damianus2222

Siewnik nabudowany-sn-300-agro-masz vs. Famarol plus 400 do proximy plus 85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian3005    49

Do zestawu sn z agromaszu jest potrzebny ciężko koń bo agregat sporo waży
Jak już będziesz kupował to bierz wał gumowy
Ja oficjalnie polecam . Zasialem łącznie nim około 120 ha i zużycia nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

 jakieś porady co do tego siewnika ? zamierzam kupić z agregatem talerzowym, wał gumowy, sterowanie komputerowe

 

obecnie sieje amazone z agregatem aktywnym 4,5metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

adrian3005 jak masz ustawione te bolce do głębokości pracy agregatu talerzowego ? mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie tego

 

oraz drugie pytanie bo widzę że trochę już posiałeś tym siewnikiem

 

na jakim ustawieniu siałeś np pszenżyto i pszenicę ? zgadza ci się z próbą kręconą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Kupiłem niedawno siewnik Unia group Plus A700/3D i będę ciągał zetor proxima 90 widzę podnosi ok a gleby słabe to może pociągnie jak myślicie. Dodam mam z przodu ładowach hydrometu waży tone obciążenie jest jeszcze mam balast 500kg zakladany na tura z wozka widowego, przełamać nie powinienem bo adowacz ma podspodem łaczenie dwoma szynami przód z tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1m    0

Panowie a co sądzicie o agromaszu sn300 z brona aktywną i wałem gumowym czy class arion 610 da sobie rade na górzystych polach i jak oceniacie taki zestaw pod względem jakości wykonania . czy różni się ona od famarola plus 700/3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jestem na etapie poszukiwań raczej siewnika nabudowanego. Zastanawiam sie nad opisywanymi wyżej agromasz sn300, famarol plus 400 oraz brodnica jota N. Wszystkie siewniki na redlicach talerzowych z kolami kopiującymi. Mam kilka pytań do użytkowników tych maszyn. Jak z utrzymaniem głębokości siewu w tych modelach? Czy posiadają mocny docisk redlic? widziałem ze agromasz ma grube talerze przy redlicach, jak taka redlica zagłębia sie na ciężkiej ziemi? Jak z dokładnością wysiewu w każdym z tych modeli, czy próba kręcona mocno odbiega od tego co wychodzi w polu? (użytkowałem ostatnio poznaniaka i powiem szczerze ze masakra, próba kręcona to jedno a to co w polu to całkiem inna wartość. czasami wysiał tak jak wyszło na probie, a zazwyczaj albo za dużo albo za mało. czasami różnica nawet 50 kg, najgorzej to w życie hybrydowym i rzepaku, gdzie wysiewa się małe ilości.) 

Czy wie ktoś ile warzy brodnica z redlicami talerzowymi? Na stronie producenta jest podana sama waga siewnika, bez agregatu.

Czy w każdym z tych siewników można ustawić znaczniki aby wyznaczały środek ciągnika?

W agromaszu są zamontowane proste zęby, przez co na pewno będzie stawiał więkrzy opór.

 

Prosze o rady i odpowiedzi na te pytania. Trochę dużo tych pytań, ale dokładność siewu jest bardzo ważna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil28000    1
próbował ktoś podnieść taki siewnik czymś pokroju NH td5.115 ( agregat zębowy), tak żeby na pusto na pole dojechać a w polu z pół zbiornika zasypywać? PS. nh ma tura ale nie ma obciążników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj