Skocz do zawartości
TOMEK_11

NIP europejski, sprzedaż, kupno itp; kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOMEK_11    2

-mamy szarego człowieka który chce sobie kupić ciągnik John Deere 6820 ( http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/3346718/john-deere-6820.html )

-wyrabia sobie on NIP europejski

-kupuje on ciągnik w cenie netto w kraju UE

-ma ciągnik w cenie netto ponieważ jest posiadaczem NIPu europejskiego i nie musi płacić VAT

dobrze to zrozumiałem? ten przykładowy John Deere 6820 wyniósł by mnie przy zakupie 119 504 zł, bez żadnych podatków w Polsce itp? jak by było później np ze sprzedażą tej maszyny?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

statek    137

tak, dobrze kombinujesz urzedy skarbowe miedzy soba sie rozliczaja z vatem, jest on jakby zawieszony a Ty placisz kwote netto.

aro1975    114

płacisz netto poza Polską, następnie musisz złożyć deklarację intrastat (składają podmioty dokonujące obrotu z innymi krajami UE) nastepnie płacisz vat w Polsce

Wiadomość z agroFakt.pl

TOMEK_11    2

płacisz netto poza Polską, następnie musisz złożyć deklarację intrastat (składają podmioty dokonujące obrotu z innymi krajami UE) nastepnie płacisz vat w Polsce

no kolego nie wiem czy masz rację:

Chcąc zastosować zerową stawkę VAT należy uważać – jeżeli firma, z którą współpracujemy jest z państwa będącego członkiem Unii Europejskiej, to wpierw należy dowiedzieć się, czy nasz kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Jeżeli tego nie dopilnujemy, możemy ponieść karę za zastosowanie zerowej stawki VAT. W związku z tym oczywiste jest, że nasi dostawcy również będą żądać przedstawienia odpowiednich potwierdzeń. My także mamy możliwość weryfikacji otrzymanych danych poprzez sprawdzenie ich w powszechnie dostępnej bazie informacji o podatnikach VAT, znajdującej się chociażby na stronie Unii Europejskiej. Takie informacje możemy znaleźć także gdzie indziej, gdyż bazy podatników prowadzone są przez wszystkie kraje z UE.

http://www.gtax.pl/artykul/VAT/Jak-uzyskac-NIP-EU

+

jeszcze nie dawno na otomoto widziałem Johna i w ogłoszeniu pisało, że dla posiadaczy NIPu EU możliwość sprzedaży w cenie netto

i tak pewnie skoczę do jakiejś instytucji finansowej w celu dokładnego rozeznania, ale może ma ktoś pewne informacje?

daniel10    3

jeśli posiadasz euronip kupujesz maszyny w cenie netto a przy sprzedaży wystawiasz fakturę i VAT oddajesz do US.

TOMEK_11    2

jeśli posiadasz euronip kupujesz maszyny w cenie netto a przy sprzedaży wystawiasz fakturę i VAT oddajesz do US.

to by było najrozsądniejsze, a w przypadku sprzedaży za pół roku/ rok i niższej fakturze nie byłoby ewentualnie problemów? ktoś się zajmował takim importem kilku maszyn dla siebie?

daniel10    3

wartość możesz zaniżyć o amortyzację lub pisząc np,maszyna uszkodzona.

Edytowano przez daniel10

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich. Moj wujek chce kupic John Deere 6610 i znalazł takiego http://otomoto.pl/oferta/john-deere-6610-klima-brutto-traktor-rolniczy-john-deere-6610-fendt-6510-6819-deutz-renault-ID6ykRRr.html co sadzicie o nim i czy ktos cos powie mi o tym handlarzu, morze ktos był u niego i powie czy warto czy nie warto u niego kupować. Prosze o pomoc i od razu wszystkim z góry śliczne dzięki.
    • Przez wagner
      Witam wszystkich forumowiczów,
      Mam działkę rolno-budowlaną do której przylega mały kawałek ziemi Agencji Nieruchomości Rolnej o powierzchni 400m2, który jest w mapach ewidencyjnych oznaczony jako działka rolna. Początkowo chciałem ja dzierżawić, jednak udzielono mi informacji, że takie małe kawałki są tylko na sprzedaż. Zgłosiłem się do procesu przetargowego, jednak w międzyczasie dowiedziałem się, że będą próbować ją przekształcić na budowlaną. Sprawa jasna - chcą za to większą kasę. Rozmawiałem o tym z sołtysem, zasugerował mi, żebym napisał jeszcze raz pismo do nich o tym, że się wycofuję z przetargu kupna i chcę, tak jak początkowo, dzierżawić ten mały kawałek ziemi. Dodał, że nie mogą odmawiać dzierżaw, tym bardziej, że ten kawałek jest zaniedbany i zagraża życiu tym, którzy się po nim ewentualnie będą poruszać a jeśli będą nadal mi odmawiać to mam pisać Krajowej Rady Notarialnej i Agencji Nieruchomości Rolnej w Warszawie.
      Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy ktoś może miał podobną sytuację i czy też byście wysłali informację do ANR o wycofaniu z przetargu. Nie chce przepłacać za te parę metrów, tym bardziej, że tam nic nie będzie budowane. Chcę tą ziemię taką, jaka teraz jest.