Skocz do zawartości
News
TOMEK_11

NIP europejski, sprzedaż, kupno itp; kilka pytań

Polecane posty

TOMEK_11    2

-mamy szarego człowieka który chce sobie kupić ciągnik John Deere 6820 ( http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/3346718/john-deere-6820.html )

-wyrabia sobie on NIP europejski

-kupuje on ciągnik w cenie netto w kraju UE

-ma ciągnik w cenie netto ponieważ jest posiadaczem NIPu europejskiego i nie musi płacić VAT

dobrze to zrozumiałem? ten przykładowy John Deere 6820 wyniósł by mnie przy zakupie 119 504 zł, bez żadnych podatków w Polsce itp? jak by było później np ze sprzedażą tej maszyny?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

statek    138

tak, dobrze kombinujesz urzedy skarbowe miedzy soba sie rozliczaja z vatem, jest on jakby zawieszony a Ty placisz kwote netto.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

aro1975    135

płacisz netto poza Polską, następnie musisz złożyć deklarację intrastat (składają podmioty dokonujące obrotu z innymi krajami UE) nastepnie płacisz vat w Polsce

Wiadomość z agroFakt.pl

TOMEK_11    2

płacisz netto poza Polską, następnie musisz złożyć deklarację intrastat (składają podmioty dokonujące obrotu z innymi krajami UE) nastepnie płacisz vat w Polsce

no kolego nie wiem czy masz rację:

Chcąc zastosować zerową stawkę VAT należy uważać – jeżeli firma, z którą współpracujemy jest z państwa będącego członkiem Unii Europejskiej, to wpierw należy dowiedzieć się, czy nasz kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Jeżeli tego nie dopilnujemy, możemy ponieść karę za zastosowanie zerowej stawki VAT. W związku z tym oczywiste jest, że nasi dostawcy również będą żądać przedstawienia odpowiednich potwierdzeń. My także mamy możliwość weryfikacji otrzymanych danych poprzez sprawdzenie ich w powszechnie dostępnej bazie informacji o podatnikach VAT, znajdującej się chociażby na stronie Unii Europejskiej. Takie informacje możemy znaleźć także gdzie indziej, gdyż bazy podatników prowadzone są przez wszystkie kraje z UE.

http://www.gtax.pl/artykul/VAT/Jak-uzyskac-NIP-EU

+

jeszcze nie dawno na otomoto widziałem Johna i w ogłoszeniu pisało, że dla posiadaczy NIPu EU możliwość sprzedaży w cenie netto

i tak pewnie skoczę do jakiejś instytucji finansowej w celu dokładnego rozeznania, ale może ma ktoś pewne informacje?

daniel10    3

jeśli posiadasz euronip kupujesz maszyny w cenie netto a przy sprzedaży wystawiasz fakturę i VAT oddajesz do US.

TOMEK_11    2

jeśli posiadasz euronip kupujesz maszyny w cenie netto a przy sprzedaży wystawiasz fakturę i VAT oddajesz do US.

to by było najrozsądniejsze, a w przypadku sprzedaży za pół roku/ rok i niższej fakturze nie byłoby ewentualnie problemów? ktoś się zajmował takim importem kilku maszyn dla siebie?

daniel10    3

wartość możesz zaniżyć o amortyzację lub pisząc np,maszyna uszkodzona.

Edytowano przez daniel10

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rekin19k
      Witam,
      nie wiem czy w ogóle taki post jest dozwolony, a jeżeli tak to czy w dobrym miejscu. Jeżeli nie to proszę o usunięcie bądź też przeniesienie.
      Niedawno zacząłem prace jako przedstawiciel handlowy w firmie AGROMEP S.A. siedziba znajduje sie w Piaskach koło Gostynia Wlkp. http://www.agromep.pl/ Firma zajmuje się sprzedażą nowych maszyn rolniczych większości wiodących polskich producentów oraz wielu zachodnich (maszyny tańsze oraz droższe). Ale do sprowadzenia jest praktycznie każda maszyna, każdej firmy. Przykładowo mamy drugie miejsce w Polsce w sprzedaży maszyn METAL-FACH. W ofercie mam cenniki ponad 80 firm, Z racji wysokiej sprzedaży mogę udzielać dobre rabaty.
      Dostałem nowe powiaty, dlatego szukam nowych klientów. Będę działał w powiecie Gnieźnieńskim, Słupeckim oraz Wrzesińskim. Jeżeli ktoś planuje zakup maszyny z w/w powiatów, bądź też jest ciekaw tylko ceny (niekoniecznie chcesz kupić) na daną maszynę to chętnie podjadę i każda maszynę wycenie oraz omówię. Prywatnie też prowadzę 22ha gospodarstwo, także o maszynach potrafię dużo powiedzieć nie tylko z teorii.
      Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to bardzo zapraszam do kontaktu.
      Pozdrawiam
      Specjalista ds. sprzedaży
      Arkadiusz Kozica
      tel.601-181-704
      arkadiusz.kozica@agromep.pl

• Przez Rolnik992
      Witam czy ktoś nie orientuje się gdzie mogę dostać sprężynę do podajnika sznurka w krone 125?
    • Przez damian123141
      witam. zakupilem prase w tamtym roku unia famarol 2017 rok nową . koledzy czy gdzieś sie smaruje łozyska na walcach ?  nie widzę smarowniczek na łozyskach walcowych 

• Przez freestep
      Witam. Chce cielaki z litwy, mało ważne jakie ale doszły mnie słuchy ze rzeznie mogą mniej płacic za takie byki jesli sa z litwy lub łotwy. Ktos cos wie na ten temat ?
    • Przez gutfi888
      Cześć 
      Pisze z takim pytaniem czy ma ktoś lub czy ktoś ma na sprzedaż małe cielaki tej rasy bo szukałem ale wszędzie są duże a wolałbym kupić małe 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.