

coś takiego.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Mam mercatora 75 i musze powiedziec ze jak na swoj wiek (1979) spisuje sie calkiem niezle. Rok temu zrobilem kapitalke silnika (perkins) bo wypluwal wode z chlodnicy i palila sie kontrolka olejenia. Mam troche problemu z klepiskie bo w moim modelu nie mozna go wyjac z przodu, przez odczepienie hedra z gardlem, ale i z tym mozna sobie poradzic. Jednoczeko brakuje to kabina, szczegolnie jak sloneczko mocniej przyswieci ;) . Hydraulika mimo tylu lat dziala naprawde wysmienicie. Nawet po calej zimie heder podniesiony na silownikach sie nie opuszcza. Ostatnio dorobilem tylko elektroniczny licznik motogodzin i elektroniczny wskaznik wysokosci hedra i mozna kosic :-)


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja mam Mercatora 75 z 76 roku -przebieg 2800 mth .W zeszłym roku zrobiłem remont silnika bo już nie miał siły i się za mocno grzał.

Powiem jedno jedyna wada tego kombajnu to heder -oczywiście jeśli jest to szerokość 3m -dla tego gdyż trzeba mocno uważać gdy się obkasza

skraj pola przy rowie (nie raz wpadłem do rowu ).Mimo tego hedera uważam że kombajn jest super a użytkuje już go 9 lat więc znam go na wylot.

Wydajność kombajnu nie będe podawał w powieżchni na godzinę ale średnio dziennie powiedzmy przez 8 godzin można 35 ton pszenicy nakosić.

Jeśli ktoś ma na oku dobry egzemplarz i zamierza kosić nim 50-60 ha -serdecznie polecam maszynkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Ja mam mektatora 60 2,8 heder silnik mercedes wyposarzenie dodatkowe sieczkarnia. Powiem tyle to najlepszy kombajn jaki kiedy kolwiek umnie pracował niemam problemów z częściami co chce to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1
skraj pola przy rowie (nie raz wpadłem do rowu ).Mimo tego hedera uważam że kombajn jest super a użytkuje już go 9 lat więc znam go na wylot.

właśnie trzeba uważać. nawet jak i sie prasuje słome po nim.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
widze że ogólnie dużo osób ma claasa mercatora 70-75i ten kombajn jest przez właścicieli lubiany...

 

Bo bez problemowa maszyna jest :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj