Skocz do zawartości
malouda15

Jakie juz prace wykonaliście wiosna ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiosna
majzol    0

wschodnia wielkopolska. dziś zacząłem siać nawozy i dwa razy usiadłem po osie :/ po poludniu 2 ulewy i po robocie. po za tym poorane po pryźmie buraków. jutro popoludniu sie zobaczy dalej. pozdro

rafi1999    55

Co ty już ziemniak posadziłeś. Może ci zmarznąć i co w tedy :)

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Wiadomość z agroFakt.pl

chomik111    18

Ja za to cały tydzień drapałem się po lewym j...jku od jutra z okazji wiosny przerzucam się na prawe..... Co za durny temat.... to forum całkowicie straciło poziom niedługo zaczniecie pisać kto co ile zjadł na śniadanie, obiad i kolację..... Żenada

ziom343    0

Ja to w tym tygodniu (może środka albo piątek) zaczynam niszczenie poplonów,orka.Narazie to tylko wczoraj wode spuszczałem z pola.

krzycho92    9

Ja wczoraj wywiozłem obornika na około 2 ha dopóki nie wpadł mi rozrzutnik po sama ramę na wjeździe na pole:)

czekam do wtorku może będzie lepiej:)

Warmińsko-mazurskie POZDRO:d

adizetor    35

Posiane nawozy na zboza, rozrzucony obornik na 3ha, zawieziony obornik na pola, na pryzme - 2,5 ha, zaorane 9 ha i zasiany owies - 2,5 ha ;)

Majes897    0

Kujawsko-Pomorskie: Obornik wywieziony na pole na pryzmę, jutro prawdopodobnie nawozy i włókowanie ugoru ale to jak pogoda podpasuje. U mnie na wsi już nie którzy ruszyli w pole.

PeterG14    114

W mojej wsi nawet dzisiaj orali i uprawiali. Było ich dwóch. Jeden ma 15 ha do siania a drugi 40 i chyba mają w gaciach, że się nie wyrobią. Ja jutro posieję mieszankę i będę siał nawozy na łąki. W sobotę postaram się posadzić ziemniaki.

mp255    7

U mnie już nawozy ferdkiem posiane a od poniedziałku zamierzam zacząć uprawiać pod jęczmień.

jajonasz    36

Lubelszczyzna:

Podsiałem N kończyny i inne zieleniny :lol: A także jeden kawałek pszenicy. Na resztę jeszcze niestety nie da rady wjechać. Może jutro posypie się trochę NPK pod jare :D

ovi    35

u mnie rozsiałem wczoraj 350kg saletry, 150 siarczanu na rzepak /ha i 230kg saletry , 150kg polifoski /ha pod pszenice ozimą.

PETECNC355    3

My już mamy poorane i kawałek za domem pobronowany. Może do soboty uda się posiać. Już jest tak sucho, że przydałby się deszcz.

Edytowano przez PETECNC355

Podlaskie:

Wywiezione szambo na łaki ale tylko gdzie piaski bo nigdzie wiecej nie idzie i troche nawozów. Może jutro coś sie zrobi ale ciągle mokro. Najwyżej melioracja szpadelkowa:P

ML1224    10

ja dzisiaj posialem QQ i koniec zasiewow jeszcze jutro obornik sie wywiezie pod lucerne i uprawa pod jej zasiew :) Malopolska pracuje dzien i noc :) Pozdrawiam :)

skz23    0

Ja dzisiaj wjechałem 20m w pole i ledwo co wycofałem ,błoto jak ciasto jeszcze ze 4 dni zanim będę mógł siać.

PeterG14    114

Ja dzisiaj skończyłem orać pod QQ i ziemniaki, przedwczoraj sypałem mocznik na oziminę a jeszcze wcześniej z kuzynem obornik woziłem.

ZETTI77    1

pomorskie, zasiana pszenica i jęczmień, oziminy nakarmione, teraz ruszamy z opryskami najpierw rzepaki później zboża roboty od groma a deszcz to skromnie popadał w czwartek na zasiewy ale ziemia przy uprawie wysuszona nie była to ziarno powinno skiełkować Powodzenia w branży :)

Klepk995    171

u mnie jeszcze trochę roboty zostało , jak na razie zasiałem zboże , buraki pastewne ćwikłowe posadziłem cebule i ziemniaki wczesne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pavllik
      Witam zrobiłem analizę gleby i chce trochę pozamawiać brakujących nawozów. Proszę o pomoc jak obliczyć albo przeliczyć czysty azot na mg/dm który mam w analizie ?

W razie gdyby nie było napisane jasno, jeżeli np. na analizie gleby mam N-NO3 30g/dm gleby, to ile czystego składnika potrzebuje wnieść żeby podnieść tą wartość do 100mg/dm3?
    • Przez napaleniec93
      witam

Tydzień temu zaorałem pole pod kukurydze lecz nie pryskałem tego pola od chwastów i strasznie było zachwaszczone a zaorane skiby pozostaly w rulonach^^ (niewiem jak to nazwac ) i po zwłóczeniu strasznie nawyciągało sie tego zielska. Co z tym zrobic ?
    • Przez Alpha
      Witam wszystkich użytkowników Agrofoto. problemem z którym borykam się od roku są zatkane dreny na sąsiedniej działce(należy do sąsiada który wydzierżawia to pole typkowi z innej wioski)wskutek czego zalewa mi pole ,a właściciel tej działki nie chce usunąć niedrożności.Czy macie jakieś pomysły ?.
    • Przez bubel500
      Witam. Powiedzcie jak u was wygląda wiosna? U nas w podlaskim na polach jeszcze ponad metr śniegu, nie widać prawie bel które stoją na polu, wczoraj nie mogłem zawrócić się na polu, ledwo wyjechałem C-360 i to ma być wiosna? Prędko w pole się nie wyjdzie
      Pozdrawiam
    • Przez malouda15
      Ja mam do siania 3 ha mieszanki oraz buraki 4 ha i ziemniaki do sadzenia 3 ha i pszenice siejemy 4 ha