Zaloguj się, aby obserwować  
Cezary4514

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

Polecane posty

Kamyk514    2

Może Vistula jest lepsza od Bizona ZO56 ;) bizon większy heder części gdzie teraz znajdziesz części do Vistuli?? wszystko na wieszczu podajniki pasy silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

w naszej okolicy CLLASY RZADZA!!!!! Mało kto by zamienił CLAASA na bIzOnA! a zresztą le jest częsci do claasa a ile do bIzOnA. Do claasa o wiele więcej!! moze sa drorzsze ale... bardziej wytrzymalsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tylko żeby dostać te części trzeba niewiadomo gdzie jechać albo czekać a do Bizona jedziesz do Agromy czy zwykłego sklepu rolniczego i masz każdą część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Tylko żeby dostać te części trzeba niewiadomo gdzie jechać albo czekać a do Bizona jedziesz do Agromy czy zwykłego sklepu rolniczego i masz każdą część

 

Właśnie...gdzie zajedziesz części wszędzie dużo, nie trzeba nic zamawiać itd... ;)

 

Jeden woli Claasa, drugi woli Bizona...ja tam bym wolał Bizona... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas w okolicy jest jeden Claas Dominator 98 a takto bizony,Forszaje i dwa NH ciekawe czemu nie ma Claasów drogie części są ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Do claasa kupi używaną niemiecką część i gwarantuje że wytrzyma więcej jak polska nowa. ;) I będzie tyle kosztować co i ta Polska nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Do claasa kupi używaną niemiecką część i gwarantuje że wytrzyma więcej jak polska nowa. ;) I będzie tyle kosztować co i ta Polska nowa.

 

Niby tak. Ale wszędzie nie kupi niemieckich części ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ale części do claasów wszędzie nie ma...jak coś nawali to trzeba jeździć i szukać...a do bizona to pierwszy sklep rolniczy i części masz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

A co wy gadacie.Są części może nie we wszystkich sklepach,ale jak mi coś nawali to jadę 25 km i mam część a jak nie to się uderza do Agromy albo Mirex w Lublinie.Więc tak czy tak daleko nie trzeba jeździć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

W Agromie nie ma części do Classów. Jak od nas po najbliższy skład części do Classów jest jakieś 120km ale nie zawsze są tam dane części to trzeba jechać dalej 50km a kombajn stoi w polu cały dzień tracisz na jeździe a Bizon jedziesz do Agromy i masz daną część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Dobra tyle że mój jest z 1969 roku i nie miałem poważniejszej awarii.@Cezary4514 też nie miał w swoim większej awarii.Najczęstsze awarie to paski ale one są wszędzie. ;) A z tego co widzę jak ludzie koszą bizonami to koszą 2 godziny i 2 godziny ładują ;) To tak jak by zadać pytanie JD czy Ursus??Pewnie byście napisali że Ursus bo są części. ;) Tu nie chodzi o części a o to jak często zdarzają sie awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Dobra tyle że mój jest z 1969 roku i nie miałem poważniejszej awarii.@Cezary4514 też nie miał w swoim większej awarii.Najczęstsze awarie to paski ale one są wszędzie. ;) A z tego co widzę jak ludzie koszą bizonami to koszą 2 godziny i 2 godziny ładują ;) To tak jak by zadać pytanie JD czy Ursus??Pewnie byście napisali że Ursus bo są części. ;) Tu nie chodzi o części a o to jak często zdarzają sie awarie.

 

Mój wujek też ma Claasa jakiegoś starego i też mu sie nie psuje ale jak coś walnie to nie raz tydzień czekał na części albo szukał ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Mój wujek też ma Claasa jakiegoś starego i też mu sie nie psuje ale jak coś walnie to nie raz tydzień czekał na części albo szukał ;/

Właśnie co z tego ze Classy się może zadziej psują ale na części trzeba czekać długo albo jeździć po różnych sklepach za częściami choć nawet żebym kosił dwie godziny i ładował tyle to w tych 2 godzinach mieści się dojażd po części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

to juz wole żeby rzadziej się psuły niz co dzień bo ja z częsciami nie mam wiekszych problemów jak zresztą każdy w naszej okolicy, bo sklepów jest do djabła w poblirzu. ja ne miałem wiekszych awari oprucz że musiałem skrzynie biegów robić i łorzysko w sprzęgle walneło. Jak zrobiłem to był jakiś rok temu ale mysle że jeszcze minimum 3 lata pojerzdze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

claasy sie mniej psujo od polskich bizonów i nie potrzeba tak wiele do nich części. w niektórych mnijscach nie można zdobyć do nich części. ale niedługo bedzie te częsci dostać tak samo jak i do bizona. bo tych claasów jest coraz to wiecej. ja mam do sklepu CLAASA 10km. i majo tam części.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

właśnie mniej się psują masz racje, bo zagraniczne to jednak zagraniczne. ja mam do najblirzszego sklepu jakieś 7 km mam claasa i nie narzekam bo ile wykosze zborza przez dzień bizonem a ile claasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
właśnie mniej się psują masz racje, bo zagraniczne to jednak zagraniczne. ja mam do najblirzszego sklepu jakieś 7 km mam claasa i nie narzekam bo ile wykosze zborza przez dzień bizonem a ile claasem...

To jak masz 7km do najbliższego sklepu to możesz posiadać Classa a jak u nas jest 120km do najbliższego faceta co sprowadza te części i jeszcze zawsze nie jest pewne czy daną cześć ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

No to Proste.dlatego my możemy gadać że claas dobry.U was nie ma części no to nie ma claasów.U nas claasów wszędzie pełno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

no właśni i to sie nie opłaca kupywać w twoich okolicach claasika. albo nakupic części na zapas. a to super maszynki.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
no właśni i to sie nie opłaca kupywać w twoich okolicach claasika. albo nakupic części na zapas. a to super maszynki.

Części na zapas a skąd możesz wiedzieć co ci się popsuje chyba ze kupisz dwa kombajny i z jednego będziesz wyciągał części

U nas Classów jest 5 a Merkatorów jest dwa jeden Dominator a reszta to te stare składaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

właśnie nie przewidzi sie co sie zepsuje.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

moze i nie ale jak jedną częsc kupisz to na drugi dzien ci chyba nie walnie ta sama co wimieniłeś wczoraj...

ale i trzeba umiec kosic przecież jak kośisz żyto to nie jezdzisz 2-ujko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Właśnie większe zboże trzeba na 1.Słabsze idzie i na 2.U nas gość bizonem wszystko kosi na 2 ;) (tzn.tak mi się wydaje,nie wiem ile bizony mają biegów.)

 

P.S Zdarzają się bizony mało awaryjne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj