Skocz do zawartości
damianus2222

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian3005    45

Do zestawu sn z agromaszu jest potrzebny ciężko koń bo agregat sporo waży
Jak już będziesz kupował to bierz wał gumowy
Ja oficjalnie polecam . Zasialem łącznie nim około 120 ha i zużycia nie widać.

Wiadomość z agroFakt.pl

dragonek80    1

jakieś porady co do tego siewnika ? zamierzam kupić z agregatem talerzowym, wał gumowy, sterowanie komputerowe

obecnie sieje amazone z agregatem aktywnym 4,5metra

dragonek80    1

adrian3005 jak masz ustawione te bolce do głębokości pracy agregatu talerzowego ? mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie tego

oraz drugie pytanie bo widzę że trochę już posiałeś tym siewnikiem

na jakim ustawieniu siałeś np pszenżyto i pszenicę ? zgadza ci się z próbą kręconą ?

kacper111    1

Witam. Kupiłem niedawno siewnik Unia group Plus A700/3D i będę ciągał zetor proxima 90 widzę podnosi ok a gleby słabe to może pociągnie jak myślicie. Dodam mam z przodu ładowach hydrometu waży tone obciążenie jest jeszcze mam balast 500kg zakladany na tura z wozka widowego, przełamać nie powinienem bo adowacz ma podspodem łaczenie dwoma szynami przód z tyłem.

wojtek1m    0

Panowie a co sądzicie o agromaszu sn300 z brona aktywną i wałem gumowym czy class arion 610 da sobie rade na górzystych polach i jak oceniacie taki zestaw pod względem jakości wykonania . czy różni się ona od famarola plus 700/3d

ursus1991    8

Jestem na etapie poszukiwań raczej siewnika nabudowanego. Zastanawiam sie nad opisywanymi wyżej agromasz sn300, famarol plus 400 oraz brodnica jota N. Wszystkie siewniki na redlicach talerzowych z kolami kopiującymi. Mam kilka pytań do użytkowników tych maszyn. Jak z utrzymaniem głębokości siewu w tych modelach? Czy posiadają mocny docisk redlic? widziałem ze agromasz ma grube talerze przy redlicach, jak taka redlica zagłębia sie na ciężkiej ziemi? Jak z dokładnością wysiewu w każdym z tych modeli, czy próba kręcona mocno odbiega od tego co wychodzi w polu? (użytkowałem ostatnio poznaniaka i powiem szczerze ze masakra, próba kręcona to jedno a to co w polu to całkiem inna wartość. czasami wysiał tak jak wyszło na probie, a zazwyczaj albo za dużo albo za mało. czasami różnica nawet 50 kg, najgorzej to w życie hybrydowym i rzepaku, gdzie wysiewa się małe ilości.) 

Czy wie ktoś ile warzy brodnica z redlicami talerzowymi? Na stronie producenta jest podana sama waga siewnika, bez agregatu.

Czy w każdym z tych siewników można ustawić znaczniki aby wyznaczały środek ciągnika?

W agromaszu są zamontowane proste zęby, przez co na pewno będzie stawiał więkrzy opór.

Prosze o rady i odpowiedzi na te pytania. Trochę dużo tych pytań, ale dokładność siewu jest bardzo ważna.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez bizonlukaszZ056
      Witam. Jak w temacie chciałbym poznać opinie o siewniku Fiona Apollo 3 metrowym gdyż planuję coś kupić i o amazone spotkałem dużo opinii a o fionie nie a mam niedaleko do kupna w dobrej cenie. Czekam na odp.
    • Przez BARTOLA
      witam wpadł mi ostatnio taki pomysł aby samemu zrobić agregat uprawowo siewny   a mianowicie tak posiadam kultywator bomet 2.80m i z tyłu posiada on zaczepy na wałki i myśle zamiast wałków podczepić tam siewnik poznaniak i wtedy po orce odrazu siać jak myślicie dał by rade ten pomysł ?
    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez mercurial2000
      Witam, mam problem z normą wysiewu ziaren w monosemie 4 rz, stopkowym. Maszyna nowa, bardzo prosta. Ustawiam dawkę nawozu - leci co do kilograma, ziarna przy odpowiednim ciśnieniu dobrze się trzymają tarczy, sieje się lekko. Ale co inne pole i ziarno to norma wysiewu ziaren ma rozstrzał od 500 szt do 10 tys. na hektarze... Przecież takim siewnikiem to nie da się jeździc na usługę, bo klient chce tyle, a ja mu mówię "Panie, zobaczymy w trakcie"... Jasna cholera mnie bierze i nie wiem co zrobic. Z licznikiem też nie mogę dojsc do ładu - po kalibracji prędkości na 122 m i przy prędkości 7,5 km/h traktora na liczniku siewnika wyświetla się prędkosc od 7 do 9 na h. Zwiększam liczbę impulsów, i tak to nic nie daje. Co pole to też inaczej liczy. I np zasieję 3 ha, a wyświetla mi, że zasiałem 3,4 ha... Kazdy chwali te siewniki, a ja swój najchętniej utopiłbym w jeziorze...