Skocz do zawartości
malouda15

Jakie juz prace wykonaliście wiosna ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiosna

Danio7    39

Kuj-Pom.

U nas piękna pogoda sucho na polach wszyscy dookoła pracują na pełnych obrotach. O to co zrobiliśmy: Oziminy nakarmione, jare zboża posiane, posialiśmy już: 1ha cebuli, 5ha marchwi (zostały jeszcze ok 2ha), 5ha buraków, jutro siejemy cykorie, od środy ruszamy z orką pod QQ(ok 20ha do zaorania) i zostanie jeszcze tylko rozwiezienie obornika i orka pod brokuły i kalafiory ale na to jest jeszcze dużo czasu.

Edytowano przez Danio7

maxi777    3

Małopolska: zboża jare zasiane oziminy nakarmione nawozem zostało tylko ziemniaki zasadzić i opryskać oziminy.

ziom343    0

Ja w czwartek siałem 10 ha i jeszcze mi zostało 15 ha pszenżyta do zasiania troche nawozów zasiałem troche agregatem podrapałem i jeszcze dzisaj miałem siać kukurydze ale deszcz spadł ...W piątek i sobote pola grodzilśmy i w polu robiliśmy ,to w wtorek może środa nie pamietam to wapnowalismy.Aj jeszcze dużo pracy jest;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1272

Wszystkie zrobione. Kiedyś tam oprysk jeszcze i lato będzie już. A teraz biba do żniw. Ale chłop ma dobrze, nikt tak nie ma beztrosko.

Niuch99    0

Zostało mi jeszcze dosiać 1.60 ha kukurydzy i zasiać 2 ha trawy i opryski , a tak to już wszystko, powshodził wam juz owies ? :)

Edytowano przez Niuch99

PeterG14    114

Ja już mam posiane, posadzone ziemniaki i opryskane pszenżyto i jęczmień. Deszczu trzeba bo już jest za sucho, nawet u mnie na glinie.

asharot    176

Do zasiewu zostały tylko 2ha gryki myślę że w tym tygodniu da radę.

Raptus902    30

Ja muszę jęczmień jary przesiać bo go zmyło wyszło jak wyszło

Nie ma rady trzeba przesiać

Cały czas leje

Marcon    7

U mnie tylko jeszcze 1 ha kukurydzy i po 1.5 hektara mieszanki i trawy, tylko że tam gdzie zboże i trawa to na polu woda stoi. A tak jeszcze opryski na kukurydzę przedwschodowo i na oziminy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez bubel500
      Witam. Powiedzcie jak u was wygląda wiosna? U nas w podlaskim na polach jeszcze ponad metr śniegu, nie widać prawie bel które stoją na polu, wczoraj nie mogłem zawrócić się na polu, ledwo wyjechałem C-360 i to ma być wiosna? Prędko w pole się nie wyjdzie
      Pozdrawiam
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha