joannabacisz

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Mam pytanko czy ktos moze mial juz podobna sytuacje. tescie chca przepisac gospodarstwo na syna ale maja kredyt z prow na sprzety do 2016 r., czy istnieje jakas mozliwosc zeby przepisac chociazby tylko bydło mleczne i kwote mleczna, bez przepisywania ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Takie pytanie to do banku, jak podejdą do sprawy. Co jest zastawione pod pewnymi warunkami można przepisać, zwłaszcza na syna, pewnie twego męża. Kredyt raczej nie koliduje z przepisaniem gospodarstwa, działki siedliskowej, pod warunkiem że nie będzie się przepisywać zastawionej ziemi.

Bo podejrzewam że część ziemi jest pod zastaw, wiec co ma do tego limit i stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Trzeba do Agencji złożyć pismo z zapytaniem. Jeśli się zgodzi to nie ma przeszkód. Warto dobrze to udokumentować. Z tego co wiem to przy problemach zdrowotnych przeszkód robić nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

Witam

 

Co ma Pani na myśli mówiąc "kredyt z PROW na sprzęty"? Jeśli poda pani więcej konkretów - jakie działanie PROW przede wszystkim - to będzie można Pani coś doradzić. W tej chwili wszyscy snują tylko domysły, bo nie znamy dokładnie sytuacji.

 

pozdrawiam


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojtamojtam    0

Witam. Mam podobne pytanie. Rolnik skorzystał z MGR, zakupił maszyny, otrzymał zwrot z agencji, umowa do 2016 r. Czy może przepisać gospodarstwo na syna wraz ze wszelkimi zobowiązaniami wobec Agencji oraz czy ewentualnie syn będzie mógł otrzymać wparcie dla młodego Rolnika, o ile oczywiście będzie nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam podobny problem. Rodzice wzięli kredyt z banku na budowę garażu kilka lat temu i ten kończy się w 2015 roku. W zasadzie to bank nad naszym gospodarstwem w tej chwili ma władzę, z ARiMR żadnej umowy nie mamy, PROWu też nie braliśmy więc wydaje mi się, że bank mógłby się zgodzić żeby przepisać tj. resztę spłaty z rodziców na mnie, ale wiadomo, że różnie to może być. Chciałbym MR wziąć już w 2014 roku, a tak to pewnie poczekam sobie rok dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

Przerabiałem ten temat. Prowadziłem taką sprawę i do uzasadnienia przekazania gospodarstwa ze zobowiązaniami PROW wystarczyły zaświadczenia lekarskie od specjalistów i lekarza rodzinnego. Najlepiej jest gdy przekazujący może iść na emeryturę (wcześniejszą także)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

A powiedzcie mi czy ktoś spotkał się z Was z kwalifikacjami następcy uzyskanymi przez wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i 3 staż pracy w rolnictwie (np. umowa o pracę 1/2 etatu) ?

Moja znajoma była zatrudniona przez 4 lata w gospodarstwie swojego teścia (umowa o pracę-nie jako domownik KRUS- na 1/2 etatu; teść odprowadzał składki ZUS), teraz teść chce pójść na wcześniejszą emeryturę a ma zobowiązania z modernizacji do 2017 r.

 

Koleżanka mówiła że była już z tym u prawnika i powiedział że wg niego jest wszystko ok, tzn okres pracy jest spełniony bo liczy się czas (od.. do..) a nie wymiar etatu, ale powiedział jej też że to zależy jak na to ARiMR spojrzy.

 

Może ktoś podzieli się doświadczeniami jak to w praktyce wygląda

Edytowano przez pawelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego jak składałem wniosek na młodego rolnika w 2010r to wymagania były ,szkoła średnia lub wyższa nie musiała być rolnicza,zawodowa rolnicza lub podstawowa z pięcioletnim stażem na gospodarstwie udokumentowanym KRUSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Wiem, (i masz tu racje) ale z tego co się orientowałem na tych samych zasadach traktowany jest staż pracy jako ubezpieczony w KRUS jak też okres zatrudnienia na umowie o pracę(dotyczy to mgr bo w mr to chyba tylko krus jest akceptowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wydaje mi się że nie ma znaczenia czy samemu się opłaca krus ,czy jest się zatrudnionym na krusie , w końcu liczą się udokumentowane lata składkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Czy ktoś już przeszedł całą procedurę z tym związaną i wie jakie dokumenty, wnioski itp składa się w ARiMR już po podpisaniu aktu notarialnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Dokumenty składa się przed sporządzeniem aktu notarialnego. Ja właśnie przerabiam to mojemu klientowi.

