Skocz do zawartości
News
3Perkins

Co wybrać?? Unia FAMAROL czy AMAZONE D7??

Polecane posty

3Perkins    0

Prosze o jakieś rady w wyborze siewnika zbożowego, którty waszym zdaniem był by lepszy D7 Super S w stanie dobrym, nie wiem z którego roku, wraz z hydraulicznymi ścierzkami i znacznikami, czy Unia Famarol bez hydrauliki i bez scieżek z 2006r w bardzo dobrym stanie. Zastanawiam się nad wyborem bo cena jest podobna ale dwie rózne marki, dodam ze siewnik miał by pracować z agregatem uprawowo-siewnym 3m.

Prosze o jakies rady kto miał styczność z tymi siewnikam. Z góry dzięki za odpowiedz.

sakos2803    3

Tylko i wyłacznie amazone.Taki 10-cio letni siewnik amazone bedzie lepszy niz nowy famarola.

Edytowano przez sakos2803

Wiadomość z agroFakt.pl

3Perkins    0

no raczej ponad 20 :P i w amazonce jest wieksza skrzynia zasypowa na ziarno coś ok 300kg a w famarolu tylko 200. Mam duże wachania co do wyboru który byłby lep[szym siewnikiem

damianus2222    109

weź też pod uwagę części (cena bo amazone na pewno tanich nie będzie miał) i ich dostępność :)

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do mojego famarola wchodzi 350kg pszenicy , ma gęsto lejki bo co 10cm. jestem z niego bardzo zadowolony sieje równo godny polecenia

MateoX    0

3Perkins kupuj Amazone i się nie zastanawiaj. Tymbardziej piszesz, że ma ściężki hydrauliczne i masz zamiar spiąć go w zestawie z broną a w Famarolu ich nie ma.

gutmen123    8

kolega kupił 20 letniego amazone. Padła skrzynia nasienna. Najgorsze że zauważył dopiero po zasiewach pszenicy. Teraz ma małą szachownicę na polu, bo raz siało raz nie . Remont skrzyni chyba ponad 500E . Pozdro

kamil16251290    333

No i? Ludziom w nowych Unijnych siewnikach skrzynki siadają i to czasem na gwarancji. Widzę jak czasami ludzie przynoszą do zakładu skrzynki na naprawę.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arturo1610
      Witam. Posiadam pszenice jara nawre oraz jęczmien jary rubaszek, i nie wiem ile tego wysiać na ha ? jaka powinna być gęstość nasion na m2 ? dodam ze ziemia pod to i pod to to 3 klasa.
      I mam jeszcze pytanie odnosnie siewnika unia famarol s400, a doklładnie ile razy krecić korbą zeby próba krecona wyszla dobrze ? bo na forum widziałem ze pisza ze 14 razy a w instrukcji ze 17. Mierzyłem obwód kola to 208-210cm i teraz sam   nie wiem jak to z tą próba a juutro mam zamiar siać. Proszę o pomoc
    • Przez elux
      Witam
      Czy posiada ktoś opryskiwacz z serii LUX z Unii (Pilmeta)- rocznik 2017- jaki jest problem- belka na full regulacji hydraulicznej rozkłada się i składa zbyt szybko - nie posiadam w ciągniku pompy o zmiennym wydatku, więc zostaje kwestia regulacji na opryskiwaczu- serwisant z fabryki twierdzi że powinny być dławiki na instalacji ale u mnie nic takiego nie występuje- zwrócił natomiast moją uwagę dośc zabudowany rozdzielacz- i teraz pytanie czy jest opcja na nim to uregulować czy też nie??
      Miał ktoś podobny problem? Z góry dzięki za wszelką pomoc w sprawie
    • Przez Wick
      witam. pilnie potrzebuje tabeli wysiewu do siewnika  nawozu amazone za u 1501, serdeczne prosze o pomoc pozdrawiam.
    • Przez Niewiem10
      Witam,
      Dokonałem niedawno zakupu siewnika Amazone D8 Super, no i niestety mam problem jak się do niego zabrać. Wcześniej siałem poznaniakiem, więc istnieje trochę przeskok technologiczny Na razie nie mam zamiaru korzystać ze znaczników i ścieżek technologicznych, czy w takim wypadku muszę ustawić na jakąś konkretną cyferkę, aby nie załączały mi się ścieżki automatycznie? Jeżeli tak to na jaką? Do tej pory nie podłączałem nic pod hydraulikę.
      Prosiłbym o pomoc.
    • Przez KamilMaj
      Witam.jeżeli jest coś podobnego to proszę o przekierowanie a jak nie to pisze nowy temat, przymierzamy się z bratem do zakupu rozsiewacza i na Agro Tech Kielce spodobał nam się Langren 500l dwu talerzowy typu Lej i ciekawi jesteśmy czy to równo rozsiewa i jak się sprawuje czy może lepszym wyborem będzie Stara amazone ZA-E603?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.