24damian24

Renault 110-54

Polecane posty

izydor6280    1154

bardziej oplaci Ci sie zakuc, zaplacisz ok. 100zl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie jak nie kupię gotowej (w przyzwoitej cenie) to pojadę do nich aby dorobili. Mam do nich niecałe 35 km (to jak żut beretem) a słyszałem że dorabiają nawet nie typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Z doswiadczenia wiem ze te zakuwane to sa nie wiele warte. A jesli chodzi tu o sprzeglo to bym nie ryzykowal. W razie zakucie pusci a ktos bedzie np podpinal maszyne to bedzie bieda jak przycisnie. Dlatego bym namawial na oryginalna mimo ze drozej wyjdzie chyba ze tymczasowo zakujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Panowie wczoraj pojawił się problem - pękła mi linka od sprzęgła ;[

Wieczorem ją wymontowałem i na allegro nie ma do reni 110.54 (kabina na sztywno) niby są podobne do tych

http://allegro.pl/li...4029596672.html

http://allegro.pl/li...3998729103.html

ale nie ma do 110.54 z kabiną bez amortyzacji.

Mam do was prośbę - ma ktoś katalog aby podać nr linki?? Gdyby gościu nie maił katalogu to nie chcę wysyłać kilka razy i przymierzać

 

Wojtek daj maila prześlę Ci katalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@Harnas88 powiec Ci ze w tamte zniwa zerwala sie linka w Johnie, nowa cena kosmos, dobrac cos nie realne, ale w sklepie dali nam namiar na goscia od zakuwania, koszt z tego co pamietam ok. 100zl.

jak narazie nie ma problemow a przejezdzila 1.5 sezou

mysle ze nie ma roznicy, dobrze zakuta linka wytrzyma tyle samo co nowa ze sklepu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Czyżby 3,5- 4,5tyś?:) wiem bo wymienialiśmy w kombajnie tylko ze 3 sztuki po małym pożarze ale to inna bajka. Brat 3 razy zakówał linkę od biegów w kombajnie mf średnio co dzień i za kazdym razem w innym zakładzie az w koncu kupił nową i jest ok. Moze takie akurat u nas zakłady ale mimo wszystko ze sprzęgłem bym uważał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak jest coś dobrze zrobione i podstawa aby było z dobrego materiału to nie ma problemu z dorabianymi rzeczami. Też jestem zdania że oryginały (nawet używane) wytrzymają więcej niż ten polski bubel. Jednak nie dam za kawałek linki ponad 3 stówy , ponadto w okolicy oryginału nie dostanę a po trzecie nie będę się wygłupiał z używaną linką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Daj Boże, żeby owa zakuwana linka służyła ci 200 lat, ale gdyby miała się urwać i coś przez to komuś zrobić - warto dać i 400zł.

U mnie jeden gościu stwierdził, że obudowa wałka WOM od rozrzutnika nie jest mu potrzebna potłukł ją siekierą na kawałki. Pech chciał, że 2 tygodnie później w tenże wałek wkręciło go tak, że ubranie robocze nie puściło i stało się nieszczęście. Śmierć w męczarniach na własne życzenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jesli nie jest przetarta to uzywka bedzie napewno bezpieczniejsza. Na takim bezpieczenstwie nie ma co oszczedzac bo zycie jest jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Linka założona, kosztowała z przesyłką 2 stówy. Teraz sprzęgło chodzi o połowę lżej, a ja myślałem że ten typ tak ma z ciężkim sprzęgłem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Przepraszam ze pytam ale czy masz paragon? I czy gosc pod tym jakos sie podpisal? Oby nie bylo problemu ale czy wrazie biedy on odpowie glowa za jakosc wlasnego wyrobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Troche mnie śmieszysz, tak gość dał nawet FA a głową to raczej za oryginał by nie poręczył (chyba że jest ktoś idiotą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Rozmawiamy o czesciach odpowiedzialnych za bezpieczenstwo ale jesli takie masz podejscie do tego tematu to zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Nie popadajmy w paranoję... Idąc tym tokiem myślenia nie można używać zamienników części, bo producent nie nalepił na niej swojego logo.

A co do bezpieczeństwa, jeśli walnie Ci stara linka , czy to nie to samo? Czy inaczej zareagujesz?

Zresztą wobec zakupu z f.vat nie ma podstaw do zakładania że to produkcja garażowa, zakuwana dwoma młotkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Majac rachunek jest jakis punkt zaczepienia w razie wypadku. Czesci ktore odpowidaja za bezpieczenstwo maja homologację lub atest nawet jesli jest to zamiennik. Przyjzyj sie starej lince, napewno ma homologację. W przypadku jesli peknie linka oryginalna i spowodujemy wypadek smiertelny, prokurator moze nas nie oskarzyc ale jesli swiadomie zamontujemy linke bez homologacji i dojdzie do takiego wypadku to mamy zapewnione powazne problemy. Spojzcie na to z tej strony, wiem ze sie czepiam ale mysle ze juz wiecie o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeśli miał bym brać świat tylko w czarnych barwach to z takim podejściem musiał bym jechać prosto do serwisu (i to na lawecie bo sprzęt nie sprawny)!!!!! :D Nie ważne że kupisz oryginał, nie odpowiedni montaż (osoba nie uprawniona) i twoją oryginalną linke mozna sobie w du..pę wsadzić. Właśnie jestem po 2 dniu pracy tym ciągnikiem, a linka zakuta na kamieniu już dawno by się rozleciała.

Więcej nie będę dyskutował w tym kierunku. bo prowadzi to do niczego a każdy ma jakąś swoją racje!!! Życzę wszystkim powodzenia w pokonywaniu przeszkód stawianym przez los... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

"Wojtek987" cieszymy się razem z tobą, z faktu, że linka działa bez zarzutu, powodzenia :D

Nie wszystko trzeba brać do siebie. Myślę, że "Harnas88" nie ma nic przeciwko tobie. Nakreślił nam przypadek, być może dla większości skrajny i mało realny, ale prawdziwy.

Tak to w życiu jest np.: z ubezpieczycielami. Składkę ubezpieczeniową może zapłacić żona, dzieci, rodzice a nawet sąsiad i nie przeszkadza to nikomu. :P Natomiast w razie wypadku wszystkiego będzie się czepiał właściciela i może mu nic nie wypłacić. :(

W żadnym wypadku nie dotyczy to ciebie, to taki przykład ;)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam ponownie - dodam tylko że linka jak na razie działa :)

Teraz mam do was inne pytanie - gdzie dostanę (czy jest to realne) same plastikowe nakładki na dźwignie od sterowania hydrauliki??? Jestem w trakcie wymiany linki (znowu linka :unsure: ) od sterowania zewnętrznej hydrauliki i aby ściągnąć tą obudowę od dźwigni musiałem uszkodzić te nakładki.

 

Jeśli nigdzie nie dostanę to dorobię jakieś z aluminium lub tworzywa ale wole oryginał - pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

szukaj uzywek, z tym nie bedzie problemu

nowych jeszcze nie widzialem, ale moze w serwisie maja


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie że używkę ciężko wykręcić ponieważ tak jak u mnie zapieka się nakrętka i się obraca w obudowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Szczerze? Ja byłem u handlarza... Damasławek jest ich wylegarnią:-) Podczas oglądania jakiegoś starego szrota który oczywiście na budziku miał 6tys mtg, pożyczyłem sobie taka końcówkę a nawet dwie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj