Zaloguj się, aby obserwować  
tymtus

Tuczarnia Samoczyszcząca

Polecane posty

tymtus    42

Witam. Ostatnio czytałem o tuczarniach samospływowych, i mam możliwość zmodernizowania (nie teraz, ale może za rok) pewnej części stajni.

Z moich obliczeń wychodzi tak. konty.png

 

 

Sądzicie, że wszystko będzie dobrze, tuczniki nie będą miały zbyt dużej górki, obornik będzie dobrze spływał itp itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Samospływowe to raczej pod rusztami są montowane a przy rozwiązaniu to ciężko doradzić czy będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

Spad dość duży, u mnie jest bodajże 5% spadu o ile się nie mylę... ale jak się świnie uprą to nie ma bata żeby u góry nie narobiły będą zjeżdżały ale załatwiają się koło paszownika mimo iż cały korytarz wolny...


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Gdy nie będzie odpowiedniej ilości słomy świnie beda się slizgać :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czytałem w necie to spadek od 8 do 10 stopni.

A słomy trzeba dawać więcej niż na płytkiej ściółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Nie miałem z tym do czynienia ale na moją logikę to tak


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1256

Czytałem w necie to spadek od 8 do 10 stopni.

Wydaje mi się , że nie 8-10 stopni , a 8 - 10% na mb. Wiec u Ciebie , na tej długości posadzki różnica wynosiłaby około 0,31m.

Przy 0,55 , może być zbyt stromo i ślisko.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Też tak myślałem, ale jak zmniejszę kąt na 5-6 stopni, tak jak ty mi radzisz, to czy obornik będzie nadal płynnie spływał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      posiada ktos taka tuczarnie ?
      zastanawiam sie na przerobieniem obory po bydle i zastosowaniem takiego systemu
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chciałbym wybydować w niedalekiej przyszłości tuczarnie 500-800 sztuk. Taka rozbierzność, ponieważ nie wiem ile wynosi koszt budowy i czy w budżecie się zmieszczę. Bardziej rozważam opcje z rusztami, koszt budowy na ściółce znacznie wyższy.  Ktoś postawił chlewnie na 750 sztuk i powiedział, że całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł go niespełna 600 tyś brutto. Jest to realne ? 
      Ile trwa załatwianie formalności przy budowie takiej tuczarni ?
      Jakie dokumenty są potrzebne ? 
      Jakie ciekawe rozwiązania można zastosować jeśli chodzi o wyposażenie tuczarni ? 
      Ruszta, jak to zrobić aby zmniejszyć ryzyko zachorowań, zniwelować zimno itd.  
      Ktoś niedawno budował tuczarnie ? 
      Może ktoś posiada tuczarnie na ściółce o dużej obsadzie ? 
      Jeśli tak to jak to wygląda, jeśli chodzi o obornik. 
      pozdrawiam. 
    • Przez rolnikus21
      Witam. Zastanawiam się nad budową tuczarni na około 500 szt na rusztach. Jestem ciekaw ile taka chlewnia by kosztowała razem z robocizną. Interesuje mnie także jaki jest koszt dachu na taka chlewnie razem z płyta i dzwigarami. 
    • Przez lazik11441
      Witam chciałbym zadać pytanie osobom które niedawno budowały bądź obecnie budują nową tuczarnie na forum można znaleźć dużo tematów o tuczarniach ale żaden nie odpowiada na moje pytanie mianowicie chciałbym postawić nowoczesną tuczarnie na pełnym ruszcie, najlepiej żeby to była konstrukcja stalowa. jak się spisuje taka budowa ze stali lepsza od tradycyjnych z cegieł? jakie są różnice w kosztach budowy? w pełni zautomatyzowana (paszociągi wentylacja mechaniczna bądź grawitacyjna). no około 1800 sztuk cykl oczywiście otwarty zakładam również że na początku mogła by byś taka sytuacja że chciałbym prowadzić tucz nakładczy w tej tuczarni czy opłacalne jest wziąć kredyt na taką inwestycję i jak długo bym go spłacał, bez wkładu własnego pytanie jest do osób w temacie (budujących taki obiekt bądź zamierzającym budować ale już wszystko wiedzą i podzielą się ze mną ) za komentarze typy " nie opłaci się" bez argumentacji bądź " jeżeli jesteś zielony to daj sobie spokój" to dziękuje ale nie po to pytam żeby zostać zhejtowany tylko się dowiedzieć czy mogę tak sobie planować, od osób które mają o tym pojecie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj