24damian24

Renault 110-54

Polecane posty

corrado    401

Dokładnie tak. Jak dla mnie silniki MWM i Deutz ( mowa o chłodzonych powietrzem montowanych np. w serii DX ) to najlepsze silniki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To że silnik 6cyl nie znaczy że 15 musi wziąść - nie wiem jak by musiał katować renie (110.54) aby wzięła 15L. Mi wychodzi spalanie od 8 do 11 może 12L na godzinę. Mówię tutaj o samej pracy a nie przestojach czy pyrkaniu na wolnych obrotach.

Sąsiad ma dwa stare deutzy 6cyl (lata 60 przed serią dx)  i jeden 100 konny pali poniżej 10 (bez napędu) a drugi 120 koni na turbinie w orce pali ok 12L. Wcześniej miał 80koni 6cyl to do max 10 litrów dochodził (gaz w podłodze) ale nie było czym jechać.

Już od nie jednej osoby słyszałem że stare zachodnie silniki pobijały pod względem spalania te nowiutkie dzisiejsze maszynki <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Rozglądam się za jakąś renią   ok 100 koni interesuje mnie wersja mechaniczna czym różni się  106 54  od 110 54  czy to są jakieś istotne różnice czy tylko pare koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Konie te same - różnią się detalami, np renia 110 ma ramę wzdłuż silnika a 106 nie. Jest jeszcze parę drobiazgów ale dokładnie ci nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

106 ma krótszy ryj i nieco mniejszy promień skrętu, jeden zbiornik na paliwo i brak ramy i jak już wspomniał kolega wyżej brak ramy

można znaleść eksportówke na Niemcy ze skrzynią 40kn/h


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Mam wątpliwości czy 106 nie zadurza , a może jakaś największa w 4 cylindrach ,najbardziej chodzi mi o to żeby w przyszłości bez problemu dała rade z agregatem siewnym 3 metry a maszyny na razie  mam dopasowane do mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Renia 110.54 jest długa ale do agregatu z hydropakiem idealna nie musisz składac siewnika bo nie masz przyczepności, dwa baki to też moim zdaniem wygoda wlewasz 225l i zapominasz o paliwie, rama po całości to pewne wzmocnienie, w mojej okolicy jeden gośc złatwił ursusa 6 cyl gdy przejeżdzał przez bruzdę na rozłożonym agregacie pękła mu skrzynia. Moja ma amortyzowaną kabinę więc jest jeszcze wyższa ale  wygoda i widocznośc bez problemu a dostęp do wszystkiego wyśmienity, myslę że w okolicach 40 tyś ciężko będzietrafic inny równie niezawodny sprzet


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

koledzy mam pytanie...

Ciągnik posiadam już prawie 4lata ale ostatnio zastanowiła mnie jedna rzecz...

czy u was te ciągniki też są takie mułowate???

tzn jadąc z ładunkiem bez różnicy czy to 14 czy 6t na 4 biegu rozpędza się bardzo powoli???

dymu nie puszcza wcale, tylko taki mułowaty mi się wydaje....

nie ma takiego pier...dolnięcia jak np ursusy 12xx czy 16xx że aż wszystko dudni jak na obroty wchodzi...:)

nie wiem czy czasem zmiana filtra paliwa coś by zmieniła?? (jeszcze tego nie zrobiłem odkąd ją mam..:) )

czy te ciągniki po prostu tak mają...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Filtry paliwa i powietrza to jak tylko zakupiłeś powinieneś wymienić, Do tego filtry hydrauliki. U mnie na obroty wchodzi normalnie bez problemów ciąg czuć cały czas do odcięcia paliwa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

na luzie też bez problemów wchodzi na obroty....

tak jak pisałem, gorzej z ładunkiem... do 3 biegu jeszcze jakoś ciągnie... najgorzej jest na 4 biegu z zającem....

tam jest jeden filtr paliwa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

paliwowy masz za pompką, ciężko powiedzieć ile i jaki, bo były okrągłe 2 małe, 1 duży lub kwadratowy

okrągłe są takie same jak do perkinsa, kwadratowy idzie w silnikach JD, więc problemów z dostaniem nie powinieneś mieć

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W 110 siedzi silnik MWM filtr bodajże P556245 z Donaldsona i PM819 z Filtrona. Tak na 90%.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

W 110 siedzi silnik MWM filtr bodajże P556245 z Donaldsona i PM819 z Filtrona. Tak na 90%.

 

z tego co na szybko patrzę to są właśnie te niższe

 

tu masz numery, powinny pasować: FF4052A 6005007410 6005000895 836339371 1896287M91 162000081001 3405419M1 1930277 D8NN9176AA 243191301 961048 32400502


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Fakt popieram mój błąd masz rację. Sprawdziłem w ciągniku. Ale w 120.54 mam 819 W sumie różnią się wysokością. Nie wiem czemu taki siedzi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Obydwie


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To jest oryginalna pompa LucasCAV.

Odpowietrza się najpierw 2 potem 1 (wg numeracji ze zdjęcia). Można także zrobić to jednocześnie.

 

Jeśli pompa wtryskowa była demontowana warto po odpowietrzeniu pompką zasilającą (patrz wyżej) odkręcić jeden z przewodów

na zdjęciu zaznaczony strzałką i odchylić go. To pomoże odpowietrzyć rotor. Zakręcasz po uruchomieniu silnika.

post-81345-0-28379500-1457348089.jpg

 

*Wykorzystałem Twoje zdjęcie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli wymieniasz tylko filtr paliwowy to tak naprawdę nie ma potrzeby odpowietrzania pompy wtryskowej tylko sam filtr.

 

Czytając Twoje wcześniejsze posty widzę, że masz problem z pompą wtryskową, dlatego sama wymiana filtra nie wiele pomoże. Tak na marginesie zachęcam sprawdź stan filtra pompki zasilającej, ponieważ to on jako pierwszy zatrzymuje zanieczyszczenia. Przed ponownym założeniem wyczyść i przemyj w czystym ON.

 

Mogę Ci także doradzić i zachęcić, abyś poza tym sprawdził stan filtra nylonowego wewnątrz pompy wtryskowej znajdujący się na jej wejściu (zaznaczone strzałką).

post-81345-0-55631800-1457385384.jpg

 

Proponowałbym zdemontować cały korpus zaworu przymocowany czterema śrubami dlatego, że samo wyjęcie filtra powoduje przedostanie się części zanieczyszczeń do wnętrza pompy.

 

Tak wygląda to po rozłożeniu na części pierwsze.

post-81345-0-35378800-1457385396_thumb.jpg

 

*Czasem sprężynki są inne niż przedstawione na zdjęciu.

 

Odkręcasz przewód zasilający pompy wtryskowej. Następnie luzujesz (nie odkręcasz) króciec zasilający (1), potem odkręcasz cztery śruby na klucz 8 i zdejmujesz kompletny korpus zaworu.

Teraz odkręcasz króciec zasilający (1) zwracając uwagę na dociskającą go sprężynę (3). Wyciągasz ją, następnie regulator zaworu (4) lub tylko grzybek (zależnie od budowy) oraz filtr nylonowy (5).

Dalej wszystko po kolei.

 

BARDZO WAŻNE!

Zwracaj uwagę na poszczególne części składowe, aby w takiej samej kolejności złożyć, gdyż mają one bardzo istotny wpływ na pracę pompy wtryskowej!
Filtr nylonowy przed włożeniem należy przemyć w czystym ON.

 

Wraz z tulejką zaworu (6) razem wyjdzie podkładka. Jeśli coś nie wychodzi należy przekręcić i stuknąć o blat stołu lub na rękę. Najciężej wychodzi ostatnia sprężynka (8).

 

Kolejność przy składaniu:

  1. Sprężynka (8) jako pierwsza.
  2. Kompletujemy wkładając w tulejkę zaworu (6) po kolei tłoczek zaworu (7), sprężynkę zaworu (tu jej nie ma) na wierzch regulator zaworu (4) lub tylko grzybek. Obracamy na płasko korpus zaworu i w takiej pozycji delikatnie wkładamy skompletowaną powyżej tulejkę zaworu (6). Zwracamy uwagę, aby nie wypadł tłoczek.
  3. Filtr nylonowy (5) wkładamy już normalnie w pozycji pionowej.
  4. Sprężyna dociskowa (3) wchodzi w środek filtra i dociska grzybek.
  5. Na koniec króciec zasilający (1) z podkładką (2) dociskamy i zakręcamy.

Filtr plastikowy w pompie wtryskowej już nie będzie taki brudny, gdyż znajduje się za filtrem paliwowym, jednak mimo wszystko zbierają się tam bardzo drobne zanieczyszczenia i trzeba go wyczyścić.

 

Po tych wszystkich operacjach przeprowadź pełne odpowietrzanie.

 

Jeszcze jedno skoro nie puszcza dymu pod obciążeniem tzn. że do sprawdzenia wtryski (nie leją tylko robią za słabą mgiełkę). Pompa także nadaje się do sprawdzenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Widzę kolego że dobrze orientujesz się w temacie!
Bardzo dziękuję za istotne uwagi... zacznę od wymiany filtra, oraz filterka pompki zasilającej...
Teraz może co nieco wyjaśnię bo chyba coś niejasno napisałem... Nie jest tak że nie mogę nim ujechac... Tylko po prostu wydaje się trochę mulowaty... Jak juz się rozpędzę to jedzie bez problemów.. Mam może jakieś inne odczucia co do pracy silnika bo wcześniej z przyczepami latalem 360 i tam jak już miała ciężko to wiadomo najpierw dym, po silniku czuć było że dostaje w dupe, a na końcu spadek z obrotów...
Tutaj jest inaczej. Z obrotów nie spada jakoś wyraźnie tylko jak ma ciężko to dalej się nie rozpędza, np pod górkę... Potem gdy się wdrapie to znowu jedzie... Po prostu wydaje mi się że te 100km nie powinno czuć ładunku 14 ton skoro 360 potrafiłem wozić 9...
W pługu idzie normalnie..
Jak ma za ciężko to 1.5 tys obr nie mogę przekroczyć, robię bieg niżej czy też pół i idzie dalej...
Co do dymu to jak ma ciężko, tylko delikatną czarną mgiełka wytwarza... A nie kopci jak lokomotywa...
Może te ciągniki po prostu tak mają... Chodzi o to że nie mam z kim porównać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Podstawa to sprawdzić cały układ paliwowy i doprowadzić go do należytej sprawności.

Skoro puszcza jakiś choćby delikatny czarny dymek to ustawienie rozrządu jest prawidłowe. Podstawowe (fabryczne) ustawienie dawki paliwa na pompie paliwowej jest naprawdę na niskim poziomie, dlatego też ten Renault z silnikami MWM jest oszczędny. Jednakże nawet przy fabrycznym ustawieniu dawki i odpowiednim ciśnieniu na wyjściu oraz prawidłowym działaniu wtryskiwaczy przy obciążeniu powinien zadymić (oczywiście nie jak lokomotywa). Jeśli się tak nie dzieje oraz dodatkowo ciągnik jest "mułowaty" trzeba koniecznie sprawdzić wtryskiwacze. Mgiełka jaką powinien wytworzyć jest naprawdę nieporównywalna z Ursusami. Potem można szukać dalej.

Renault jest ustawiony inaczej niż nasze rodzime Ursusy, ale nie są i nie mogą być mułowate - jeśli wszystko jest sprawne.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam po dłuższej przerwie.

Ilu watowa żarówka powinna być w kontrolce na desce w tak zwanym kogucie 3W?

I jeszcze jedna sprawa, normalne jest nagrzewanie się na desce tych zielonych przycisków od halogenów na dachu?

Po 90sec aż parzy ten przycisk! mam taką cieniutką żarówkę OS12/1,2 N30 odpowiednia ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj