Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

STYMULACJA WZROSTU I NAWOŻENIE MIKROELEMENTOWE PRODUKTAMI INTERMAG W WARUNKACH STRESOWYCH DLA UPRAW.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto    82

logo_Intermag.jpg

CZAT Z EKSPERTAMI OD NAWOŻENIA DOLISTNEGO

W naszych warunkach klimatycznych przebieg pogody zimą oraz wczesną wiosną bywa bardzo zmienny. Obecny sezon jest pod tym względem krytyczny – w okresie, gdy wiosenne prace polowe zazwyczaj były już w toku, my wciąż zmagaliśmy się z obfitymi opadami śniegu oraz niską temperaturą. Długa zima skróciła wiosenny okres „rozruchu” roślin, które zmuszone są do szybkiego nadrabiania straconego czasu. Wiosna, to okres wzmożonego zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe, zwłaszcza azot, fosfor, magnez, cynk (początek wegetacji) oraz potas, wapń i bor – przede wszyst kim w okresie kwitnienia i budowania plonu.

Ten nietypowy początek sezonu jest, niestety, trudny dla roślin – przede wszystkim ze względu na niską temperaturę gleby ograniczającą aktywność fizjologiczną korzeni, a zatem również pobieranie składników pokarmowych oraz wody z gleby.

ROZWIĄZANIEM PROBLEMÓW są skuteczne narzędzia – innowacyjne produkty nawozowe i biostymulujące INTERMAG.

O tym, jak dzięki nim możemy efektywnie wesprzeć rośliny w ich wzroście i rozwoju, tak, by do minimum ograniczyć ewentualne negatywne skutki anomalii pogodowych, z którymi musimy zmagać się w tym sezonie wegetacyjnym będzie można podyskutować z ekspertami INTERMAG w trakcie czatu, na który zapraszamy we wtorek 23 kwietnia na godz. 20.

ZAPRASZAMY NA CZAT 23 kwietnia o godzinie 20.00

Edytowano przez PawelAF

karol9258    0

logo_Intermag.jpg

CZAT Z EKSPERTAMI OD NAWOŻENIA DOLISTNEGO

W naszych warunkach klimatycznych przebieg pogody zimą oraz wczesną wiosną bywa bardzo zmienny. Obecny sezon jest pod tym względem krytyczny – w okresie, gdy wiosenne prace polowe zazwyczaj były już w toku, my wciąż zmagaliśmy się z obfitymi opadami śniegu oraz niską temperaturą. Długa zima skróciła wiosenny okres „rozruchu” roślin, które zmuszone są do szybkiego nadrabiania straconego czasu. Wiosna, to okres wzmożonego zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe, zwłaszcza azot, fosfor, magnez, cynk (początek wegetacji) oraz potas, wapń i bor – przede wszyst kim w okresie kwitnienia i budowania plonu.

Ten nietypowy początek sezonu jest, niestety, trudny dla roślin – przede wszystkim ze względu na niską temperaturę gleby ograniczającą aktywność fizjologiczną korzeni, a zatem również pobieranie składników pokarmowych oraz wody z gleby.

ROZWIĄZANIEM PROBLEMÓW są skuteczne narzędzia – innowacyjne produkty nawozowe i biostymulujące INTERMAG.

O tym, jak dzięki nim możemy efektywnie wesprzeć rośliny w ich wzroście i rozwoju, tak, by do minimum ograniczyć ewentualne negatywne skutki anomalii pogodowych, z którymi musimy zmagać się w tym sezonie wegetacyjnym będzie można podyskutować z ekspertami INTERMAG w trakcie czatu, na który zapraszamy we wtorek 23 kwietnia na godz. 20.

ZAPRASZAMY NA CZAT 23 kwietnia o godzinie 20.00

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez cleberlang23
      Witam koledzy ile podsypujecie mniej więcej nawozu pod krzaki malin nie chciałbym przesadzić a zapewnić optymalną dawkę mojej uprawie.

Pozdrawiam
    • Przez llukaszz
      Mam pytanie, czy przy nawożeniu truskawek dolistnie, bez dodawania środków ochrony roślin, muszę odczekać jakiś okres czasu do zbioru czy można zbierać na drugi dzień po nawożeniu?
    • Przez Michal2401
      Witam, mam zamiar zainwestować w niewielką uprawę czosnku. Stanowiskiem pod tą uprawę ma być gleba gliniasta. W tym roku są tam rośliny okopowe, wcześniej był to nieużytek. Wiosną wapnowałem przed i po przekopaniu a do tego nawóz i gnojówki, biohumus na rosnące rośliny. Są one w dobrej kondycji, dość ładne, lecz susza i tak twarda ziemia w pierwszym roku zrobiło swoje. Moje pytanie brzmi, czy jest sens sadzić tam czosnek? Czytałem, że lubi gleby gliniasto-piaszczyste. Mam zamiar dać około 60-70 t. obornika przeliczeniowo na ha. głównie bydlęcego z niewielkimi ilościami mieszanki kurzego-gołębiego i od królików. Około 15 % tej mieszanki. Na przygotowaną i przewróconą ziemię mam zamiar dać użyźniacz glebowy ( biohumus ). Jakie nawozy zastosować na zimę i wiosnę oraz w jakich dawkach? Myślałem o siarczanie potasu po około 150 - 200 kg. ha na zimę?  Wiosną 400 kg. ha azofoski lub Yara mila Complex. Chciałbym również zaraz po zasadzeniu ściółkować to słomą? To dobry pomysł i termin? Kiedy najlepiej to zrobić. Co o tym sądzicie? . 
    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez RolnikWM
      Witam mam tu kilka mitów o to kilka z nich azot pogarsza jakość plonów,wysoka dawka azotu spowoduje wyleganie zbóż,siarką nie ma potrzeby nawozić,nawożenie mocznikiem jest tańsze niż saletrą amonową,najlepsze są płynne nawozy azotowe piszcie swoje opinie co o tym myślicie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.