Skocz do zawartości
News
joannabacisz

czy mozna przepisac gospodarstwo rolne majac zobowiazania prow???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Mam pytanko czy ktos moze mial juz podobna sytuacje. tescie chca przepisac gospodarstwo na syna ale maja kredyt z prow na sprzety do 2016 r., czy istnieje jakas mozliwosc zeby przepisac chociazby tylko bydło mleczne i kwote mleczna, bez przepisywania ziemi?

beret1990    24

jeśli jest coś zapisane w programie i biznesplanie to musi do 2016 roku to być wypełnione

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

tomek73    206

Takie pytanie to do banku, jak podejdą do sprawy. Co jest zastawione pod pewnymi warunkami można przepisać, zwłaszcza na syna, pewnie twego męża. Kredyt raczej nie koliduje z przepisaniem gospodarstwa, działki siedliskowej, pod warunkiem że nie będzie się przepisywać zastawionej ziemi.

Bo podejrzewam że część ziemi jest pod zastaw, wiec co ma do tego limit i stado.

Wiadomość z agroFakt.pl

kryssr    50

Trzeba do Agencji złożyć pismo z zapytaniem. Jeśli się zgodzi to nie ma przeszkód. Warto dobrze to udokumentować. Z tego co wiem to przy problemach zdrowotnych przeszkód robić nie będą.

green    3

Witam

Co ma Pani na myśli mówiąc "kredyt z PROW na sprzęty"? Jeśli poda pani więcej konkretów - jakie działanie PROW przede wszystkim - to będzie można Pani coś doradzić. W tej chwili wszyscy snują tylko domysły, bo nie znamy dokładnie sytuacji.

pozdrawiam

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

ojtamojtam    0

Witam. Mam podobne pytanie. Rolnik skorzystał z MGR, zakupił maszyny, otrzymał zwrot z agencji, umowa do 2016 r. Czy może przepisać gospodarstwo na syna wraz ze wszelkimi zobowiązaniami wobec Agencji oraz czy ewentualnie syn będzie mógł otrzymać wparcie dla młodego Rolnika, o ile oczywiście będzie nabór.

b0gdan    85

Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

mlodyhef    145

Mam podobny problem. Rodzice wzięli kredyt z banku na budowę garażu kilka lat temu i ten kończy się w 2015 roku. W zasadzie to bank nad naszym gospodarstwem w tej chwili ma władzę, z ARiMR żadnej umowy nie mamy, PROWu też nie braliśmy więc wydaje mi się, że bank mógłby się zgodzić żeby przepisać tj. resztę spłaty z rodziców na mnie, ale wiadomo, że różnie to może być. Chciałbym MR wziąć już w 2014 roku, a tak to pewnie poczekam sobie rok dłużej.

Lukrolny    0

Właśnie czeka mnie to samo: przejęcie gospodarstwa z zobowiązaniami, ale jest jeden problem, aby przejąć zobowiązania trzeba to uzasadnić np problemami zdrowotnymi, a teraz pytanie jakie są potrzebne zaświadczenia lekarskie (czy musi być komisyjne, czy też może wystarczy udokumentowana opinia lekarza rodzinnego / specjalisty, a może są jakieś inne sposoby na przejęcie zobowiązań?

Przerabiałem ten temat. Prowadziłem taką sprawę i do uzasadnienia przekazania gospodarstwa ze zobowiązaniami PROW wystarczyły zaświadczenia lekarskie od specjalistów i lekarza rodzinnego. Najlepiej jest gdy przekazujący może iść na emeryturę (wcześniejszą także)

pawelek    0

A powiedzcie mi czy ktoś spotkał się z Was z kwalifikacjami następcy uzyskanymi przez wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i 3 staż pracy w rolnictwie (np. umowa o pracę 1/2 etatu) ?

Moja znajoma była zatrudniona przez 4 lata w gospodarstwie swojego teścia (umowa o pracę-nie jako domownik KRUS- na 1/2 etatu; teść odprowadzał składki ZUS), teraz teść chce pójść na wcześniejszą emeryturę a ma zobowiązania z modernizacji do 2017 r.

Koleżanka mówiła że była już z tym u prawnika i powiedział że wg niego jest wszystko ok, tzn okres pracy jest spełniony bo liczy się czas (od.. do..) a nie wymiar etatu, ale powiedział jej też że to zależy jak na to ARiMR spojrzy.

Może ktoś podzieli się doświadczeniami jak to w praktyce wygląda

Edytowano przez pawelek

Tomasz78    415

Kolego jak składałem wniosek na młodego rolnika w 2010r to wymagania były ,szkoła średnia lub wyższa nie musiała być rolnicza,zawodowa rolnicza lub podstawowa z pięcioletnim stażem na gospodarstwie udokumentowanym KRUSem.

pawelek    0

Wiem, (i masz tu racje) ale z tego co się orientowałem na tych samych zasadach traktowany jest staż pracy jako ubezpieczony w KRUS jak też okres zatrudnienia na umowie o pracę(dotyczy to mgr bo w mr to chyba tylko krus jest akceptowany)

Tomasz78    415

Wydaje mi się że nie ma znaczenia czy samemu się opłaca krus ,czy jest się zatrudnionym na krusie , w końcu liczą się udokumentowane lata składkowe.

pawelek    0

Czy ktoś już przeszedł całą procedurę z tym związaną i wie jakie dokumenty, wnioski itp składa się w ARiMR już po podpisaniu aktu notarialnego ?

Lukrolny    0

Dokumenty składa się przed sporządzeniem aktu notarialnego. Ja właśnie przerabiam to mojemu klientowi.

Edytowano przez Lukrolny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez RobertG93
      Witam Wszystkich
      Jestem studentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Aktualnie jest to VII semestr i jest w trakcie pisania pracy inżynierskiej.
      Aktualnie mam problem z jednym zagadnieniem. Czym się różni gospodarstwo indywidualne od gospodarstwa rodzinnego? Nigdzie na internecie nie znalazłem "porównania". 

Jedyne co udało mi się odszukać:

"1. Za gospodarstwo rodzinne uważa się gospodarstwo rolne:
      1) prowadzone przez rolnika indywidualnego oraz
      2) w którym łączna powierzchnia użytków rolnych jest nie większa niż 300 ha."

Natomiast gospodarstwo indywidualne:

"Gospodarstwo rolne użytkowane przez osobę fizyczną.

Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
      Gospodarstwa indywidualne obejmują:
      gospodarstwa o powierzchni 1 ha i więcej użytków rolnych,"

Na pierwszy rzut oka oba gospodarstwa są tym samym.
      Czy gospodarstwa indywidualne są ograniczone powierzchnia użytków rolnych do 300ha?

pozdrawiam

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?