damianus2222

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85

Polecane posty

damianus2222    119

Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem któregoś z wymienionych siewników. Ciągałby go zetor proxima plus 85. Prosiłbym właścicieli o wyrażenie opinii na temat jedneo i drugiego? jak z wykonaniem, i który bardziej byście polecali. Chyba że ewentualnie inna firmę, lecz to tak jak w przypadki tych dwóch cena podobna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Z agromaszem proxima bedzie miał bardzo cieżko .. raz jest cieższy i dwa ma wiekasze zapotrzebowanie na moc .. ja mam plus s 400


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

michalmeer a powiedz mi jak się sprawuje ?? jakie masz redlice ? ile można go max zasypać, ścieżki masz zamykane mechanicznie czy elektronicznie ??? :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sprawuje sie dobrze .. redlice mam zwykle ale teraz wzioł byt m talerzowe .. zasypany do pełna około 6 worków pszenicy, sciezki zamykane są na powietrze poprzez pilot


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

no ja bym brał chyba raczej z talerzowymi, trochę mało jak wchodzi tylko 6 worków, najbardziej optymalnie byłoby dla mnie aby weszło 8 :) a powiedz mi jeszcze ile on waży ???


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jest jeszcze Plus 700 robiony u nas w Kutnie do którego wejdzie na pewno 8 worków tyle że jest wyższy.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

@kamil16251290 powiedz mi ten plus 700 jest dużo cięższy ??? lub jaka jest jego masa. Bo widziałem również że dodałeś kiedyś fotkę fenixa 700/3 jako nowość, i bierny. Powiedz on dużo cięższy jest ? i jakie ma zapotrzebowanie na moc ? :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@damianus2222, zbytnio nie umiem ci odpowiedzieć. Według katalogu sam Plus 700 waży 750kg. A ile sam agregat nie mam pojęcia bo agregat zębowy do plusa to jest inny niż ares XL, jest inna rama, zęby są proste i jako sam osobny agregat nie jest oferowany tylko jako już w zestawie z siewnikiem Plus 700.

Fenix waży sam 700kg ale też tu nie wiadomo w jakiej specyfikacji bo Unia szczegółowo nie podaje tego w swoich informatorach a wagi z tabliczek bo też jedna wielka loteria. Zapotrzebowanie na moc jest takie jakie ma agregat jaki jest zastosowany.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

aha, dzięki, no fenix pewnie jest drogi ale w miarę spoko wygląda. Interesujący jest też ten agromasz sn 300 bo patrząc ma skrzynię załadunkową bardzo blisko więc zetor mój myślę że dałby rade podniejśc zasypanego przód mam dociążony, ziemie u mnie to 4-6 klasa, troche górek jest, tylko jak to w praktyce by szło to nie wiem.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Dodam jeszcze że Plusa 700 można zdjąć z agregatu a Plusa 400 już nie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

dzwoniłem do dystrybutora agromaszu. Powiedział mi że ten zestaw siewny o którym tu mowa sn 300, proxa powinna dać radę, tym bardziej na moich ziemiach 4-6 lekkich w uprawie. Agregat podobno wygląda mniej jak famarol plus 400 i jest lżejszy ... cena jaką mi powiedział za niego to 32 tys. netto

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Plus 400 na zębowym agregacie to kosztuję 37900zł netto.

Osobiście wolałbym Agromasza :)

Edytowano przez kamil16251290

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Agromasz jest spopro ciezszy .. kity Ci wciskał .. pozatym na piaskach bierny agregat idzie znacznie cieżej ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kwestia wału, kiepski mały wał będzie lgnął w piaskach i dlatego idzie ciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TegoNic    1

Mam sn300 u siebie, sieje nim pierwszy rok  i coś czuję żę chyba ostatni. Pierwsze co wyszło to,  że wał ugniatajacy haczy o zgarniacze , troche regulacji i pukania młotkiem udało sie naprawić. Druga sprawa -  znaczniki hydrauliczne z końcówkami na weżach tak zaprojektowane  że rozłożenie znacznika do końca urywa waż-na szczescie nie korzystam.  Klapa podnoszenia totalny bezsens , dzielona przez cała długość , po deszczu jak zajrzesz do środka to masz  mokro , a jak jest sucho i sie kurzy to brudy wpaduje do środka . Kółka wygarniające zboże nie obracaja sie płynnie a małymi skokami, niektóre maja sporo luzu i ziarko wylatuje inne chaczą rynienke. Na dość złego jeśli nie założe szuflad  to widać jak ziarka nie trafiaja do lejka z weżem tylko często gdzieś wystrzeli np. na podest. Złożenie głowicy do próby kręconej od biedy tragedii nie ma ale już spowrotem złożenie do siania to ręce obcierasz, żadnych uchwytów , złapać nie ma za bardzo za co. O bardzo słabej jakości wykonania i malowania nie wspomne.  A dziś sie urawał wąż dostarczajacy ziarno do talerza, prędzej wysiał 7 ha rzepaku także nocomment

Edytowano przez TegoNic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

3m  :blink:

zapomnij

 

2.5m oczywiście, o ile ma normalną hydraulikę, czyli każdy U, zetor i rusek odpada 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas466    0

Na temat Agro-Masz SN300 t mogę sie wypowiedziec ponieważ rok wysiałem okolo 70h rzepaku i około 80 zbórz.

Na początek wspomnę dlaczego nowy Agromasz a nie stara np Amazone. Otóż nasz rynek jest już tak nasycony starymi maszynami, że ciezko jest kupić coś dobrego, gotowego do pracy. Do każdej starej maszyny na dzień dobry trzeba wpakować "pare" groszy. Wymalowanych sprzetów i pospawanych, cieszących pierwszy rzut oka jest full.

Wracajac do Agromasza, jak model wskazuje 3m, agregat talerzowy, redlice talerzowe, zasyp okolo 700l, wał packera, z komputerem do scieżek.

Obciałem tak jak wspomniałem wyżej około 150h przez sezon i zero uszczerbku na mojej psychice oraz na kondycji maszyny.

Warto dodać ze był to bardzo suchy rok gdzie wilgoci nie widzialem przez caly okres zasiewu, było czasami twardo (cieżkie iły) ale przeważnie lekkie do uprawy ziemie. Zaczynajac od talerzy: praktycznie zero oznak zurzycia, jedynie lakier wytarty, wadą okazał się wał packera, który na lekkich ziemiach zapychał sie i ciągnał mase ziemi. Co do siewnika zero problemów, ziarno dozuje dosc precyzyjnie (lepiej niz sie spodziewałem), niec nie haczy jak kolega wczesniej pisał. Rurki od wysiewu jeszcze całe. Faktem jest to ze moze i duzo hektarów jeszcze nie przesiał, ale przeważnie wszystkie wady wychodza w pierwszym roku uzytkowania.

U mnie problem ze znacznikami nie wystapiły, kurz anie woda do skrzyni zasypowej nie leci. 

 

Reasumując: siewnik wart swojej ceny, sieje dosc dokładnie i równo, agregat wraz z packerem na moich ziemiach sie sprawdza (na lekkie proponuje zwykly agregat). 

 

Porównania z innym siewnikiem swoim nie mam, ale porównując efekty końcowe pomiedzy Agro a np Kvernelandem pneumatycznym według mnie nie ma wiekszej róznicy.

 

Opinie sa moje, nie musi sie z nimi nikt zgadzac,

to tyle pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Kolego, również mam ten siewnik, na lekkie gleby wybrałem wał gumowy i nie pcha ziemi jak packer, ze znacznikami nie mam problemów, wysiew zgadza się, wychodzi tyle co się ustawi , mógłby byc tylko troszkę lżejszy ten agregat

Ale reasumując ogólnie jestem zadowolony  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

sprawdzi się ten siewnik na glebach ciężkich, glina ?

myślę nad agregatem talerzowym z wałem gumowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas466    0

Tak jak pisałem, u mnie sa iły i nie narzekam na robote.

Choć jak jest mokro to sie obkleja wszystko, ale ten defekt jest nieunikniony. 

Wybrałem talerze zeby rozdrabniały pacyny, wal packera tez robi dobry efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MeRcEdReS    25

Porównując dwa te zestawy uprawowo siewne ciężko określić który jest lepszy ponieważ trzeba by użytkować jakiś czas obydwa w gospodarstwie żeby stwierdzić, jednak mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami z racji tego, że posiadam Famarola Plusa od kilku lat, choć dziś grubo bym się zastanowił przed zakupem choćby właśnie nad Agro Maszem, ale wtedy nie było go jeszcze na rynku.

Obydwa zestawy są z tej samej półki cenowej, zaletą Agro Maszu jest z pewnością to, że przy zakupie ma wiele dodatkowych opcji, jak np kilka wałów, komputer z licznikiem hektarów,prędkości itp, włóka, kółka kopiujące na redlicach, czy różne warianty zamykania ścieżek. Natomiast Famarol gdy kupowałem mojego występował tylko w jednej opcji wyposażenia czyli: Wał packer, ścieżki sterowane pneumatycznie, ścieżki przedwschodowe, licznik przejazdów do zamykania ścieżek - zwany przez sprzedawców komputerem, redlice zwykłe, dzielone kółka wysiewające do drobnych nasion. Być może w nowszej wersji Plusa(tej czerwono szarej) jest już kilka opcji, widziałem na ostatnim Agro Show(2015) że miał dołożone oświetlenie, redlice talerzowe, zmienioną przekładnię, ścieżki elektryczne. Nadal w Plusie nie ma możliwości wyboru wału, na dodatek tak jest skonstruowany, że nawet jeśli by się chciało samemu dorobić np rurowy i przełożyć, to też pół dnia zabawy, bo listwa ze skrobakami od packera jest podzielona na cztery części i każda oddzielnie przykręcona do ramy agregatu, a nie tak jak w każdym innym agregacie(np. Agro Masz) packer i skrobaki to jedność i zmiana na inny to kwesta odkręcenia 8 śrub na piastach i wał wychodzi. Kolejnym absurdem są znaczniki, które są za krótkie żeby ustawić na środek traktora a jedynie na koło można jechać, nie posiadają też zabezpieczenia w postaci śruby ścinanej, natomiast Agro Masz ma dłuższe i z zabezpieczeniem. Minusem famarola z pewnością jest też to, że nie można wyczepić siewnika, oczywiście z pewnością ktoś się uprze, że można, ale jeśli to w ogóle realne to też pewnie pół dnia roboty bo producent tego nie przewiduje.(Agro Masz można jest wyczepiany) Problem jest także z podnoszeniem zestawu bo uchwyty do podhaczania ramion są ruchome o pionowym skoku, niby nie dużym, ale jeśli ciągnik nie podnosi zbyt wysoko, jak np. stare Ursusy to jest to problemem, podnośnik musi unieść się na dobre 40% żeby zacząć podnosić zestaw, co skutkuje tym, że całość nie podnosi się zbyt wysoko przy pracy na rozkręconym cięgle aby agregat szedł równo, co pokazuje wskaźnik poziomowania na siewniku( Agro Masz ma podhaczanie sztywne). Ścieżki zamykane pneumatycznie można uznać minusem ponieważ ciągnik musi mieć sprawną pneumatykę jednoobwodową, ale i plusem za to, że nie jest to tak awaryjne jak te elektryczne w których przepalają się silniki. Dokładność wysiewania też pozostawia wiele do rzeczenia, próba kręcona przeprowadzona wg instrukcji odbiega od tego co wychodzi w polu, ale po jakimś czasie można samemu dojść do w miarę dobrej dokładności.

Jak wiadomo to co przedstawiam tu jako wady mojego Famarola dla wielu może nie stanowić żadnego problemu bo np nie używa znaczników albo ma tylko ciężkie ziemie i sam packer spisuje się swietnie. To tylko moje skromne zdanie, przedstawienie rzeczy na które wielu z pewnością nie zwróciłoby uwagi kupując zestaw uprawowo siewny, tak zresztą jak ja się nie zwracałem, ale jak wiadomo cena jest atrakcyjna i to wielu nakłania do zakupu tej maszyny jako nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Witam. Czy New Holland Td95D da sobie rade w agregacie Agromasz z siewnikiem nabudowanym. Maszyna na agregacie zębowym, wałki strunowe, siwnik redlice talerzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj