Skocz do zawartości
lukasznewholland

fendt 933vario problem z hydrauliką

Polecane posty

hej koledzy.od jakiegos czasu w moim 933 zaczeły wyskakiwac blędy z ktorymi jakos sobie radzilem.dzisiaj mam nowy nabytek tzn na panelu wyskakuje siłownik z wykrzyknikiem,i na komputerze sa kłudki wszystkich pozycjach równiez tylny tuz .próbowałem na wszelaki sposób wyłaczys ale nic z tego.nie reaguje ani z panelu sterowania ani przez wejscie w menu komputera.prosze o pomoc

Axial    9

Na kłódki najlepsze są wytrychy ;)! Kolego, odczytaj błędy i zajrzyj do instrukcji ew. podaj na forum.

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

pawelol111    866

Ja to piłką do metalu jadę jak mi problem kłódka stwarza... proponuję koledze spróbować. Jakby nie szło to młotkiem w wyświetlacz :D

Wiadomość z agroFakt.pl

kosti68    16

Prawdopodobnie zaciął sie jeden z zaworow elektromagnetycznych, tzn. nie jest w pozycji neutralnej. Na poczatek mozesz sprobowac recznie poruszac zaworami.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

próbowałem ruszałem,czysciłem,dalej to samo zablokowane wszystko i na komputerze w lewym boku czerwony trujkat ostrzegawczy,a jak właczam tiptronik to po zapisie kolejna opcja wyskakuje error.

statek    138

a kiedy filtr zaworow zmienilales?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

w tamtym roku.robilem kompletny przeglad.mimo to kod błędu edc i uszkodzenie wspomagania kierownicy jak wyskakiwał tak wyskakuje.serwis był w 2010 ale nie długo sie cieszyłem

w 2010 roku serwis siedział 2 tyg bo vario odmówilo posluszenstwa,pózniej siłowniki hamulca recznego,i czujnik cisnienia w układzie pneumatycznym i vario kolejny raz stop.fendt 2008r

kosti68    16

Wymiana filtra zaworow dużo tutaj nie pomoże. Piszesz ze ruszales i czyściłeś, ale co i jak? Jeśli masz wewnętrznie zabrudzenia w zaworze to trzeba miec duza szczescia aby to usunąć. Możesz spróbować wyplukac nieczystości ustawiając obroty silnika na 1800-2000 obrotów i ręcznie uruchamiać zawory w obie strony, każda stronę po 15 sekund i tak dobre pare razy. Zobacz rownież czy wszystkie zawory stoją w tej samej pozycji i czy nie maja luzow. Jeśli wszystko będzie w porządku i nic nie zobaczysz lub wyczujesz, to możliwe jest rownież uszkodzenie czujniki stanu neutralnego w środku zaworu. Wtedy juz nic nie zrobisz, pomoże tylko wymiana. Najczęstszą przyczyna takich problemów są zanieczyszczenia oleju w agregatach podłączonych do ciągnika. Wcześnie nie grało to praktycznie żadnej roli , ale w nowych zawodach gdzie wszystko jest dopasowane na jedna tysięczna milimetra nawet małe zabrudzeniami prowadzi do takich problemów.. A filtry montowane na bloku zaworow to "śmiech na sali".

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Mam problem z ciagnikiem FENDT 933 VARIO, blokuje hydraulikę przy pracy i nie wiem co zrobić. Wstawiam zdjęcia jakie błędy mi wyskakują. Czy ktoś potrafi mi pomoc ?post-201430-0-49677400-1474193979_thumb.jpegpost-201430-0-28313400-1474193234_thumb.jpegpost-201430-0-02360400-1474193268_thumb.jpegpost-201430-0-42440300-1474193289_thumb.jpeg

kosti68    16

Sprobuj najpierw skasowac bledy i po jakims czasie zobaczysz jaki blad znowu wyskoczy. Tylko jeden z tych bledow jest powiazany z hydraulika, ten drugi. Chodzi o czujnik pomiaru cisnienia pompy hydraulicznej. . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Massey294s
      Gdzie w Fendt 311 98r znajdę przyłącza do nabicia klimatyzacji?
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, mam problem z hydrauliką w deutzu, zaczeło mi coś cykac pod kabina i teraz po około 5 min od uruchomienia silnika zaczyna przerywać hydraulika. Dodatkowo muszę wszystko uszczelniać bo co chwilę nowy wyciek na rurkach pod kabina . Stan oleju jest a nie stety hydraulika przerywa, proszę o pomoc 
    • Przez złotymis
      Witam.  Potrzebuje momocy.  A więc w t25 mam problem z hydraulika.  Nie chce podnosić.  Trzeba mu naprawdę tepnac gazu żeby zacza podnosić..  Już sam nie wiem co jej sprawdzałem zaworki i dalej to samo..  może ktoś miał taki przypadek..  

• Przez Tommekpol
      Witamy
      Baza Maszynowa Danex autoryzowany dealer maszyn Case IH i ładowarek Manitou Group na terenie województwa podlaskiego posiada do zaoferowania dla Państwa ciągnik rolniczy marki Fendt model 512 C.

Dane techniczne:

Rok produkcji: 1998
      Silnik : 6-cio cylindrowy o mocy 125 KM
      Skrzynia 24/24
      Amortyzowana przednia oś
      4 prędkości wałka WOM 540/750/1000/1400 obr/min.
      EHR
      3 pary hydrauliki
      Przedni Tuz + WOM
      Zaczep automat
      Światła led
      Adaptacja pod przedniego Tura
      Opony przód 500/85 R 24 - 50 % 
      Opony tył: 520/85 R 38 - 90 %
      Pneumatyka jedno i dwuobwodowa
      Sterowanie obustronne na błotnikach
      Cena: 99.500,00 zł
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie tel. 606 648 578
      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.

• Przez kamil_z88
      Witam,

W Fendzie 309 LSA z 89 r, Zaczęła mi się zapalać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach po wyżej 1400 obrotów gasła. Wymieniłem czujnik jest to samo. Jutro będę mierzył ciśnienie oleju . Macie może informację jakie powinny być parametry ciśnienia na rozgrzanym i zimnym ?

Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.