Edytowano przez Lukrolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rybackie 1
      w zachodniej Ukrainie. Gospodarstwo znajduje się ekologicznie czystej strefie między trzema znanymi uzdrowiskami: Truskawec (http://pl.wikipedia.org/wiki/Truskawiec_(miasto) ), Morszyn (http://en.wikipedia.org/wiki/Morshyn) , Sławsko (http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awsko_(Ukraina) ).
      Gospodarstwo znajduje się na terenie malowniczej doliny u podnóża Karpat, przy trasie prowadzącej do głównych ośrodków turystycznych w Karpatach.
      Gospodarstwo jest o powierzchni ponad 350 ha lustra wody, 100 ha ziemi przyległej, zbudowane jest na zasadzie kaskadowej, ponad 2000 m2 budynków technicznych, możliwość rozbudowy.
      Stawy są zasilanie przez trzy górskie rzeki. Czystość wody pozwala na hodowlę raków. Powierzchnię stawów można zwiekszyć.
      Gospodarstwo działające. Stan prawny SPÓŁKA AKCYJNA. Do kupna przeznaczono 90% akcji. 10% należy do pracowników i jest rozdrobniona, ale i je można wykupić. Cena 400 t $. Cena nie jest ostateczną.
      POZOSTAŁE MATERIAŁY NA EMAIL.
















      GOSPODARSTWO RYBACKIE 2
      Opłacalna hodowla ryb w Żytomierzu, miasto Rużin.
      powierzchnia lustra wody wynosi 50 hektarów.
      - głębokość - 1,8 m.

      Gospodarstwo posiada pomieszczenie mieszkalne (działka przyległa do domu - 1 hektar.), Mobilna przyczepa (dyżurka), pomieszczenie gospodarcze, transport wodny, wyławiacz do ryb itp.

      Długoterminowa dzierżawa ziemi.
      Są absolutnie wszystkie zezwolenia i dokumenty.

      GOSPODARSTWO RYBACKIE 3
      Pilnie! Sprzedawany jest unikaln e gospodarstwo rybackie: hodowla pstrąga znajdująca się na 9 hektarach ziemi, z doskonałym systemem komunikacji wodnej, bieżącą wodą, zdolnością do hodowli zarówno narybku, jak i ryb. Jedną z opcji jest hodowla pstrągów, która z łatwością może zostać przekształcona w amatorskie centrum rybołówstwa, w 11 oddzielnych stawkach połączonych hydraulicznym systemem zaopatrzenia w wodę. Przepływa woda: od górskich potoków i górskiej rzeki, przechodząc obok hodowli pstrąga i żywi świerzą czystą wodą. Hodowla pstrągów znajduje się w najpiękniejszym miejscu regionu Iwano-Frankowskiego, wokół hodowli pstrągów znajdują się pasma górskie z lasami iglastymi. Cena do negocjacji..











      GOSPODARSTWO RYBACKIE 4
      Na sprzedaż firma produkująca jesiotra i kawior. Zdolność produkcji wynosi 100 ton jesiotra rocznie lub 5-7 ton czarnego kawioru.
      Kategorie przedsiębiorstwa: Produkcja żywności, Hodowla ryb, przetwórstwo ryb.
      Adres: Chernovitskaya obl.
      Powierzchnia zakłady: 2 486 m²
      Własność prywatna. Działka wynosi 0,7 ha. 
      Zakład ma dwie linie technologiczne, jest możliwość dostawić dwie kolejne. Każda jednostka składa się z basenów rybnych wyposażonych w automatyczny system karmienia ryb, dozowników paszy, system typu float, system natleniania wody, mechaniczne, filtry odwróconej osmozy, biofiltra, podgrzewacz wody dezynfekcja, zespół pomp, system rur automatyki, urządzeń dozujących, aeratory, wymienniki ciepła, hydrocyklony.

      Linie są wyposażone w zapasowy system potrzymywania wszystkich funkcji w przypadku czasowej awarii sieci inżynieryjnych, laboratorium, kotłownia, źródła ciepła i zasilacza awaryjnego, lodówek i zamrażarek, wentylacja, sprężarki wysokiego i niskiego ciśnienia, system uzdatniania wody. +

      Przyczyną sprzedaży jest brak porozumienia między partnerami.
      Wartość 375 000$















    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj