Zaloguj się, aby obserwować  
Cezary4514

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamyk514    2

Zleży jaki masz dostęp do części u mnie znajomy ma Merkatora dokładnie nie wiem jaki numer ale kombajn sprawuje się bardzo bobrze ma 3m kosy sieczkarnie tylko jak im się zepsuł jakiś duperel od młockarni to jeździli cały dzień i nie mogli znaleźć części za kawałek główki zapłacili 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja mam mercatora60. i sie sprawuje znakomicie, aby tak dalej a ma 31lat. z częściami w moich stronach bez problemu. a jak nie majo to na drugi dzień sprowadzo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No z tego co widzę to jest to dobry kombajn.Prędkość koszenia dużo większa jak bizon.Ten 75 to ma coś ponad 4m heder to i wydajność jest dobra.U nas w okolicy z częściami nie jest źle ale mogło by być lepiej.Jak na 30-40 ha + usługi jest to dobry kombajn,wytrzymały. ;) U nas na wsi to ten kombajn wykonuje ponad połowę usług.Właśnie jest to maszyna Cezarego4514 ;) Silnik 6 cyl.chyba mercedes.Spali nie mało ale i robotę wykona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Właśnie mało palo i dużo zrobią. choć majo małe hedry u mnie ma 3metry i 6cyl silnik i tyle samo zetnie co i bizon.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Coś w tym stylu majo. ale i majo chyba 3,6m niektóre


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

teraz patrzyłem na allegro to i majo 3,6m i sa i 4,2m ;)


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Właśnie mało palo i dużo zrobią. choć majo małe hedry u mnie ma 3metry i 6cyl silnik i tyle samo zetnie co i bizon.

 

hmmm duży ten silnik ja na kose 3m ;) Ile ma kucyków ten silnik, za jaką prędkością średnia kosisz i jak wychodzi spalanie na 1ha ?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Miki nam jak w tym roku na końcu roku poszła opona w naszym kombajnie to przyjechał nam dokosic gość merkatorem co ma heder 3,6.To po polu jeździł jak głupi ;) 2 razy szybciej jak bizon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Ogólnie rzecz biorąc z zasłyszanych opinii to Claas Mercator to dobry sprzęt. W mojej wsi jest jeden ( 60) i dobrze chodzi. Zdecydowanie szybciej jak Bizon, i mniej spali na ha. Jedynie w tym roku była mała awaria to części są dość drogie ( oryginalne), no ale wiadomo - zagraniczna marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Właśnie u nas każdy uważa że te merkatory są lepsze od bizonów.Kogoś sie zapytać kto chce kupić kombajn jaki??Może Bizon??Odpowiedź-A tam bizon jakiegoś merkatora.Każdy woli merkatora 3,6 jak bizona co ma ponad 4m heder. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
W moich okolicach rządzą bizony, sam wym wolał bizona ZO56 od Claas'a Mercatora... ;)

U mnie też najwięcej bizonów nigdy bym n ie zamienił mojego Bizona na Merkatora w bizonie części masz na miejscu za pasek płacisz 150zł a w Classie jedz niewiadomo gdzie i czekaj zapłacisz 300zł za pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Kamyk 514: tak kupisz pasek za 150 zł i powiec ile ci pochodzi??????? od rana do wieczora robiąc?? 2 tygodnie i to wątpie. A w claasie kupisz pasek za 600 zł to ci pochodzi 2 sezony jak nie wiecej!!!!!!!!!!!!!

 

2 lata temu postrzelał mi potrójny pasek, dałem za niego 1000 zł orginalny i jeszcze do tej pory na nim jezdze!!!!! i nigdy bym nie wymienił mercatora na bizona!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jakoś chodzi dłużej chociaż kombajn kosi 30ha u siebie i drugie tyle na zarobkach na początku sezonu kupiliśmy pasek od młockarni potrójny za 150zł to chodził cały sezon i nie pękła ani się nie podzielił. Znajomy ma Classa Dominatora kosa 3.6m kosili na sąsiednim polu urwał im się jakiś pasek kosić zaczęli około godziny 12.00 a skończyli późnym wieczorem.

 

PS: Używaj opcji Edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie nie ma sie co kłócić ;) Bizonem się kosi dużo wolniej.A co do awaryjności to nie ma sie co spierać ile kosztują części tylko co ile zdarza się awaria ;)

Jak widze u nas kosi pare bizonów to zawsze im cos nawali.A merkator jeździ i jeździ tak jak i mój cosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No to teraz Marcin dowaliłeś. ;) Te claasy może nie są ładniejsze od bizonów ale nie są aż takie paskudne ;) Nie wyglądają tragicznie a awaryjność mają dużo mniejszą niż bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj