Zaloguj się, aby obserwować  
rafal4610

udoskonalenie prasy

Polecane posty

rafal4610    142

przyszedł mi do głowy pewien pomysł i chce sie was poradzić czy to coś pomoże czy szkoda zachodu. Otóż nowe prasy przed podbieraczem mają takie walce dogniatające pokos, żeby lepiej wchodził w podbieracz. Gdyby takie coś dorobic samemu zdało by to egzamin ? Bo czasami jak jest gruby pokos siana, albo słomy to lubi zapchać mi podbieracz, a tak jakby walec to lekko dogniótł i wprowadził w podbieracz może było by lepiej. Więc co o tym sądzicie ? Koszt wykonania raczej nie duży, bo rura, 2 łożyska, jakieś mocowania do podbieracza, i jakieś pręty na walec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To musi byc dość lekkie, jak dasz rure jakies druty bedzię to ciężkie i siano tego nie uniesie bedziesz musiał dac mocne spreżyny odciążajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to to musi sie unosić ? Ja myślałem że to jest zrobione na sztywno :D Nigdy z bliska sie nie przyglądałem takiemu rozwiązaniu. Myślałem zrobić na sztywno i jakąś regulacje do tego, żeby regulować w zależności od zbieranego materiału. A rura też nie musi być o grubej ściance i zamiast prętów można naspawać jakieś paski blachy i myśle że grubość blachy 2mm by w zupełności wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

przepraszam za post pod postem, ale chce odświeżyć. To nikt nic więcej nie powie ? Na prawde nie widziałem takiego rozwiązania z bliska(mogłem sie przyjrzeć w Sitnie, ale wtedy jeszcze o tym nie myślałem :D). Więc jest sens to robić ? I jak już to na sztywno z regulacją, czy żeby "pływało" sobie po pokosie ? Byłbym wdzięczny za jakieś fotki jak to jest zrobione

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

wałek siana zawsze będzie w którymś miejscu grubszy i wtedy jak będzie na sztywno to LYPA.

Jaką masz prasę i jaki ciągnik z nią pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Gallignani RB22 i chodzi z Fordem 4610. Czyli jednak lepiej odpuścić ? Bo przyznam że czasami dość często mi zapcha podbieracz i szukam jakichś usprawnień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

U mnie w KRONE 10-16S jest zwykła, odpowiednio wyprofilowana blacha. . Ale jej mocowanie jest na sprężynach które ją odciążają co minimalizuje hamowanie przepływu masy.Nie jest to tak dobre jak wałek ale i tak nie jest źle.

Nowsze Vario Packi mają takie wałki, ale moim zdaniem jeszcze lepszą modyfikacją jest to że w podbierak wsadzili 5 belek z palcami.

Ja sam przy mocowaniu blachy w mojej prasie dorobiłem dodatkowe otwory w które wkładam bolec zależnie od tego co zbieram.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

przy podbieraczu mam tą niby drabinke żeby materiał ładnie wchodził, ale musiałem podnieść na max, bo inaczej całkiem nie dało sie prasować bo tak zapychało. Z podniesioną jest dużo lepiej, ale myśle że jakby walec dogniótł pokos przed wejściem w podbieracz było by jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

Witam ja tez mam gallignani 9120 i mam tą drabinke nad podbierakiem i zastanawiam sie czy dobrze by było jak bym ją zdją bo tez mi sie zapycha zrasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie zdejmuj :D Ja szybciej założyłem niż zdjąłem :D Materiał wędruje w góre i w ogóle nie idzie prasować. Lepiej zrób jak ja, czyli podnieś na max i powiąż czymś. U mnie jest b. duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

okej to niebede zdejmował tylko podniose a co mam powiazac ?

dzis własnie prasowałem z podniesioną to drabinko i owiele jest lepiej wszystko ładnie podaje i nie zapycha sie tylko mam jeszcze jeden problem bo niemoge dobic beli bo klapa mi sie otwiera a mam na klapie siłowniki dwustronnego działania i podłanczałem do ciagnika juz na wszystkie sposoby i dalej to samo nic nie pomaga moze ktos cos doradzi ?

Edytowano przez Mateusz5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

a nie ma tam jakiegoś zaworu ? Bo może puszczać. Co do podwiązywania to chodziło mi żeby drabinke podwiązać żeby nie opadała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

a nie umnie nie opada ale dobrze teraz z podniesoną drabinką sie zbiera nic sie nie zatyka, niema umnie jest taki malutki zaworek na wezu tym co idzie od siłownika od klapy i z tego zaworka wychodzi metalowy przewód i idzie do licznika a tak to wiecej niema zadnych zaworów a i licznik tez mi niedziała niewiem czemu i bel niemoge dobic i sie zastanawiam nad sprzedazą tej prasy chyba ze ktos pomoze mi to ogarnąć bo pierwszy raz robie prasą belujacą i niewiem co i jak a jakie trzeba mniec obroty na ciagniku przy prasowaniu ?

juz chyba wiem jest tam u mnie taki kwadratowy jakby zawór i do niego idą weze od siłowników a z niego wychadza do ciagnika

Edytowano przez Mateusz5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to pewnie ten zawór przepuszcza ;) Wejdź w dział Claas Rolant 44 i tam było na ostatnich stronach o takim zaworze. Co do obrotów to trzymaj ok 540 obr na WOM i powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5200    2

juz byłem w tym dziale przeczytałem cały internet o tym zaworze i pewnie bede musiał kupic nowy albo ten oddac do regeneracji wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj