Zaloguj się, aby obserwować  
Cezary4514

Co sądzicie o claasie mercatorze 75

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Ale bizon ma to coś w sobie, że mimo że czasami da popalić, jest lubiany przez właścicieli (i nie tylko ;) )... ;)

 

Jak się dba, to i bizon rzadko się psuje...wszystko zależy od właściciela... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Zależy jeszcze jak się dba o kombajn ja w tym sezonie wymieniłem tylko cepy bo już nie chciał wymłacać po 22latach najpierw pracował w Kółku Rolniczym więc tam o niego za bardzo nie dbali ja w swoim Bizonie z 85roku wymieniłem dopiero Cepy, Klawisze, pompkę paliwową i kilka pasków.

Wiadomo każdy chwali to co ma ale te nowe bizony to super wyglądają znajomy ma 200ha i kosi Bizonem od 88rokui choć wolniej się kosi to nie chce żadnego innego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

masz racje Marcin mają to coś w sobie ze sie psują!!!!!!!!!!!! mój obrabia 40ha u siebie i 80 na zarobku!!!! jak nie wierzysz zapytAJ "TOMMY 66692"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jak tak nalatujesz na Bizona, to powiem Ci jedno, Józek zmienił Claasa na Bizona i nie narzeka...mówi że to dobry sprzęt... ;) ;)

 

A co, myślisz że bizon nie skosi 80 hektarów...??? ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja nie wiem po co w Kombajnie Clasie Merkatorze kosa 3m zakładać silnik sześcio cylindrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

u mnie chodzi merkator 70 kosa 3m fakt części nie są tanie ale jak sie cos założy z orginału to już troche to pochodzi ,odnosnie pasków klinowych to widze ile wożą ich bizony w rezerwie powieszone na filtrze powietrza cos wtym musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Jak tak nalatujesz na Bizona, to powiem Ci jedno, Józek zmienił Claasa na Bizona i nie narzeka...mówi że to dobry sprzęt... ;) ;)

 

A co, myślisz że bizon nie skosi 80 hektarów...??? ;):D

 

Marcin skosi.Ale ile będzie miał awari :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

w swoim mam kose 4,25 i silnik mercedesa 6V Tak tylko ile on skosi tym bizonem 3 ha na dzien !!!! jak tak to bedzie chodzil cale wieki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja w tym roku skosiłem gdzieś w granicach 70ha i wymieniłem tylko w trakcie żniw cepy i dętkę w przednim kole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Marcin skosi.Ale ile będzie miał awari ;)

 

Nie prawda. Każdy kombajn będzie miał jakąś awarje jak ktoś nie będzie smarował itp.. przy tylu ha skoszonym przynajmniej co 3 dni ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1
Ja nie wiem po co w Kombajnie Clasie Merkatorze kosa 3m zakładać silnik sześcio cylindrowy

no tak ale już orginalnie ma taką kose. to firma tak zrobiła. są i claas mercator60 z hedrem 3,60m i 3,00m takiego jak a mam ja do swojego bym chciał heder 3,60m i by dawał sobie smiało rade bo ma 120koni. a już claas mercator50 ma silnik 4cylindrowy i ma kose 3,00m


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Nie prawda. Każdy kombajn będzie miał jakąś awarje jak ktoś nie będzie smarował itp.. przy tylu ha skoszonym przynajmniej co 3 dni ;]

 

Co 3 dni??Oj raczej codziennie z rana ;) A powiem wam że u mnie w okolicy ludzie po kupili merkatory te mniejsze i większe i nikt na nich nie narzeka.Ciekawo czemu nie po kupili bizonów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Wszystko zależy od właściciela jak dba o maszynę, wielu użytkowników BIZONA zalicza sezony bez awaryjnie...na przykład Piotrus89 ma bizona z 1981 roku i w tym roku bez awarii... ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Co 3 dni??Oj raczej codziennie z rana ;) A powiem wam że u mnie w okolicy ludzie po kupili merkatory te mniejsze i większe i nikt na nich nie narzeka.Ciekawo czemu nie po kupili bizonów. ;)

 

No może i co dzień ale trzeba smarować jak sie nie będzie to kicha ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Wszystko zależy od właściciela jak dba o maszynę, wielu użytkowników BIZONA zalicza sezony bez awaryjnie...na przykład Piotrus89 ma bizona z 1981 roku i w tym roku bez awarii... ;) ;)

Jeśli dbasz o kombajn to i będziesz kosił a jeśli kosisz aby szybkiej i więcej to wiadomo że się będzie psuło ja w tym sezonie wydałem na swojego 650zł

JA zawsze rano siedzę dwie godziny z towotnicą i sprężarką w żniwa przy kombajnie ale zawsze ze sobą wożę towotnice

U mnie Classów jest mało znajomy miał Classa i zamienił na Droninngborga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Właśnie są tylko 2 bizony a reszta to claasy.Po za tym większość merkatorów ma kabinę,w bizonach ZO56 rzadko się to zdarza. ;)

 

Jeśli dbasz o kombajn to i będziesz kosił a jeśli kosisz aby szybkiej i więcej to wiadomo że się będzie psuło ja w tym sezonie wydałem na swojego 650zł

JA zawsze rano siedzę dwie godziny z towotnicą i sprężarką w żniwa przy kombajnie ale zawsze ze sobą wożę towotnice

 

No ale tu nie ma tak że jak dbasz to będzie chodził.Oczywiście jak sie nie nasmaruje to się coś popsuje ale są takie części o które nie da się zadbać,I tu kwestia ile te części wytrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Właśnie są tylko 2 bizony a reszta to claasy.Po za tym większość merkatorów ma kabinę,w bizonach ZO56 rzadko się to zdarza. ;)

 

doczepisz sie wszystkiego ;) a ja powiem że u nas w okolicy jest z 5 bizonów a więcej Forszajów ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Kabina do Bizona nie jest droga za nowa kabinę tapicerowaną trzeba dać 4,5tyś w nas takie ceny były na targu zwykły daszek dużo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

u mnie to codziennie smaruje claas i prase. brat kombajn a ja prase. u mnie we wsi jest tylko jeden claas czyli mój, 4bizony, fahr, bm volvo, sampo, i jeszcze jeden jakiś ale nie wiem jaki.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas claasa na polu cięzko zobaczyć u nas tylko bizonki forszaje i MF . Cezary masz na myśli dany model czy poszczególne kombajny ??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

Mojemu bratu kumpel powiedział tak "KTO MA CLAAS TEN CHODZI NA GOLASA".


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj