Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

STYMULACJA WZROSTU I NAWOŻENIE MIKROELEMENTOWE PRODUKTAMI INTERMAG W WARUNKACH STRESOWYCH DLA UPRAW.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

agrofoto    82

logo_Intermag.jpg

CZAT Z EKSPERTAMI OD NAWOŻENIA DOLISTNEGO

W naszych warunkach klimatycznych przebieg pogody zimą oraz wczesną wiosną bywa bardzo zmienny. Obecny sezon jest pod tym względem krytyczny – w okresie, gdy wiosenne prace polowe zazwyczaj były już w toku, my wciąż zmagaliśmy się z obfitymi opadami śniegu oraz niską temperaturą. Długa zima skróciła wiosenny okres „rozruchu” roślin, które zmuszone są do szybkiego nadrabiania straconego czasu. Wiosna, to okres wzmożonego zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe, zwłaszcza azot, fosfor, magnez, cynk (początek wegetacji) oraz potas, wapń i bor – przede wszyst kim w okresie kwitnienia i budowania plonu.

Ten nietypowy początek sezonu jest, niestety, trudny dla roślin – przede wszystkim ze względu na niską temperaturę gleby ograniczającą aktywność fizjologiczną korzeni, a zatem również pobieranie składników pokarmowych oraz wody z gleby.

ROZWIĄZANIEM PROBLEMÓW są skuteczne narzędzia – innowacyjne produkty nawozowe i biostymulujące INTERMAG.

O tym, jak dzięki nim możemy efektywnie wesprzeć rośliny w ich wzroście i rozwoju, tak, by do minimum ograniczyć ewentualne negatywne skutki anomalii pogodowych, z którymi musimy zmagać się w tym sezonie wegetacyjnym będzie można podyskutować z ekspertami INTERMAG w trakcie czatu, na który zapraszamy we wtorek 23 kwietnia na godz. 20.

ZAPRASZAMY NA CZAT 23 kwietnia o godzinie 20.00

Edytowano przez PawelAF

karol9258    0

logo_Intermag.jpg

CZAT Z EKSPERTAMI OD NAWOŻENIA DOLISTNEGO

W naszych warunkach klimatycznych przebieg pogody zimą oraz wczesną wiosną bywa bardzo zmienny. Obecny sezon jest pod tym względem krytyczny – w okresie, gdy wiosenne prace polowe zazwyczaj były już w toku, my wciąż zmagaliśmy się z obfitymi opadami śniegu oraz niską temperaturą. Długa zima skróciła wiosenny okres „rozruchu” roślin, które zmuszone są do szybkiego nadrabiania straconego czasu. Wiosna, to okres wzmożonego zapotrzebowania roślin na składniki pokarmowe, zwłaszcza azot, fosfor, magnez, cynk (początek wegetacji) oraz potas, wapń i bor – przede wszyst kim w okresie kwitnienia i budowania plonu.

Ten nietypowy początek sezonu jest, niestety, trudny dla roślin – przede wszystkim ze względu na niską temperaturę gleby ograniczającą aktywność fizjologiczną korzeni, a zatem również pobieranie składników pokarmowych oraz wody z gleby.

ROZWIĄZANIEM PROBLEMÓW są skuteczne narzędzia – innowacyjne produkty nawozowe i biostymulujące INTERMAG.

O tym, jak dzięki nim możemy efektywnie wesprzeć rośliny w ich wzroście i rozwoju, tak, by do minimum ograniczyć ewentualne negatywne skutki anomalii pogodowych, z którymi musimy zmagać się w tym sezonie wegetacyjnym będzie można podyskutować z ekspertami INTERMAG w trakcie czatu, na który zapraszamy we wtorek 23 kwietnia na godz. 20.

ZAPRASZAMY NA CZAT 23 kwietnia o godzinie 20.00

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez stojanow
      sieje seler pod folie preferowke i slabo rosnie 3 klasa ziemi moze ktos ma pare cennych wskazowek
    • Przez Kamillo0
      Witam.
      Próbowałem znaleźć taki temat lub podobny, nie udało mi się. Może źle szukam, może przeoczyłem. Problem mam związany z tematem i czas nagli więc też zależy mi na waszej pomocy. Nie jestem też pewny działu wiec jeśli jest zły to proszę moderatorów o przeniesienie.
      Pewnie nie tylko ja i nie tylko moje działki zostały uwzględnione w planie budowy linii wysokiego napięcia. W związku z tym obecna linie energetyczne muszą być przebudowane w miejscu krzyżowań się sieci. U mnie przebudowa ta dotyczy 5 działek. 2 z nich zostały już przebudowane czyli linie puszczone ziemią co w związku z tym pola zostały przekopane a zboże zjeżdżone.
      Miałem już raz taki problem z budową sieci internetowej, wtedy nie otrzymałem żadnego odszkodowania więc upomniałem się po jakimś czasie i otrzymałem marne pieniądze aby się odwalić.
      Tym razem nie chcę za to co należy się mi karmić robotników bo to mi się należy za zniszczone uprawy a nie im. Pan od odszkodowań powiedział, że się dogadamy, pieniądze do ręki bez kwitków. Z tego rozumiem, że ja dostanę znów marny grosz na otarcie łez a on resztę i wszyscy będą happy jeśli oczywiście trafią na ciemnego rolnika.
      W związku z tym domyślam się, że zapewne nie tylko ja mam taki problem i chciałbym zapytać tych którzy ubiegali się o takie odszkodowania a może nawet są w takim samym punkcie jak ja. Ile należy mi się odszkodowania, co mam robić i gdzie się o to zgłosić abym nie został znów oszukany.
      Proszę o szybkie odpowiedzi, dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      mam ostatnio możliwość dorwać trochę ziemi od dwóch właścicieli, ale w wątpliwość wprowadzają mnie albo ich warunki, albo klasa ziemi.

Pole nr 1 to piaszczysta gleba V i VI klasy o powierzchni 2,5 ha. Właściciel nie chce opłaty, ale stawia taki warunek, że umowa będzie maksymalnie na 3 lata. Zaznacza, że po tych 3 latach będzie możliwość przedłużenia umowy, ale więcej niż na 3 lata nie chce dać. W sumie poszedłbym na to, gdyby nie to, że jest to piach. Co prawda rosły tam kiedyś różne rośliny, jak ziemniaki, żyto, pszenżyto, no ale jednak jest to piach.

Pole nr 2 to gleba klasy IV i V o powierzchni 3,5 ha. Kwestia finansowa nie została jeszcze dogadana, ale nie będą to zbyt duże pieniądze, na pewno dużo niższe niż dopłaty. Tu niestety właściciel proponuje jeszcze krótszy okres czasu umowy - 1 rok. Mówi on, że możemy podpisywać umowę co roku, ale nie chce podpisywać jednorazowo na dłużej niż rok. Zaznaczył, że chce się w ten sposób ustrzec przed niby cwaniactwem z mojej strony. Trochę mnie to ubodło, bo uważam się za człowieka uczciwego no ale mniejsza o to. W tej sytuacji jak zwykle najwięcej bólu wywołuje kwestia dofinansowań unijnych. Właściciel mówił, że ja chce pewnie łatwą kasę robić na dopłatach i że dlatego nie chce dać na dłużej umowy i tak dalej i tak dalej. Mi to wszystko pachnie cwaniactwem właśnie z jego strony, bo ja mu tą ziemie doprowadzę do kultury i po roku już nie będzie chciał na dłużej podpisać.

Jak radzicie postępować w tej sytuacji? Brać te ziemię na takich warunkach?
      Zaznaczam, że obydwa te pola to ugory nieuprawiane przez ileś lat.
      Do tych pól mam bardzo blisko, więc nie będzie dodatkowych nakładów na dojazdy.

A jako, że są to ugory, to tak czy siak chciałem na wiosnę 2015 roku obsiać te pola łubinem w plonie głównym w celu poprawienia struktury gleby. Mają być dość wysokie dopłaty do strączkowych, więc może nawet w przypadku nieprzedłużenia umowy wyszłoby mi na plus?
    • Przez mary
      Kiedy ruszacie z nawozami na oziminy?
    • Przez Sznaps
      Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...

Dziękuje i pozdrawiam!!!